Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

Rysunki może lepiej wyjaśnią jak Rocket Mass Heater funkcjonuje

Rocket Stove Mass Heather-nicodermus.jpg RocketHeater ernieanderica.info.jpg

 

Na koniec „produkcja belgijska :D Prawda, że nie wygląda na to czym jest ?

rocket mass heater brussels.jpg rocket mass heater brussels-01.jpg

http://www.inspirationgreen.com/index.php?q=rocket-mass-heaters.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://cdn27.muratordom.smcloud.net/t/photos/30239/kominek_w_scianie_telewizyjnej.jpg

 

Nie śmiej się Pesteczka ale takie cudo bydle z PW chcieli myby.:yes::D

 

Widzisz różnice np.My z Gosią widzimy.

 

Ściany tego typu także nie.

 

Ależ co ja się mam śmiać. JOTUL Harmony całą gębą. :yes: Charakterny i wspaniały.

Ty wiesz, zaczynając budowę poszliśmy z J. na Bartycką poszukać okien. Okna znaleźliśmy, ale przy okazji zakręciło nas do pawilonu Jotula i... jedyny wkład który się nam tam podobał to był właśnie ten, z dzielonymi drziczkami. Piękny. Do dziś tak uważam. Problem w tym, że do baszego salonu i komina za mały.

Ta obudowa, jej kształt i te kamienie, chodziła za mną kilka lat, aż odpadła, bo za dużo działoby się nam w salonie i jak sobie to narysowałam, wyszło, że przy dużym palenisku wyglądałoby jak jeden koszmar.

 

Super, nic tylko skopiujcie ten pomysł. Nie ma obowiązku zaraz wydawać mnóstwa pieniędzy na kamień. Od czego tynki zduńskie, farby. A jak kiedyś manna Wam się finsowa pojawi można poszaleć.

Pomijając wszystko inne, to dobry wkład. Któraś z forumek, chyba Prababka, ma go od wielu lat i bardzo chwali.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym duuuu...żo można z tym wkładem zrobić :yes: Pasuje i w ciężką kamienną czy ceglaną zabudowę. Piękny będzie wśród kafli. Steatytowej obudowy albo betonowej (też szara) nie boi się. A jak ktoś ma miejsce to nawet wolno stojący w kominkowej wnęce będzie się znakomicie przezentował.

 

Wyciągnęłam z archiwum nieco Jotulów Harmony w starszej wersji i w tej nowszej o prostszych wygładzonych drzwiczkach.

 

JOTUL C 400 Hrmony.jpg

Jotul s 16 c Harmony.jpg

FIREPLACE-JOTUL-Motiv_08_I400_Harmony__display_hr_117.jpg

JOTUL 400 HA Harmony.jpg

JOTUL 400 harmony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa Jotule.

Ten ostatni z rosyjskiej strony i popsuli Jotula. szczególnie ta srebrna rura wyje potępieńczo a kaloryfer tuż obok :rotfl:

 

Ceglany i ta czarna rama wygląda ładnie.

 

JOTUL Harmony 18-02.jpg

JOTUL Harmony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesteczka nie dość ,że wywołałaś w nas nowe pragnienia to jeszcze wkleiłaś coś co moja pikna Gosia łyknęła w szarościach.

Piekarz do pieczenia ,murarz do murowania,piłkarz do piłkowania ;), a pesteczka do inspirowania.;)

 

p.s jesteś wielka w tym co wklejasz i jak opisujesz .Jeśli są nagrody to ty w kominkach powinnaś dostać ją jako pierwsza.Wielki szacunek moja droga,wielka robota i zawsze ukłon w twą stronę.

 

serdecznie cię pozdrawiamy z Gosią.Tak trzymaj.:bye:

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pestka - osobny wątek o piecach rakietowych jest w dziale Ogrzewanie.

To nie są ani dobre piece pod względem technicznym, ani nie nadają się faktycznie do stawiania we współczesnie budowanych domach. Ale mają swoją zagorzałą rzeszę fanów, usiłujących robić je zawsze z tego co się na śmietniku znajdzie. I dla tego to ich kręci.

Tyle w temacie pieców rakietowych - reszta w powyższym wątku. Tutaj nie ma sensu tego rozwijać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pestka - osobny wątek o piecach rakietowych jest w dziale Ogrzewanie.

To nie są ani dobre piece pod względem technicznym, ani nie nadają się faktycznie do stawiania we współczesnie budowanych domach. Ale mają swoją zagorzałą rzeszę fanów, usiłujących robić je zawsze z tego co się na śmietniku znajdzie. I dla tego to ich kręci.

Tyle w temacie pieców rakietowych - reszta w powyższym wątku. Tutaj nie ma sensu tego rozwijać.

Pozdrawiam.

 

Foreścik ty dermatologa zmień,na te swędzenia są leki.Pogiełło cię???Wiem ,że analizujesz co piszesz ale czy każdą linijkę.???:p.Kolego techniczny wyartykułuj to powiększone dlaczego.???Chętnie posłuchamy twych ideologii.

