Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Inspiracje kominkowe


pestka56

Recommended Posts

Tak jest Piotrze :) Zupełnie nie mogę zrozumieć miłości do paskudnego mebla jakim jest tv i eksponowania go w salonie. To się da schować na dziesiątki sposobów. Ekran + projektor jest super rozwiązaniem.

 

Kejt, ja już naoglądałam się takiej ilości kominków, że odkryłam, że mało co nowego znajduję i mi się podoba :(

Nasi polscy inwestorzy są mało odważni, preferują słupy podłoga-sufit. Bezpieczne i chyba uważane za tanie. Jeszcze gorzej jest jeśli chodzi o okładziny na te obudowy. To już mogę zrozumieć. Może być bardzo kosztownie. Ale rezultat jest smutny - jednostajność, brak ciepła i charakteru.

Każdy wkład można "ubrać" na milion sposobów.

Podrzucaj gdy coś znajdziesz, a ja mogę spróbować to coś "naprawić". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak jest Piotrze :) Zupełnie nie mogę zrozumieć miłości do paskudnego mebla jakim jest tv i eksponowania go w salonie. To się da schować na dziesiątki sposobów. Ekran + projektor jest super rozwiązaniem.

 

Kejt, ja już naoglądałam się takiej ilości kominków, że odkryłam, że mało co nowego znajduję i mi się podoba :(

Nasi polscy inwestorzy są mało odważni, preferują słupy podłoga-sufit. Bezpieczne i chyba uważane za tanie. Jeszcze gorzej jest jeśli chodzi o okładziny na te obudowy. To już mogę zrozumieć. Może być bardzo kosztownie. Ale rezultat jest smutny - jednostajność, brak ciepła i charakteru.

Każdy wkład można "ubrać" na milion sposobów.

Podrzucaj gdy coś znajdziesz, a ja mogę spróbować to coś "naprawić". :)

 

 

Takie monobloki zaczął w Polsce promować Spartherm. To dość zrozumiała linia myślenia. Ma być prosto szybko i następny proszę. Sprzedaż stali rośnie...Wymyślanie zaś wkładów - dziwolągów konstrukcyjnych, to następne ich hobby.

 

Spróbuj to poprawić!:D

PICT0005.JPG

PICT0007.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,o dzizas! Szałowy wystrój!

Pestko, kominki z szybą wielostronną w sumie nieźle wyglądają w takich blokach z prześwitem, One same w sobie są już "na bogato". Trudniej chyba wydobyć coś nieprzeciętnego z kominka z jedną szybką, w dodatku o niewielkich wymiarach. To zadanie ambitne i niebawem będę musiała mu sprostać w swoim domu. Waham się pomiędzy eksponowaniem kominka za pomocą na przykład mozaiki kamiennej w wyrazistych kolorach a stonowaniem wyglądu, ujednoliceniem w stosunku do ścian pomieszczenia, żeby klocowatość nie biła po oczach. Pewnie uśrednię i wyjdzie mozaika kamienna w kolorze ścian, a kominek nie w formie słupa, raczej w jakiejś nowoczesnej geometrycznej wersji kominka klasycznego. Bardzo ładne inspiracje pokazałaś w tym wątku, na przykład kominek z drewniana ławeczką, niby też klockowaty ale jakoś tak efektownie odciążony. Ten z szybką boczna Rimini również mi się podoba. Właśnie z powodu lekkości, zdobi a nie wyrywa się na pierwszy plan zwalistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł....:)

 

Z Twoim IQ, powinieneś załapać że blacha z Francji mi nie wadzi... :cool:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228692-Inspiracje-kominkowe&p=6569785&viewfull=1#post6569785

 

Tia........

Jakiś osioł(y) przywiózł z Francji "cudowną" technologię budowy kominków z tektury i wełny. Oba te materiały nie nadające się do budowy kominków, trzeba tak "zakombinować", żeby się nie nagrzewały, bo nawet jak się nie zjarają, kupa z nimi kłopotu.

 

Było jej to wyperswadować dobitniej.

Po to palisz, żeby się nagrzało...
.

 

no ale obudowa to raczej nie powinna być ciepła (chyba)?
Bo jak czytam gdzieś twój list motywacyjny to odnoszę wrażenie ,że tłumaczysz czasami sobie a muzom. Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki trochę inny sposób otwierania drzwi - co Wy na to?

 

Ktototaki, trafiłeś w coś, co od dawna po cichutku pielęgnuję jako jeden z pomysłów na zamykanie mojego (przyszłościowego) wielkiego kominka o otwartym palenisku.

FIREPLACE-suite-2-0-140561252_w.jpg

 

Na świecie stosuje się m.in zasłony siatkowe.

 

Siatka typu zasłona.

FIREPLACE-Christa Pirl_Photo081820130022.jpg

 

Siatka napięta na przesuwnej ramie

FIREPLACE-Modern Stone-Fireplace in Whistler Residence.jpg

 

Takie łamane drzwiczki to też fajne rozwiązanie pod warunkiem, że wkład, a tym wypadku palenisko budowane metodą zduńską, nie musi być szczelne.

