Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Darku

Pomysłów w tym wątku także na taką zabudowę jest całkiem sporo, ale szykuję się do dołożenia nowych, więc wezmę pod uwagę ten wkład.

Podpiszesz go, co to za model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projektowanym domu kominek finalnie będzie na ścianie z oknami. Zaprojektowany mam kawałek ściany ok 90cm który jest między 2 oknami. Wnętrze na być w nowoczesnym minimalistycznym stylu do tego z wentylacją mechaniczną.

 

Co polecacie? Standardowy wkład tylko podłączony tak, żeby zaciągał powietrze tylko z zewnątrz? Są w ogóle wkłady dedykowane jako "z zamkniętą komorą spalania"?

A może coś nowoczesnego - wiszący nowoczesny z sufitu.. bez żadnej obudowy? Tylko pytanie - czy są takie w wersji z zamkniętą komorą spalania? Wyobrażam sobie to, że wtedy jeden komin zaciąga powietrze drugi je wyrzuca. Z jakiej firmy mogę coś takiego upolować?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frytek, są i takie, i takie. Do wyboru do koloru. Tylko niestety te wiszące bardzo drogie. Popatrz na FOCUS jakie mają kominki.

Podłaczenie powietrza do paleniska może być wykonane na kilka sposobów. Taki, o którym piszesz też jest możliwy, ale dużo trudniejszy do wykonania, więc nie każdemu fachowcowi można zaufać, że zrobi to podłączenie dobrze.

 

Może pomyśl o wolnostojącym eleganckim piecyku. Tu w wątku sporo takich pokazałam:

 

ROMOTOP Luanco

ROMOTOP Luanco-03-plech_krbova-kamna-romotop1_big.jpg

 

FOCUS Slim

FIREPLACES-Focus Slim_suspended_3.jpg

 

LOTUS

LOTUS Heating Systems A-S-Prestige Integra.jpg

 

WESTFIRE

Westfire zal-10.jpg

 

JOTUL Cube

Jotul-Cube-02.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też wybrać wkład pionowy.

 

SPARTHERM Arte

Spartherm-Arte 1Vh-4S.jpg

 

NORDPEIS Ronda nie koniecznie musi być czarna

Ronda-woskowana-ciemna-CC-RIO00-1X0_contentfull.jpg

 

LEHMO Rund

Lehmo Rund hoch_2,8 KW.jpg

 

RAIS Juno

FIREPLACES-Stove Rais_Juno_Inviorment¸_top1.jpg

 

Ten nie wiem jakiej firmy, ale jak widzisz stoi calkiem dowolnie

FIREPLACES-Plinth-house-luke-stanley-architects_langdons_hill-08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj forumowego Zduna Darka o Romotopa. On ma przedstawicielstwo (chyba) tej firmy.

 

Niestety Focus, to disain i to bardzo modny :(

 

Ceny JOTULów sprawdzisz u nich na stronie, a jeśli nie to po prostu zadaj im pytanie

https://jotul.com/pl/produkty/piece

 

Zobacz THORMA. To czeska firma. Znajdziez w linkach poniżej

 

http://www.wentor.pl/Piecyki-kominkowe/Piecyki-na-drewno/Naturalna-konwekcja/Polokragla-szyba?&Filtry=0&SortujPo=Order&KierunekSortowania=0&MocOd=7&MocDo=9&PowierzchniaGrzewczaOd=70&PowierzchniaGrzewczaDo=90&Odzysk+ciep%c5%82a=&Wylot+spalin=&Certyfikaty=&Spos%c3%b3b+ogrzewania=&Kszta%c5%82t+szyby=&Konstrukcja=&Rodzaj+paliwa=&Strona=

 

http://www.wentor.pl/Piecyki-kominkowe/Piecyki-na-drewno/Naturalna-konwekcja/Prosta-szyba

 

 

No, to odwaliłam za ciebie robotę, Frytek :) Pochwal się chociaż co wybierzesz.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projektowanym domu kominek finalnie będzie na ścianie z oknami. Zaprojektowany mam kawałek ściany ok 90cm który jest między 2 oknami. Wnętrze na być w nowoczesnym minimalistycznym stylu do tego z wentylacją mechaniczną.

