Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

pestko albo ktokolwiek inny :) kojarzycie kozy tradycyjne w formie albo chociaż półtradycyjne z dopływem z zewnątrz?

 

Żeliwo nie bardzo lubi mroźne powietrza , zakładają doprowadzenie powietrza do spalania z poza domu lepiej wybrać piec stalowy...

 

Małydomku szukaj piecyka typu koza stalowego. Wiele jest takich, które mają dolot powietrza z zewnątrz. Pokazywałam tu Westfire, Austroflamm, Rais, Stuv.

Możesz też pomyśleć o niewielkim piecyko-kominku. Bardzo ładny jest Qbik firmy Rais. Stuv i Westfire mają bardzo dużą ofertę. Nie wiem jak z cenami, ale jeśli już kupuje się taki piecyk to warto trochę zapłacić. Tym bardziej, że odpada koszt obudowy.

Pod zdjęciami podałam linki, gdzie możesz obejrzeć i poczytać więcej.

 

 

DOVRE Astro 3 (podobny do tego ze zdjęcia) ma możliwość zainstalowania przystawki doprowadzającej powietrze z zewnątrz.

Dovre_astro.jpgdovre astro

 

AUSTROFLAMM SLIM ma doprowadzenie powietrza z zewnątrz

Slim2.0_45x_2_ohne_rohr.jpgaustroflamm

 

WESTFIRE 23GL - powietrze doprowadzone z zewnątrz

Westfire-23_gl-d.jpg

WESTFIRE 33

Westfire 33-d.jpg westfire

 

NORDPEIS RONDA

Ronda-woskowana-ciemna-CC-RIO00-1X0_contentfull.jpgnordpeis

 

Oczywiście jest ich wiele więcej, także polskich firm. Kratki też mają piecyki podobne do tych, które wkleiłam, ale z tego co wiem ceny tak bardzo nie różnią się np. od Westfire.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=346365&stc=1http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=346366&stc=1http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=346367&stc=1http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=346368&stc=1http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=346369&stc=1

 

Ceny i terminy na zapytanie :)

2.jpg

210701 — kopia — kopia — kopia — kopia — kopia.jpg

Poêle.jpg

210701 — kopia — kopia.jpg

Poêle7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nic tylko Was Panowie pod włos trzeba, bo inaczej się nie odezwiecie :rotfl:

 

Ktototaki, podpisz proszę piecyki nazwami :)

 

Tyle tego jest że pisanie to godzina albo i dwie, każdy z tych pieców ma przynajmniej 30 kolorów + nawet kilka rodzajów kamienia + wersje z piekarnikiem :)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=346371&stc=1

 

Polecam również od czasu do czasu zerknięcie na nasz profil na facebooku, wrzucamy tam własne zdjęcia nigdzie indziej nie publikowane :)

 

https://www.facebook.com/wklady-kominkowecom-380662445352760/?ref=hl

14111_092 — kopia.jpg

Edytowane przez ktototaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki pestko, idę grzebać

mam wrażenie że nasz fireplace to będzie najbardziej wymęczony element domu :)

na niczym innym mi tak nie zależy jak na tym ogniu,żeby był taki jak chcę, mam w nosie włączniki, brodziki i inne pierdoloty, trzaskajace drewno this is it!

 

jak nie urok to sraczka, jak komina nie podetnę od dołu to koza aby nie żeliwna, tylko stalowa, a stalowa lubi być nowoczesna, to nie dla nas, koza nie lubi dolotu, a dolot być musi, zachciało nam się wentylacji mechanicznej psia jego mać :D

trzeba było od kozy zaczynać budowę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małydomku, wśród tych nowoczesnych stalowych też można znaleźć takie o bardziej tradycyjnym wyglądzie.

Jeszcze jedno miejsce do pogrzebania wśród piecyków Piece wolnostojace kozy stalowe i zeliwne Niestety raczej nie podają czy jest dolot powietrza. Ale znajdziesz tu chyba prawie wszystko co jest w PL do kupienia, bo widzę, że poza wymienionymi wcześniej są też piecyki Invicta, Thorma, Haas+Sohn, Godin. Jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeliwo nie bardzo lubi mroźne powietrza , zakładają doprowadzenie powietrza do spalania z poza domu lepiej wybrać piec stalowy...

