Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drobne wspomnienie z wczorajszej wizyty w Polskim Radio – STS, czyli Studencki Teatr Satyryczny, kuźnia polskiej piosenki polityczno-satyrycznej.

https://www.youtube.com/watch?v=p5a8RIYmbL8

W 1954 roku powstał w Warszawie Studencki Teatr Satyryków STS. Działał do 1975 roku. Był pierwszym w Polsce studenckim teatrem politycznym (kilkakrotnie cenzura zawieszała jego spektakle).

W okresie swojej działalności teatr dał 55 premier i 3.210 przedstawień. Specjalnością STS-u były tzw. „Rewie satyryczne” zawierające znakomite piosenki. Autorami tekstów piosenek i przedstawień byli: Andrzej Jarecki, Agnieszka Osiecka, Witold Dąbrowski, Ziemowit Fedecki, Andrzej Drawicz, Stanisław Tym, Jan Tadeusz Stanisławski. Muzykę komponowali: Marek Lusztig, Jarosław Abramow, Edward Pałłasz, Maciej Małecki. Przez STS przewinęło się 215 artystów wykonawców, w tym: Elżbieta Czyżewska, Zofia Merle, Krystyna Sienkiewicz, Anna Prucnal, Kazimiera Utrata, Krzysztof Kowalewski, Jan Matyjaszkiewicz, Ryszard Pracz, Sława Przybylska, Hanna Rek, Elżbieta Burakowska, Jan Tadeusz Stanisławski, Stanisław Tym oraz Wojciech Siemion, Andrzej Łapicki, Kalina Jędrusik, Alina Janowska, Halina Mikołajska, Barbara Krafftówna, Zbigniew Zapasiewicz i Tadeusz Łomnicki.

W ramach niedawno powstałego Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia wczoraj (niedziela, 28 lutego 2016 roku o godz. 17:00) odbył się koncert piosenek wybranych z ponad 300 jakie powstały w teatrze.

Do koncertu zaproszono niezwykle utalentowanych aktorów i piosenkarzy, laureatów wielu ogólnopolskich przeglądów i festiwali w tym prestiżowego Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie oraz Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu czy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Koncert transmitowano w Programie 1 Polskiego Radia oraz w sieci na stronie Jedynki.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłam tu bo zaczęłam szukać kozy kaflowej. Bardzo podoba mi sie ta biała którą wyzej pokazuje Ktototaki , choc to chyba bardziej kominek, ale cena nie dla mnie.

I mam pytanie czy do 2 tyś, ewentualnie ciut wiecej znajde jakąś kózkę kaflową o mocy 5kw ( mam do ogrzania salon z kuchnia czyli jakieś 50m2, więc chyba dobrze dobrałam wielkośc pieca), z dolotem powietrza, oczywiscie coś fajnego i godnego polecenia, bo w markecie nie chcę kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2 tysięcy nową kózkę z kafelkami :no: Ale poszukaj na allegro używanego, zapoluj.

 

Nawet w Leroy Merlin piecyk kaflowy to co najmniej 2,5 tys., a są i takie za kilkanaście tysięcy

 

Kaflowa Blanka z kratki.pl ma dolot powietrza z zewnątrz. Cena 5900. I nie wydaje mi się byś coś przyzwoitego i nowego dostała poniżej tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2 tysięcy nową kózkę z kafelkami :no: Ale poszukaj na allegro używanego, zapoluj.

 

Nawet w Leroy Merlin piecyk kaflowy to co najmniej 2,5 tys., a są i takie za kilkanaście tysięcy

 

Kaflowa Blanka z kratki.pl ma dolot powietrza z zewnątrz. Cena 5900. I nie wydaje mi się byś coś przyzwoitego i nowego dostała poniżej tej ceny.

W Blance palenisko też mogliby już dawno poprawić...:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłam tu bo zaczęłam szukać kozy kaflowej. Bardzo podoba mi sie ta biała którą wyzej pokazuje Ktototaki , choc to chyba bardziej kominek, ale cena nie dla mnie.

I mam pytanie czy do 2 tyś, ewentualnie ciut wiecej znajde jakąś kózkę kaflową o mocy 5kw ( mam do ogrzania salon z kuchnia czyli jakieś 50m2, więc chyba dobrze dobrałam wielkośc pieca), z dolotem powietrza, oczywiscie coś fajnego i godnego polecenia, bo w markecie nie chcę kupować.

 

za 2500 mamy piecyki z kaflami w pięciu kolorach - kość słoniowa, beż, zielony, brąz, kasztan

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=348658&stc=1

5c4a14845eabb8ecef46387ca3ab4fd3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam przekonania by pokazywac cos zaawansowanego w 90%,

ale...dajemy:

mój długo oczekiwany piec, juz prawie gotowy

moze jutro zostanie odpalony.

 

projekt estetyczny MÓJ WŁASNY ang. rammed earth glinobitka

osprzet Pisla HTT 401 i pokrewny

http://lh3.googleusercontent.com/-DSjkbyNpu_8/Vs4z_Ssz_WI/AAAAAAAATSE/SYQCvhBjZCQ/s512-Ic42/resized_DSC06740.JPG

 

TO NIE JEST KOMINEK! tylko piec komorowy Kuzniecowa,

z piekarnikiem ceramicznym i nagrzewnicą wody CWU

wymiary 120 front, x80 x wys 175.

masa akumulacyjna ok 2000kg, na fundamencie zbrojonym

 

ogrzewał będzie pomieszcze 200m3 oraz wodę w bojlerze 110L,

wkrótce pierwsze testy sprawdzające akumulacyjnosc,

zainteresowani? to wrócę z wynikami

 

Witam ,no bardzo ładny szczególnie ta szarość.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...