 

Co polecacie? Standardowy wkład tylko podłączony tak, żeby zaciągał powietrze tylko z zewnątrz? Są w ogóle wkłady dedykowane jako "z zamkniętą komorą spalania"?

A może coś nowoczesnego - wiszący nowoczesny z sufitu.. bez żadnej obudowy? Tylko pytanie - czy są takie w wersji z zamkniętą komorą spalania? Wyobrażam sobie to, że wtedy jeden komin zaciąga powietrze drugi je wyrzuca. Z jakiej firmy mogę coś takiego upolować?:)

"Polują" raczej na Ciebie. Dopaść klienta na drogi design, skroić i zostawić często z problemem...Szukaj dobrego wykonawcy, bo towaru nie brakuje - "wylewa się" z półek sklepowych...Dobry wykonawca, to taki który najpierw rozpozna Twoje potrzeby i możliwości nie tylko zasobności portfela. Nie "wciśnie " kawałka ukształtowanej blachy, których pełno za każdym rogiem. Może się okazać, że dopiero jak popalisz w tym co kupiłeś, wyjdzie prawda, jak szydło z worka....np, że urządzenie nie nadaje się do Twojego domu...

 

Określ się najpierw, do czego ma służyć to urządzenie. Ma być, czy chcesz w nim palić? Jeśli zakładasz palenie, to też trzeba więcej rozważyć. Raz w tygodniu i podczas odwiedzin teściów, czy częściej i również w celach grzewczych?. Bo jak chcesz dogrzewać, to zapomnij o super designach, bocznych szybach, i dziwolągach....Zrobisz tym kłopot sobie, sprzedawcy i producentowi. Ci dwa często sprzedadzą Ci produkt, bo lubią sprzedawać, ale potem, w razie problemów, będą patrzyć jak skutecznie spuścić Cię na drzewo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 9 months później...

Piec wg. Piotra Batury w trakcie pracy i już częściowo wyfugowany.

Nieczęsto Zduni pokazują co za kaflami piszczy.

 

Po prostu, piękny :)

 

Batura pod Warszawa-01a.jpg

Batura pod Warszawa-01.jpg

 

Piotr nie chce pisać we wszystkich wątkach, to ja skopiuję opis z linka :)

 

Piec w trakcie wykańczania (fugujemy). Technika zduńska mojego (czyli Piotra Batury) konceptu. Piec raczej 12 godzinny, bo to najrozsądniejsze w naszym klimacie. W górach wysokich i w Augustowie, można podkręcić parametry....Jeden taki piec, oczywiście odpowiednio modyfikowany, może ogrzewać do 200 m2. Większe domy lepiej grzać dwoma piecami. Jeden piec robimy wtedy duży drugi mały. Pozwala to na korzystanie z nich w miarę potrzeb (warunków atmosferycznych). Można uruchomić mały, można duży, można oba jak mróz trzaska i piździawka...... Większość powierzchni budynku grzeje promieniowanie podczerwone. Odległe, niedostępne miejsca można ogrzać powietrzem "goniąc" je tam kanałami podobnie jak w kominkach. Oczywiście duży piec (np jeden na 300 m2) też może być, ale jego główna zaleta: masa i bezwładność - czasem staje się kulą u nogi. Problem załatwia wówczas mała kózka towarzysząca piecuchowi, odpalana w ciepłe zimowe wieczory...jakich coraz więcej w naszym klimacie. Można też we wnętrzu dać wymiennik stalowy do szybkiego nagrzewania pomieszczeń ciepłym powietrzem. Kafle z Kaflarni Grochowskich...

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...