Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

Obiecany francuski pomysł na kominek - Cheminées Polyflam

 

Cheminée Polyflam _image_p31.jpg

 

Cheminée Polyflam-Mirage IV+ancienne Saint Tropez.jpg

 

Cheminée Polyflam Feu.jpg

 

Cheminée max_600_polyflam_mode_chauffage_et_plaisir_2.jpgCheminée Polyflam schema2-gd-133.jpg

http://www.flamespace.fr/cheminees-polyflam/

 

Ja francusko języczna nie jestem, a Francuzi nie lubią posługiwać się innym niż własny językiem. Raczej więc tylko domyślam się, że konstrukcja tego paleniska pozwala inaczej uzyskiwać ciepłe powietrze.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W każdy razie mniej ograne, Karolino :lol2:

Mnie się bardziej podoba, ale chyba dlatego, że mało jest takich. Nie opatrzyły mi się.

no właśnie mi - im dłużej na to patrzę - też się bardziej podoba :)

łatwiejsze do wykonania to by było u mnie :D

 

tylko czy blacha się nie nagrzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś osioł(y) przywiózł z Francji "cudowną" technologię budowy kominków z tektury i wełny. Oba te materiały nie nadające się do budowy kominków, trzeba tak "zakombinować", żeby się nie nagrzewały, bo nawet jak się nie zjarają, kupa z nimi kłopotu. Oczywiście kłopotów nie związanych z budową, bo do tego wystarczą zdolności manualne pomocnika od betoniarki. Przygrzejesz mocniej, smród...Pomysł Polacy oczywiście kupili, bo tani - a to u nas priorytet! Tak się do tego przyzwyczaili, tak to badziewie upowszechnili, że naród teraz boi się ciepła z kominka! Paranoja?! Pewnie tak...

 

Ustala się jaka ma być temperatura obudowy i tyle. Jeden lubi jak mu się z tyłka dymi, drugi woli trochę łagodniej...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś osioł(y) przywiózł z Francji "cudowną" technologię budowy kominków z tektury i wełny. Oba te materiały nie nadające się do budowy kominków, trzeba tak "zakombinować", żeby się nie nagrzewały, bo nawet jak się nie zjarają, kupa z nimi kłopotu. Oczywiście kłopotów nie związanych z budową, bo do tego wystarczą zdolności manualne pomocnika od betoniarki. Przygrzejesz mocniej, smród...Pomysł Polacy oczywiście kupili, bo tani - a to u nas priorytet! Tak się do tego przyzwyczaili, tak to badziewie upowszechnili, że naród teraz boi się ciepła z kominka! Paranoja?! Pewnie tak...

 

Ustala się jaka ma być temperatura obudowy i tyle. Jeden lubi jak mu się z tyłka dymi, drugi woli trochę łagodniej...;)

 

heloł........te prezentowane przez pestke56 niby mają być te nietrafione technicznie???Czy znowu podbijasz świat własny bez żadnego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł........te prezentowane przez pestke56 niby mają być te nietrafione technicznie???Czy znowu podbijasz świat własny bez żadnego celu.

 

heloł....:)

 

Z Twoim IQ, powinieneś załapać że blacha z Francji mi nie wadzi... :cool:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228692-Inspiracje-kominkowe&p=6569785&viewfull=1#post6569785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powieszenie tego tv, to raczej nie był pomysł projektanta obudowy. Sama w sobie jest na tyle interesująca, że popsuto cały efekt tym „meblem”.

 

Jakoś żaden Zdun nie pisze o Cheminées Polyflam, a mnie ogromnie ciekawi o co w tym chodzi i co myślą fachowcy :) PLEASE Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest jednak trochę podpowiadać klientom, nakierowywać ich, żeby po nabraniu wiedzy i rozumu, opatrzeniu jak to inni mają, nie przeklinali biednego bogu ducha winnego „kominkarza”.

 

Mała metamorfoza :) i... co sądzicie ?

 

FIREPLACE-suite-2-0-1405612522-1.jpg

FIREPLACE-suite-2-0-1405612522-2.jpg

FIREPLACE-suite-2-0-1405612522-3.jpg

FIREPLACE-suite-2-0-1405612522-4.jpg

FIREPLACE-suite-2-0-1405612522-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa tego kominka z ostatnich zdjęć może być bardzo kłopotliwa....

za nisko umieszczony wkład.

 

Warto jednak również brać pod uwagę, praktyczność, wygodę obsługi i efekt grzewczy dostosowany do konkretnej sytuacji.

 

Prawdą jest również to, że ludzie którzy wybierają właśnie takie wkłady zazwyczaj użytkują je sporadycznie - od święta :)

Wkład zamiast funkcji grzewczej pełni rolę mebla i wcale nie musi być praktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest również to, że ludzie którzy wybierają właśnie takie wkłady zazwyczaj użytkują je sporadycznie - od święta :)

Wkład zamiast funkcji grzewczej pełni rolę mebla i wcale nie musi być praktyczny.

 

Teraz rozumiem o co chodzi...

Czyli jakieś wizje projektantów wnętrz... niekoniecznie trafione jako kominki praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem o co chodzi...

Czyli jakieś wizje projektantów wnętrz... niekoniecznie trafione jako kominki praktyczne.

 

Jest to bardzo praktyczny i bardzo grzewczy kominek. Ma rozgrzać gości swoim widokiem - do białej gorączki. By ten cel osiągnąć, sam czasem dokładam drewno na czworakach.

 

Swoją drogą, pierwszy raz coś takiego widzę! Zazwyczaj wpadamy na pomysł instalacji kominka vis a vis w takiej sytuacji. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Oczywiście po naprawie "katastrofy" przez pestkowate poprawki:p.

 

Ścianę nad kominkiem z powodzeniem można wykorzystać jako ekran do dobrej jakości rzutnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...