Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Krótko i supełkowato wyrażacie się Panowie ;)

 

Świat zwariował, parę osób próbuje nie ocipieć do końca. Forest z pewnością też nie chce...Tak sobie czasem lubimy poszczebiotać. Poza tym etat w Muratorze, do czegoś nas zobowiązuje...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etat nie etat, mnie ciekawość męczy. Chciałabym troszkę dowiedzieć się o tych wkładach. Pan Marek Bal nazwał je swoimi inicjałami :) Czy jest tak pewny ich wartości?

 

"Wartość" wytworów Marka Bala rośnie z każdym rokiem...

 

Personalne odnośniki to tradycja...Więcej jednak wyciągniesz od Foresta. To jego religia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, Tomtom! Po pierwsze to nie moje info, tylko kratkowe. Po drugie, raczej tam jest niewiele, ot standardowe dane jak do każdego wkładu.

A ja ciekawa jestem. Wkład podrażnił moją wrażliwość estetyczną. Ucieszyłoby mnie gdyby stanowił konkurencję dla innych dużych wkładów. Poprzedni duży wkład Kratek, Blanka 910, mogłam (i mogę) obserwować u przyjaciół, którzy tęgo w nim palą, a on sobie znakomicie radzi. Były kłopoty z rusztem po pierwszym sezonie, ale po wymianie wszystko jest okey.

Ten, MB 120 jest jeszcze wiekszy, jest bezrusztowy i ma gilotynę.

Czy coś takiego z nim jest nie tak, że Zduni starannie omijają temat, a Ty, Tomtom wprowadzasz w wypowiedzi negatywne sugestie? Wiesz coś, czy tak sobie gadasz?

 

Tu, na forum zaglądają po m.in. wiedzę, której próżno szukać gdzie indziej, przyszli właściciele kominków o różnych możliwościach finansowych. Czemu nie pomóc im w podjęciu decyzji w sposób prosty i rzetelnie? Czemu mają się domyślać co "poeta" ma na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja umarła :sick:

 

Cóż... wkleję więc kilka zdjęć zupełnie nie inspirujących dla właścicieli małych domów, ale mam nadzieję, że mimo to łechczących wyobraźnię miłośników kominków.

 

Chicago, zaprojektowany przez Henryka Ives Cobba, ukończony w 1893 roku, jedenastopiętrowy budynek, który służył do 2007 roku jako elitarny prywatny męski klub, Chicago Athletic Assiociation. Podobno grywał tu bluesy Muddy Waters i można było usłyszeć Sir Duka Ellingtona.

Po kilku latach prac został odrestaurowany i wiosną tego roku otworzył swoje podwoje jako luksusowy hotel prezentujący w elementach architektury coś co Amerykanie nazywają Weneckim Gotykiem :) . Zatrzymano starą nazwę a we wnętrzach królują niesamowite kominki.

 

Pierwsze 3 fotki, to zdjęcia historyczne. Pozostałe pokazują efekt renowacji dokonanej podczas remontu budynku.

 

Chicago Athletic Association Hotel-1c.jpg

Chicago Athletic Association Hotel-1+8.jpg

Chicago Athletic Association Hotel-5+7.jpg

Chicago Athletic Association Hotel-3.jpg

Chicago Athletic  Association Hotel-2+4+6.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, Tomtom! Po pierwsze to nie moje info, tylko kratkowe. Po drugie, raczej tam jest niewiele, ot standardowe dane jak do każdego wkładu.

A ja ciekawa jestem. Wkład podrażnił moją wrażliwość estetyczną. Ucieszyłoby mnie gdyby stanowił konkurencję dla innych dużych wkładów. Poprzedni duży wkład Kratek, Blanka 910, mogłam (i mogę) obserwować u przyjaciół, którzy tęgo w nim palą, a on sobie znakomicie radzi. Były kłopoty z rusztem po pierwszym sezonie, ale po wymianie wszystko jest okey.

Ten, MB 120 jest jeszcze wiekszy, jest bezrusztowy i ma gilotynę.

Czy coś takiego z nim jest nie tak, że Zduni starannie omijają temat, a Ty, Tomtom wprowadzasz w wypowiedzi negatywne sugestie? Wiesz coś, czy tak sobie gadasz?

 

Tu, na forum zaglądają po m.in. wiedzę, której próżno szukać gdzie indziej, przyszli właściciele kominków o różnych możliwościach finansowych. Czemu nie pomóc im w podjęciu decyzji w sposób prosty i rzetelnie? Czemu mają się domyślać co "poeta" ma na myśli?

Czego oczekujesz? Mamy napisać, że Kratki dobre na wszystko? Nie ma jednego lekarstwa na grypę, nie ma jednego samochodu na drogi...Tak też są produkty w podobnej cenie i jakości co wkłady z Kratek. Jedne i drugie ze zduństwem mają niewiele wspólnego. Tak jak i ten pomysł Befa...Szokujący, ale jak każdy idiotyzm, znajdzie swoich zwolenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, wiem przecież, że wkłady to co innego niż kominek zduński. Nie ma porównania. Jednak większość instaluje wkłady z różnych powodów, ale głównie pewnie dlatego, że wkłady to gotowe produkty. To jak z krawcem i sklepem. Czemu więc nie dać im informacji, której powinni spodziewać się od fachowca? To by pozwoliło wybrać przynajmniej z pełną wiedzą o wartości i zagrożeniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kominkikowalski.pl/images/stories/2-paleniska-szamotowe/palenisko%20szamotowe%20z%20nasada%20akumulacyjna.jpg

 

Pan Piotr mnie zachęcił do poszukiwań zduństwa I akumulacji, że tak powiem. Ponieważ podobają mi się piece I paleniska w obudowie kaflowej to znalazłem takie coś.

 

Kilka ładnych piecyków w chyba dobrej cenie. Nie wiem jak Kowalscy podchodzą do montażu, serwisu I doradztwa ale może ktoś z szanownych forumowiczów wie?

 

Ładne mają te kaflaki :-D a ja potrzebuje taki ładny biały o niezadużej mocy grzewczej :-D

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...