 

chyba zaden piecyk nie lubi mrożnego powietrza... gdy nie jest używany, zimne powietrze pięknie rosi korpus i powoduje rdzewienie.(oczywiście wyłączając sytację gdy jest zrobione zamknięcie dolotu przed piecykiem - taka sytuacja należy jednak do rzadkości )

natomiast nie wiem czym w tej kwestii piecyk stalowy rózni się od żeliwnego ?

 

ogólnie fetysz dolotu, a szczególnie 100 % w przypadku piecyków na 3 małe polana jest bardzo wątpliwy, nie ma bowiem najczęściej możliwości wstępnego ogrzania tego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki pestko, idę grzebać

mam wrażenie że nasz fireplace to będzie najbardziej wymęczony element domu :)

na niczym innym mi tak nie zależy jak na tym ogniu,żeby był taki jak chcę, mam w nosie włączniki, brodziki i inne pierdoloty, trzaskajace drewno this is it!

 

jak nie urok to sraczka, jak komina nie podetnę od dołu to koza aby nie żeliwna, tylko stalowa, a stalowa lubi być nowoczesna, to nie dla nas, koza nie lubi dolotu, a dolot być musi, zachciało nam się wentylacji mechanicznej psia jego mać :D

trzeba było od kozy zaczynać budowę :lol2:

 

szanowny domku

przecież Wy wcale kozy nie chcieliście, daliście sobie tylko wmówić, że jej chcecie :)

koszty proponowanych kóz do których mają dojść jeszcze przeróbki i wykończenia "otoczenia", zaczynają dochodzić do kosztów jakiegoś sensownego niedużego komnka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny domku

przecież Wy wcale kozy nie chcieliście, daliście sobie tylko wmówić, że jej chcecie :)

koszty proponowanych kóz do których mają dojść jeszcze przeróbki i wykończenia "otoczenia", zaczynają dochodzić do kosztów jakiegoś sensownego niedużego komnka

 

hmmmm... a komu niby daliśmy sobie wmówić?

oglądamy zabudowy kominków od dłuższego czasu,ładniejsze i te,które nie powinny powstać i coraz bardziej utwierdzamy się w przekonaniu,że podoba nam się koza, której wczesniej w ogóle nie braliśmy pod uwagę

 

jedni zaczynają od szukania kominka z dgp a kończą z piecokominkiem, drudzy nastawiają się na kominek a ostatecznie decydują się na kozę

niesety u nas jest ograniczenie w postaci WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... a komu niby daliśmy sobie wmówić?

oglądamy zabudowy kominków od dłuższego czasu,ładniejsze i te,które nie powinny powstać i coraz bardziej utwierdzamy się w przekonaniu,że podoba nam się koza, której wczesniej w ogóle nie braliśmy pod uwagę

 

jedni zaczynają od szukania kominka z dgp a kończą z piecokominkiem, drudzy nastawiają się na kominek a ostatecznie decydują się na kozę

niesety u nas jest ograniczenie w postaci WM

Kozóf do WM, jak psów....i coraz więcej przybywa. U mnie na łące w Łaziskach też ich przybywa...To doskonała i duuuuuużo tańsza alternatywa dla kominka. Oczywiście jak ktoś ma ochotę gości rzucić na kolana, mam w ofercie kózki od kilkunastu do kilkudziesięciu tys. złotych polskich...Z wodotryskiem też...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 4 LORFLAMy. Tymrazem 2 wkłady kominkowe i 2 kominki otwarte.

LORFLAM Novadev-04.jpg

LORFLAM Novadev-05.jpg

LORFLAM Novadev-10.jpg

LORFLAM Novadev-11.jpg

 

Piękny komin, oblożony wielkim kaflami w kolorze znakomicie kontrastującym z wnętrzem.

Nowocześnie, elegancko i z nutą nostaglii, gdy spojrzy się w górę na sufit :)

 

Musk-Creek-Flinders-10.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy w modę weszły takie prostaczki (aranżacje i kominki). Przestałem prawie korzystać z usług architektów i wizjonerów. Przynajmniej w kwestii samego kominka...;)

 

Oj, zaraz prostaczki. Taką mamy modę wnętrzarską, że nie da się kręcić ozdóbek, ale nawet siermiężne formy można zrobić tak, że są oryginalnie-niepowtarzalnie wpasowane we wnętrze. Bardziej chodzi o to, żeby przymierzyć formę kominka do sytuacji w pomieszczeniu. U Ciebie w domu jest to znakomicie zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...