Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

To o czym piszesz, to zalety wyłącznie wizualne. Takie atrapy z innych materiałów są o połowę tańsze.

 

To że większość klientów oczekuje taniej kiełbasy, nie oznacza jeszcze że to jest kiełbasa, i że wszyscy musimy w to wierzyć...

 

Pokaż ten "kominek" (nie piecyk) za 7000 z kafli.

Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki google...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Pestka ... to co robi Lehmo, pod względem wizualnym można robić na przeróżne sposoby i nie jest to żadna trudna sprawa. Oryginał technologiczny, czyli obudowy z ubijanej gliny (a raczej jej mieszanki) robi seryjnie także kilka innych firm w postaci gotowych obudów, piecyków czy zestawów z paleniskami.

Rzemieślniczo ... no cóż ... jaki popyt taka podaż ... :D sama firma Lehmo takich pieców robi zaledwie kilka sztuk rocznie w dużo bogatszym i z dużo większą tradycją piecową kraju ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam pierwszy lepszy znalazłem na szybko, myślę że można tą ofertą nazwać - kominek.

zobacz tutaj

 

A tłumaczyłem trzymaj ze mną.:D.A teraz dałeś du....y.Mają racje.Chyba to twój koniec.Chylisz się ku dołowi i tanią reklamę półsłówkami zastępujesz.Trochę kicha.Walcz ale już chyba nie masz po co.Zjedli cię.:yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tłumaczyłem trzymaj ze mną.:D.A teraz dałeś du....y.Mają racje.Chyba to twój koniec.Chylisz się ku dołowi i tanią reklamę półsłówkami zastępujesz.Trochę kicha.Walcz ale już chyba nie masz po co.Zjedli cię.:yes::yes::yes:

 

Zainteresowani wiedzą, że w trakcie i w wyniku dyskusji podałem link do strony "konkurencji" z odległego miasta....

Tak więc o reklamie nie ma mowy. Zresztą przykładowo, my takie kominki budujemy inaczej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowani wiedzą, że w trakcie i w wyniku dyskusji podałem link do strony "konkurencji" z odległego miasta....

Tak więc o reklamie nie ma mowy. Zresztą przykładowo, my takie kominki budujemy inaczej.

Pozdrawiam

To była kwestia czasu ale to nie ja.:):):).Mówiłem,prosiłem a tu myk i cięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestka56 jeśli pozwolisz.Tyle tu inspiracji.Szukasz szukasz i w końcu znalazłaś czy pokazujesz je dla potomnych, przyszłych inwestorów.Może lepiej pokaż swój salon tak będzie prościej.Mówię o tym ponieważ poczyniłem pierwsze kroki i był u mnie Pan projektant od kominków.Przedstawił mi wizję kominka na środku pokoju ja padłem a moja Donna Cicia jak zwykle odwrotnie.

 

Pozwolę, to miejsce dla wszystkich, choć nie ukrywam, że najbardziej odpowiadają mi konstruktywne wypowiedzi :) Wątek mój, to i troszkę wymagań mogę stawiać :)

Miło, że zajrzałeś.

Szukam dla siebie pomysłów na wykończenie. Co chcę i jak mniej więcej ma wyglądać wiem. Wiem też, że pomysł może zabić ceną :( Przy okazji zostawiam „dla potomnych”, bo strasznie u nas monotonie „oprawia się” kominki i mało kto decydując się na ogień w salonie zastanawia się nad aranżacją całego pomieszczenia. Kominek najpięknieszy wygląda fatalnie w przypadkowym otoczeniu :(

 

Moj komin gdzieś na fm pokazywałam.

 

 

Robi zajefajną robotę ale tyle w tym piękna ,że mnie czasami czacha dymi.:yes:

 

Dzięki ...specjalny :)

 

Pestka wielki szacun, za ten temat i zdjęcia w nim. Szczególnie za czas poświęcony.

Jednak ja sam mam pewien niedosyt, gdyż mało, a praktycznie wcale nie ma fotek prawdziwych kominków.

Mam na myśli kominki z kafli, a przecież właśnie one teraz cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Szczególnie, że ceny wykonawstw nie są wysokie i zdecydowanie konkurencyjne do kominków wykonanych z innych materiałów.

O zaletach kominków kaflowych, można pisać dużo. Podstawową zaletą jest wygląd, ogrzewanie przez promieniowanie i zdolności akumulacji ciepła. Aktualny, bardzo szeroki wybór kafli, umożliwia wkomponowanie kominka kaflowego do każdych wnętrz.

 

Bohusz, przyjdzie czas także na kafle :) Kilka już byś tu znalazł, gdybyś poświęcił chwilę na zobaczenie całego wątku.

A na razie... na Pintereście mam kilka kaflowych cudeniek http://www.pinterest.com/pestka56/tile-stove-light-the-fire/

 

Witam.

Pestka ... to co robi Lehmo, pod względem wizualnym można robić na przeróżne sposoby i nie jest to żadna trudna sprawa. Oryginał technologiczny, czyli obudowy z ubijanej gliny (a raczej jej mieszanki) robi seryjnie także kilka innych firm w postaci gotowych obudów, piecyków czy zestawów z paleniskami.

Rzemieślniczo ... no cóż ... jaki popyt taka podaż ... :D sama firma Lehmo takich pieców robi zaledwie kilka sztuk rocznie w dużo bogatszym i z dużo większą tradycją piecową kraju ...

Pozdrawiam.

