Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gadajcie ile wlezie :) Jesteście mile widziani oboje :D

 

Prababko, trzeba do lasu potuptać. Przy okazji grzybki tez się znajdą. U mnie na targu dziś było zatrzęsienie kurek.

 

Na szyszki nie wpadłam, że dobre na rozpałkę. Używam wysuszonych gałązek wierzby energetycznej. Mam z niej płoto-żywopłot i urobek z cięcia spokojnie starcza na rozpalanie na cały sezon palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFF!Kamień z serca:)Wyszedł taki żart sytuacyjny,musiałam:)

Trafiłas w czuły punkt-kurki za mna chodzą(z plackami ziemniaczanymi)poszukam na targu,pada,ciepło,powinny być:)

Mam sporo desek po budowie,jest tozpałkowe:)A fajnie rozpala się kora z drewna kominkowego-przy leżakowaniu sama się odkleja.

Bardzo ,bardzo sobie chwalę yotula:)niezawodny od 20 lat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz może Harmony?

Zawsze mi się podobał ten wkład. Na początku, gdy dom był dopiero na papierze rozważaliśmy ten model. Potem gdy stanął nasz komin salonowy zachciało mi się czegoś większego. Może Jotul zrobi stosownej wielkości zanim ja się zdecyduję na jakieś rozwiązanie :p

 

Jotul Oslo i pełna harmonia :)

Jotul oslo_002[1].jpg

 

Jotul Harmony

Jotul Harmony-2.jpgJøtul C 400 Harmony-1.jpgJotul i 80 Harmony maxi-open door.jpgJotul i 400 harmony-aranzacja8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,mam harmony:)troszk go widać u Frania:)http://forum.muratordom.pl/showthread.php?148863-Franu%C5%9B-Waleczny-czyli-jak-trudno-jest-wcze%C5%9Bniaczkom/page586#11711:)

Początkowo mieliśmy otwarty kominek ,bez wkładu.Wysuszył nam mury i parkiet w 3 doby,ale zabierał calutkie powietrze z salonu-trzeba było palić przy otwartym oknie:)Więc przerobiliśmy na harmony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje obudowę kominka ciemnym lupkiem

Kominek narożny

 

Czy cokół cofnąć i dac biała listwe przypodlogowa jak w całym domu

A może cała zabudowę do podłogi obłożyć lupkiem??

 

Asc, co ja Ci mogę poradzić? :) Strasznie ogólnie piszesz. Co to znaczy „ciemny łupek”? Jaką masz podłogę? Styl domu też jest ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się rozwiazanie jak ma oliwkawawa. Lupek stonart

Podłoga dębowa olejowana. Styl nowoczesny. Wkłąd narożny podnoszony do góry

 

Czarny łupek filitowy to moja miłość :)

 

Mały eksperyment – to samo wnętrze i niby te same kominki. Ciekawa jestem, które rozwiązanie wybierzesz :)

 

FIREPLACE-contemporary-corner-fireplace-wood-burning-closed-hearth-retractable-door-01.jpg

FIREPLACE-contemporary-corner-fireplace-wood-burning-closed-hearth-retractable-door-02.jpgFIREPLACE-contemporary-corner-fireplace-wood-burning-closed-hearth-retractable-door-03.jpg

FIREPLACE-contemporary-corner-fireplace-wood-burning-closed-hearth-retractable-door-04.jpg

 

 

A to oryginał FIREPLACE-contemporary corner fireplace wood burning closed hearth-retractable door-1889-3485063.jpg

FIREPLACE-contemporary-corner-fireplace-wood-burning-closed-hearth-retractable-door-01.jpg

FIREPLACE-contemporary-corner-fireplace-wood-burning-closed-hearth-retractable-door-02.jpg

FIREPLACE-contemporary-corner-fireplace-wood-burning-closed-hearth-retractable-door-03.jpg

FIREPLACE-contemporary-corner-fireplace-wood-burning-closed-hearth-retractable-door-04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny łupek filitowy to moja miłość :)

 

Mały eksperyment – to samo wnętrze i niby te same kominki. Ciekawa jestem, które rozwiązanie wybierzesz :)

 

[ATTACH=CONFIG]272266[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]272267[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]272268[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]272269[/ATTACH]

 

 

A to oryginał [ATTACH=CONFIG]272270[/ATTACH]

 

 

 

Pesteczko szacun! Dobra jesteś.

