Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Absolutnie nie. Po prostu nie podobają mi się i uważam, że popsuły fajny piec. Wyraziłam to pytaniem, mając nadzieję, że ten obrazek może ma jakąś historię uzasadniającą jego umieszczenie. Gdyby tak było, to mogłabym tę estetykę zaakceptować.

Sorry za skojarzenie tego słupka, na którym siedzą pawie, z katafalkiem :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

https://kratki.pl/produkt/wklad-nadia-8-w-zabudowie-kaflowej---ryfel-bialy_kafelnadiabryfel

 

Ciekawa nowość od Kratek to piecyk kaflowy Nadia 8 Ryfel (biały). Zainteresował mnie, ciekaw jestem waszych opinii nt. gdzie się sprawdzi taki piecyk? Czy 8900 pln to cena warta tego pieca?

 

Domek ok100m2 dół plus 50m2 góra. Salon z kuchnią ma wysokość 7m w kalenicy I kubaturę ok 250m3

 

Dodam że Kratki mają jeszcze inny ciekawy piecyk, inny wkład, inaczej zrobiony bo tym razem z betonu. I tańszy o 2tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadia nowsza, bardziej dopracowana. Testowałem oba wkłady...Pamiętaj, że to piecyk bez masy akumulacyjnej. Ładnie wygląda, ceramika nie wymaga komentarza, obroni się sama. Piecyk raczej do podgrzewania a nie ogrzewania...:)

 

W Twoim domku wystarczy, tyle że trzeba się nauczyć palić nie puszczając ciepła w komin i raz po raz dołożyć drewna. Cena atrakcyjna, ale jak bym miał kominkiem ogrzewać dom, zainwestowałbym w piecokominek akumulacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadia nowsza, bardziej dopracowana. Testowałem oba wkłady...Pamiętaj, że to piecyk bez masy akumulacyjnej. Ładnie wygląda, ceramika nie wymaga komentarza, obroni się sama. Piecyk raczej do podgrzewania a nie ogrzewania...:)

 

W Twoim domku wystarczy, tyle że trzeba się nauczyć palić nie puszczając ciepła w komin i raz po raz dołożyć drewna. Cena atrakcyjna, ale jak bym miał kominkiem ogrzewać dom, zainwestowałbym w piecokominek akumulacyjny.

 

Dziekuje Panie Piotrze, rozmawialem z technologiem (Kratki) ktory testowal Nadie 8Kw z obudowa w kaflu (Ryfel bialy). Po wygaszeniu piec utrzymywal odczuwalne cieplo jeszcze przez 6h . Nie wiem co to znaczy "odczuwalne", nie robili pomiaru temp - jak widac ten piecyk nie jest przeznaczony do akumulacji ALE wynik mial chyba przywoity.

 

Produkt maja rozszerzyc o dodatkowe wybarwienia (czarny, czerwony, zloty) na przelomie roku. Kafle robia sami (juz nie zamawiaja w Kafel-Kar) z tego co sie dowiedzialem.

 

Ciekawe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu.

Kratki.pl nigdy nie współpracowały z kaflarnią Kafel-Kar.

Na potrzeby własnej produkcji piecyków kaflowych stworzyły od podstaw własną linię produkcyjną i technologię produkcji kafli zwykłych i wielkoformatowych.

Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości ich kupna jako osobny towar, tylko w postaci gotowych wyrobów - piecyków stalowych i kaflowych opartych na paleniskach (wkładach) Kratki.pl.

Pozdrawiamy i zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kratki :D

Zapraszam do wklejania zdjęć jako inspiracji kominkowych. Mile widziane będą również podstawowe informacje o prezentowanych wkładach.

 

 

Blanka 8 w obudowie betonowej

Betonowa obudowa ciepła do wkładu kominkowego BLANKA 8.jpg

 

Nadia 8 w obudowie kaflowej

nadia_8_kafel_ryfel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że za te pieniądze lepiej zakupić sprawdzony i od lat produkowany piec MALAGA z Romotopa - 8500 i możliwość wyboru 1 z 30 kolorów

https://wklady-kominkowe.com/pl/searchquery/malaga/1/phot/5?url=malaga

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=332432&stc=1

 

do pieca o symbolu 03 można dokupić masę akumulacyjną

MALAGAN03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam, tylko złapię trochę czasu :)

 

A skoro już o Kratki PL mowa.... trafiłam na youtubie filmik o nowej serii wkładów https://www.youtube.com/watch?t=11&v=QwarIPAnRhU

Ciekawa jestem, czy już Panowie Zduni oglądaliście te wkłady, a może nawet testowaliście? Wyglądają bardzo elegancko :) naprawdę ładne.

 

 

Dwa projekty z wykorzystaniem MBO 15:wklad_mbo15_p_bs_wersja1.jpgwklad_mbo15_l_bs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach inspiracji nieco nieinspiracji.

 

Przyszło mi na myśl, że warto byłoby, by przyszli właściciele kominków zobaczyli na własne oczy czym grozi kominkowa nieznajomość rzeczy, zbytnie zaufanie do siebie i osoby montującej wkład kominkowy. Jak na zamówienie dostałam newsletter z kominki.org

http://www.kominki.org/galeria-trudnych-przypadkow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam, tylko złapię trochę czasu :)

 

A skoro już o Kratki PL mowa.... trafiłam na youtubie filmik o nowej serii wkładów https://www.youtube.com/watch?t=11&v=QwarIPAnRhU

Ciekawa jestem, czy już Panowie Zduni oglądaliście te wkłady, a może nawet testowaliście? Wyglądają bardzo elegancko :) naprawdę ładne.

 

 

Dwa projekty z wykorzystaniem MBO 15:[ATTACH=CONFIG]332663[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]332664[/ATTACH]

 

 

Albo zduni, albo Kratki....

 

Branża dzieli się na kominkarzy i zdunów. Oczywiście zdun może zamontować kominek, trochę obawiam się kominkarzy biorących się z za zduństwo...Ale takie czasy. Dwudniowe szkolenie w Cebudzie utwierdza naiwnych w tym przekonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wyjątki ... zapomniałeś o wyjątkach regułę potwierdzajacych ... ;)

Pestka ... w załącznikach projekty zrealizowanych już kominków na paleniskach z serii MB ... w kolejności od lewej MBM, MBN BS/L, MBM BS/P, MBO BS/P.

Pozdrawiam.

1.jpg

2.jpg

MBM.jpg

2b.jpg

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...