Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

Publikuję i to dużo. Niestety nie daję rady ze stroną. Jest w html - u. Zmian drastycznych nie chce, bo jest dobra. Propozycje firm to nowomodne bajery - odpada. Dorzuciłem blog który jako tako ogarniam i tyle...

 

Blog się rozwija, żyje...ma dużo komentarzy jak na tą formę aktywności, co mnie cieszy...

 

Choćby dziś...w temacie o którym właśnie rozmawiamy

 

http://blog.kominki-batura.pl/szkolenie-riwal-promat/#comments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Zdunów ze wszystkich chce zrobić Cebud. Najlepiej po 2 dniowych szkoleniach. Taka produkcja zdunów jest bardzo przyjazna produkcji CMA, CPA, ITP...

 

 

W Czechach państwowa szkoła dla zdunów prowadzi naukę w dwu trybach ; szkoła dzienna zawodowa 2 lata nauki lub rekwalifikacja 1 rok .

W przypadku rekwalifikacji program nauczania przewidziany jest na :

- 250 [ słownie dwieście pięćdziesiąt !!! ] godzin nauki teorii

- 150 godzin praktycznej nauki zawodu

 

 

Jak wypada takie porównanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było czeskich filmów...:(..znów się zaczyna...

 

Nie mam nic do Czechów i ichniego zduństwa ale po co nam szukać u nich porównywać, jak mamy znakomitą kadrę zduńską w Polsce.Zastanawiam się czy to zduni z dziada pradziada.:yes:

 

Baturka w nowoczesny styl w salonie, zapodaj jakiegoś kaflaka coby rozbujać moją i Gosi wyobraźnię.

Edytowane przez niktspecjalny
wyobraźnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktspecjalny grzebnij tu w wątku ciut wstecz :) . Wklejałam piecyki mniej i bardziej nowoczesne na prośbę Bohusza.

Albo u mnie na pinterescie znajdziesz 68 zdjęć piecyków i pieców głównie kaflowych

 

https://www.pinterest.com/pestka56/tile-stove-light-the-fire/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do Czechów i ichniego zduństwa ale po co nam szukać u nich porównywać, jak mamy znakomitą kadrę zduńską w Polsce..

 

Piotr obśmiewał dwudniowe kursy prowadzone w Polsce a produkujące masowo zdunów [ ?]

 

Dałam przykład jak Czesi podchodzą do nauki zawodu w tym wydawałoby się prostym fachu .

 

Co lepsze szkoła z programem nauczania od technik najstarszych aż po całkowicie najnowsze , usystematyzowane zajęcia z teorii i praktyki prowadzone pod okiem fachowców , czy może kursy prowadzone pod kontem jednego produktu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ma mła łyknęła od razu.

Ceramic tile fireplace by Kominki Batura.Ten może być .Kominek czerwony z kafli Kulki.Pesteczka pozostałe to jadące na szynach i nie do nowoczesnego wystroju w salonie.Przepraszam wybaczcie ale kafle inaczej mi się kojarzą.Też miałem babcie i dziadka i musiałem im donosic wungla do ich pieców kaflowych,które jak pamiętam grzały pomieszczenie z wsadem i z drugiej strony drugie pomieszczenie bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ten Piotra domowy jest raczej tradycyjny i koty go kochają :)

 

A te widziałeś? Ściągnęłam specjalnie dla Ciebie. Wszystkie są na szymi polskimi kaflami z RIWALa :)

Jak poszperasz w galerii na kominki.org, znajdziesz jeszcze kilka Forestowych, Baturowych i innych.

Piękne i każdy z tych pieco-kominków i pieców świetnie wpasuje się nawet w utra nowoczesne wnętrze :wiggle:

 

FIREPLACES_STOVE-RIWAL-06+07.jpg

FIREPLACES_STOVE-RIWAL-04.jpg

FIREPLACES_STOVE-RIWAL-08.jpg

FIREPLACES_STOVE-RIWAL-09.jpg

FIREPLACES_STOVE-RIWAL-01+02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet te dwa można postawić wśród samych betonów i też będą pasowały

 

≥≤ To podpis mojego kota Pasqala :D podobają mu się

FIREPLACES_STOVE-RIWAL-03.jpg

FIREPLACES_STOVE-RIWAL-05.jpg

 

Na koniec masz super piecucha, który grzeje nie tylko w jednym pomieszczeniu

 

FIREPLACES_STOVE-RIWAL-10+11.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... wnętrza nowoczesne... OK rozumiem

Zastanawiam się czy zawsze ludzie nadążają i są również nowocześni ;)

 

black_jack 02.jpgpieco kominek kaflowy kalina 02.jpg

Takie przykłady realizacji zaprzyjaźnionej firmy kominkowej.

Proste minimalistyczne bryły (masówka) w różnych kolorach instalowane w wnętrzach nowych budynków.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nie brzydkie. Świetne te kratki w czarnym :)

Napisz coś więcej :) Co mają w środku? Z czego obudowa? No, wiesz co możesz, żeby admin się nie przyczepił. Tu w końcu są inspiracje kominkowe po to, żeby ci coś mają potrzebę i ochotę znaleźli co dla siebie :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafle, to są kafle, Z rozmowy wiem, że nawet przy maksymalnym rozbujaniu ognia, nie generują strat kominowych.

W środku są ponoć jakieś rozwiązania autorskie.

 

Cięszą się z względu na swoją prostotę bryły i dlatego, że są "skromne" i nie pretendują do dominowania w salonie, dużą popularnością.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafle w nowoczesnym zduństwie to droga fanaberia. Bez znaczenia technicznego. Ten sam efekt osiągniesz każdym zamiennikiem szamotowym lub betonowym, zmniejszając kosztorys piecokominka ca o 25%. Ich wyższość nad tynkowaną ceramiką polega na glazurze, którą łatwo umyjesz jak wnuki z ketchupem na buzi nie wyhamują w zabawie...

 

No i kafle mają jeszcze to coś....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym, ale podkreślam, że to tylko chciejstwa póki rozmowa oko w oko ze Zdunem tego nie zweryfikuje, gdzieś wkleić te trochę kafli z babcinego pieca. Sentyment :) Różne już miałam pomysły na powierzchnię kominka od kamienia zaczynając.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...