 

Wybierze pierwszy z góry, a jak już zrobimy, powie że przemyślał i ma być jednak z cokołem:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesteczko szacun! Dobra jesteś.

Wybierze pierwszy z góry, a jak już zrobimy, powie że przemyślał i ma być jednak z cokołem:bye:

 

Eh Eniu, kadzisz mi Waszmość :) ale miło.

Tylko przekolorowałam płyty na tym kominku, pociągnęłam je do góry i zrobiłam podcięcie na cokół. Nawet nie nałożyłam łupka.

 

Ja bym od razu wybrała wersję z cokołem. tę z czwartej fotki z niższą obudową. Jest lekko. Pozostałe są za ciężkie i szare, a to nie moja bajka, bo jakieś takie niezdecydowane.

„a jak już zrobimy” - to może wasz klient :p

 

Kasiu, z tym czarnym łupkiem filitowym spadłaś mi z nieba :) Jak zrobię taką obudowę i obok grafitową część z tv to nie będzie za ciemno?

 

Tomkowa, ja bym pociągnęła całość w łupku. Można na kominku położyć płytki, a obok wylepić ścianę i zabudowę półkową z łupkowego forniru kamiennego. Poczytaj http://www.stonart.pl/oferta-kamienny_fornir.php Tu Oliwkawawa kupowała łupek na swój kominek :)

 

Za ciemno nie będzie. Ta ściana u Ciebie nie jest wielka. Poza tym możesz wnękę na drewno i półki podświetlić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cokołem i nie do sufitu jest znacznie łatwiej...Poza tym ten cokół mi tam zgrzyta. Ale...wicie Ponie...Ło gustach siem nie godo...

 

Generalnie, przy perfekcyjnej obróbce kamienia - majstersztyk! Robiłem takie też z gładkiego, świecącego granitu. Do tego wyspa kuchenna z 6 cm grubego kawałka + elementy blatu...Wymaga to dobrego projektu, bo inaczej wiocha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cokołem i nie do sufitu jest znacznie łatwiej...Poza tym ten cokół mi tam zgrzyta. Ale...wicie Ponie...Ło gustach siem nie godo...

 

Generalnie, przy perfekcyjnej obróbce kamienia - majstersztyk! Robiłem takie też z gładkiego, świecącego granitu. Do tego wyspa kuchenna z 6 cm grubego kawałka + elementy blatu...Wymaga to dobrego projektu, bo inaczej wiocha...

 

A czemu zgrzyta Tobie :) Jak patrzę teraz to wydaje mi się za niski, nie trzyma proporcji do całej zabudowy. Wzięłam przypadkową fotkę z dwuszybowym wkładem i dopasowywałam do tej listwy jaka była. kolor też niedopasowany. W końcu to tylko pomysł na szybko ;)

 

Rysuję tę ścianę i rysuję, ale marnie mi idzie.. Gdzie wnękę drewno? Na jakiej wysokości wkład? Zabudowa łupkowa pod sufit? Setki pytań..

 

Jeśli chodzi o łupek, najpierw sprawdź cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu zgrzyta Tobie :) Jak patrzę teraz to wydaje mi się za niski, nie trzyma proporcji do całej zabudowy. Wzięłam przypadkową fotkę z dwuszybowym wkładem i dopasowywałam do tej listwy jaka była. kolor też niedopasowany. W końcu to tylko pomysł na szybko ;)

 

 

 

Jeśli chodzi o łupek, najpierw sprawdź cenę.

 

W sumie to może i masz rację...Nie zgrzyta..:) Byleby nie był kolejnym elementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...