 

Mój Niemiecki prawie zaginął odkąd korzystałam z niego na studiach, więc miałam niejakie kłopoty ze zrozumieniem wszystkiego na stronie Lehmo. Wydawało mi się, że ta gliniana obudowa ma spore znaczenie dla kumulacji ciepła.

Chętnie bym się czegoś więcej dowiedziała na ten temat.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka „kafelków”, ale nowoczesnych :) : MCZ, PIAZZETTA, RAIS i FOCUS

 

Pelletowy MCZ CLASS – stalowy w obudowie ceramicznej

FIREPLACES-Stove MCZ contemporary heating stove steel wood pellet - CLASS.jpg

 

Pelletowy MCZ SQUARE – stalowy w obudowie ze steatytu, fantastycznego kamienia jeśli chodzi kumulację ciepła :)

FIREPLACES-Stove MCZ contemporary heating stove_steel wood pellet - SQUARE.jpg

 

PIAZZETTA - stalowy piecyk z ceramicznymi bokami, QUBE 1

FIREPLACES-Stove PIAZZETTA wood-burning heating stove ceramic QUBE 1 .jpg

 

RAIS JUNO

FIREPLACES-Stove Rais_Juno_Inviorment¸_top1.jpg

 

i jako piąty FOCUS – stalowy obrotowy STOFOCUS

FIREPLACES-Stove FOCUS wood-burning heating stove contemporary rotating - STOFOCUS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, świetny ten kominek na dwóch poziomach.

Mnie zaintrygowały ciepłe ściany Lehmo. Fajna byłaby taka ściana grzejąca dom na dwóch poziomach. Jakie materiały byłyby najlepsze, żeby sobie coś takiego zbudować i przy okazji nie pójść z torbami? Dwie ściany czy pojedyncza da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty możesz myśleć o czymś takim, bo jeszcze dom nie stoi. Pod taką ścianę potrzebny jest, tak myślę, odpowiedni fundament. Skoro Lehmo 230x190x80 cm waży 3 tony, to ile będzie ważyć cała ściana pociągnięta przez dwa piętra???? (!!!)

Nie wiem czy zwróciłaś uwagę, że glina w tych piecach to skorupa zawnętrzna. Wewnątrz są szamotowe kanały dymowe.

zobacz na stronie CEBUDu jak takie kształtki wyglądają.

Moim zdaniem wcale nie trzeba, by ogrzać także piętro, budować aż takiego kolosa. Zdun Darek u siebie w Żabiej Woli ma piec, który chociaż nie jest kolosem grzeje cały dom. Rozwiązanie u Piotra Batury w domu, które mnie kusi, to też nie 2-piętrowa ściana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Ten dwupoziomowy kominek wymiata! Idealnie się wpasował w tym akurat przypadku. Ten Pelletowy MCZ SQUARE również robi wrażenie. Teraz to mam jeszcze większy dylemat jaki ostatecznie kominek wybrać... Kusi bardzo wybór czegoś niebanalnego, innego niż większość znajomych. Kłopot bogactwa :)

 

Witaj Henry, to nie tak :) Każdy wkład można obudować niebanalnie. Warunkiem podstawowym jest połączenie tej obudowy w całość aranżacyjną z resztą pomieszczenia lub nawet całego domu. To dokładnie jak ze schodami – nie może być to mebel w domu, który odstaje od całej kompozycji.

 

Piotr Batura zadał mi tu na wątku dość dawno zadanie do wykonania, a ja dotąd nie miałam dość czasu by je dokończyć i pokazać. Myślę, że to może być dla Ciebie pomocne w sprecyzowaniu podejścia do kominka.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, pomyślałam o ścianie, bo nie zabiera przestrzeni, na której mi zależy. Takie czary mary jak lubię - nie widać a działa! :D

Ale fakt, byłby to wielki ciężar i mam wrażenie, że to nie na moje możliwości finansowe. Jednak pomysł piękny.

 

Oresund robi u siebie eksperyment z piecem a'la Lehmo. Mam nadzieję, że podzieli się wynikami i pokaże zdjęcia z budowy. Aż mnie skręca z ciekawości :)

 

Ja mam podobne do Ciebie obawy finansowe. Kominek + piec z akumulacją i piecem chlebowm :D ładnie brzmi, ale co jak mnie zabije cenowo ? Tracę odwagę :( Jednocześnie wiem, że warto w to zainwestować przyszłościowo.

Moja sąsiadka-przyjaciółka ma ogrzewanie pompą ciepła i kiedy wyłączają prąd cały system na nic. 2 zimy temu przy ponad -10 na zewnątrz nie mieliśmy prądu 1,5 doby. To był horror. Nie przypuszczałam, że tak szybko dom może się wychłodzić. My na szczęście mamy butle gazowe i piecyki, które pozwalają naszej kieszeni przeżyć (dom w założeniu miał być grzany :( prądem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom grzany prądem jest dla optymistów ;) Ja nawet co do gazu mam pewne wątpliwości - zawsze to uzależnienie. Dobrze mieć alternatywę i na pewno z niej nie zrezygnuję. Pozostaje do przemyślenia kwestia rozwiązań. Ja sobie rozbijam koszty przez oddzielenie kominka od pieca chlebowego/wędzarni, to może jakoś się uda powoli zrobić. I Tobie też się uda, bo zmyślna z Ciebie osóbka :D

A Oresund ma jakiś swój wONtek, czy dopiero założy, bo nie mogę znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...