 

my czyli ja i moja małża.Wiesz takie ponieważ -gdyż -nawet.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesteś tym zainteresowany to idź poczytać tam, gdzie napisałem. Są tam opinie i wypowiedzi przeróżne - moje też.

Nie ma to związku żadnego z tematem tego wątku.

Pozdrawiam.

21 wiek, link,by nie szukać.Taki jakiś jesteś roszczeniowo polityczny ,gorzej jak bohusz.Każdy ma problemy ale ty w kominkach masz coraz więcej.:bye:Odsyłasz a nic z tego nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 wiek, link,by nie szukać.Taki jakiś jesteś roszczeniowo polityczny ,gorzej jak bohusz.Każdy ma problemy ale ty w kominkach masz coraz więcej.:bye:Odsyłasz a nic z tego nie wynika.

 

Oświadczenie

NIKT, napisał: że każdy ma problem

 

Oświadczam, że ja nie mam problemu.

Oświadczam również, że nie jestem roszczeniowo polityczny, gdyż polityką nie interesuję się i nie mam również żadnych oczekiwań od polityków.

Pozdrawiam

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczenie

NIKT, napisał: że każdy ma problem

 

Oświadczam, że ja nie mam problemu.

Oświadczam również, że nie jestem roszczeniowo polityczny, gdyż polityką nie interesuję się i nie mam również żadnych oczekiwań od polityków.

Pozdrawiam

 

Zagotowałeś się i zupełnie niepotrzebnie.Właśnie nie masz swej polityki kominkowej.To jest twój problem.Zobacz co z tobą robią.Weź się w garść i załóż PP i im pokaż.Będziesz kimś ,a tak jesteś tak jak piszesz.niezainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z jakiegoś opisu, to na ścianach jest kamień z lokalnego kamieniołomu. Podłoga... hm, zawsze podejrzewałam, że to są płytki z czarnego łupka filitowego. Może i jakaś ceramika, jak pisze Niktspecjalny. Jednak sądząc po całym domu i jego właścicielu, stawiałabym jednak na łupek :)

 

Witaj Pesteczko,

Dzięki. Też mi się wydawało, że na podłodze to chyba jest jakiś łupek. Mówisz filitowy (cokolwiek to znaczy). Zaraz sobie poszperam. :)

 

Inspiracje w tym wątku są niesamowite. Przez Ciebie chyba nigdy nie zdecyduję co bym tak naprawdę chciała mieć u siebie :)

To jest jeden z moich ulubionych wątków.

Edytowane przez Maciejka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną chodzi ostatnio coś takiego, tylko nie wiem czy zmieści się w obudowie trochę akumulacji.

Wygląda delikatnie i bezpretensjonalnie, mimo zabudowy po sam sufit.

 

[ATTACH=CONFIG]310044[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]310045[/ATTACH]

 

Sie popieści i sie zmieści. Tylko ten pryzmat to ostatnia rzecz, która bym dał do palenia temperaturami "aku"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :D Tak myślałam od samego początku! ;)

 

Zauważ tylko (na moim blogu...), że narożny wkład do akumulacji jest ze szprosem. Obowiązkowo!

 

Pryzmat zaś musi mieć odpowiednią, niedużą ramkę i szybę w jednym kawałku. Nie da się zrobić tego dobrze z większością wkładów dostępnych na rynku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, ależ pięknie się ruszyło w inspiracjach http://www.cheesebuerger.de/images/more/bigs/c011.gif

 

Niktspecjalny, cieszę się niepomiernie, że trafiłam i że macie o czym myśleć i kombinować. Mam nadzieję, że pochwalisz się jak już będzie co pokazać :)

Uściski dla Gosi, bo ciebie ściskać mi nie wypada:rotfl:

 

Forest, ja wiem, że te rakiety, to szał raczej permakulturowy. Czasami zaglądam na wątek Cohabitatu i edukuję się. Ale... podobno jest jakiś Belg, który robi całkiem serio badania i udoskonalenia tego sprzętu, i ma dobre wyniki. To tak tytułem kończenia tematu. Wkleiłam fotki i napisałam parę słów właśnie jako inspirację dla tych, co może zajrzą tutaj, a ciągnie ich do strawbali, gliny i powrotu do natury.

Kończymy temat :) więcej na ten temat wklejać nie będę.

 

Ciebie, Forest, bardzo proszę, gdyby ktoś o to zapytał, podrzuć link.

I... wklejaj tu swoje prace bo piękne są i warto, żeby forumowicze zobaczyli jakei można mieć piękne urządzenia ogniowe.

 

Piotrze, do Ciebie ta sama prośba :yes: Linki oczywiście tak, ale poproszę o okraszanie postów dziełami pracowni.

 

Bohusz, uparciuchu, też chciałabym żebyś się trochę chociaż pochwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...