 

FIREPLACE-marble fireplace.jpg

 

A ja wynalazłam na Houzz takie cudo i myślę.... ;)

Nie zależy mi na szczelności, ale na możliwości użycia drzwiczek zamiast parawanu ochronnego.

 

FIREPLACE-Martin Residence by BAAN design.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham się pomiędzy eksponowaniem kominka za pomocą na przykład mozaiki kamiennej w wyrazistych kolorach a stonowaniem wyglądu, ujednoliceniem w stosunku do ścian pomieszczenia, żeby klocowatość nie biła po oczach. Pewnie uśrednię i wyjdzie mozaika kamienna w kolorze ścian, a kominek nie w formie słupa, raczej w jakiejś nowoczesnej geometrycznej wersji kominka klasycznego. Bardzo ładne inspiracje pokazałaś w tym wątku, na przykład kominek z drewniana ławeczką, niby też klockowaty ale jakoś tak efektownie odciążony. Ten z szybką boczna Rimini również mi się podoba. Właśnie z powodu lekkości, zdobi a nie wyrywa się na pierwszy plan zwalistością.

 

Kejt, wystarczy jak będziesz pamiętała, że diabeł tkwi w szczegółach. Kominek to główny „mebel” w salonie. No, chyba że są jeszcze schody :)

Jednak nie żyje własnym życiem. Musi pasować do całości... a może to cała reszta musi pasować do niego.

Proste, jednoszybowe kominki, to moim zdaniem crème de la crème. To one przede wszystkim wyzwalają inwencję w tworzeniu obudowy. Rozważałaś np. portal jako obudowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, rozważałam klasyczny portal, a jakże. Jednak w pierwszym zachłyśnięciu przerobiłam taką ilość inspiracji, że zdążył mi się znudzić :D Dlatego poszukam jakiejś bardziej nowoczesnej prostej formy. Może nawet będzie to nowoczesna uproszczona odmiana portalu, coś w tym stylu:

kolory w salonie.jpgStone.jpgfusion9.jpg

Na okładzinę/akcent bardzo podobają mi się strukturalne mozaiki tego typu:

kamienna mozaika turecka na kominek eurołazienki.JPG

To moja wstępna wizja, ale jeszcze się przymierzę do konstrukcji a'la kominek z ławeczką, z tym że mój będzie przy ścianie i obawiam się, że straci na tym ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też ja wcześniej na to nie wpadłam :( Założyłam wątek z inspiracjami i powinnam była wstawić ten link na samym początku:

 

http://www.kominki.org/galeria-zdjec/

Warto zaglądać w poszukiwaniu modelu wkładu i wzoru obudowy. A znalazłszy ten najbliższy swemu wyobrażeniu o wizji ognia, można znaleźć zduna :)

Warto też zaglądać po wiedzę, by nie dać się nabić w butelkę pseudo fachowcowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I doszliśmy do tego co lubię...

 

Drzwi które pokazał ktototaki, to młodszy brat szyby przesuwnej z ostatniej "wklejki" pestki (duży metalowy prostokąt z trzema wazonikami i popiersiem). Ta szyba to zaawansowana wersja drzwi. Mistrzostwo architektury i rzemiosła. Dotyczy oczywiście kominka budowanego nie po to by służył jako alternatywa dla centralnego ogrzewania. Ma grzać gdy mamy ochotę popatrzyć na płomienie i posłuchać ich trzasku. Wymaga oprócz dobrego rzemiosła, wiedzy - co się będzie działo jak dostanie "ognia":) Takie rzeźby z praktycznym zastosowaniem od dłuższego czasu chodzą mi po głowie.

 

Jedną z nich prezentowałem na targach kominkowych w Poznaniu 4 lata temu. Technicznie jest to zaprzeczenie tego co przed chwilą napisałem. Za tym oszlifowanym plastrem kamienia, który odciąłem ze znalezionego pod Trzcianką głazu, skryłem nowoczesną technikę zduńska, zdolną ogrzać 150 metrowy dom. Drzwi bez klamki otwierane na magnes, Kamień ważący 300 kg nie jest przyklejony do ściany, tylko wystaje / wisi w pewnej odległości od niej (ok 20 cm). No i w tym można hajcować! Sterownik elektroniczny notował na wyświetlaczu temperatury dochodzące do 900 o C. Temperatura ta nie znika bezpowrotnie w kominie, tylko trafia do masy akumulacyjnej.

DSC05381.JPG

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna zabawka pojawiła się na tegorocznych targach.

 

Ognisko oszklone z czterech stron. Właśnie powstaje wersja w której drewno (pod i nad ;)) zastąpi kamień

 

http://www.kominki.org/gfx/kominkinowy/_thumbs/pl/defaultaktualnosci/129/4625/1/img_4373,mVOUwmObZlOY5YVUlA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przeciwwagi...

 

Dla tych którzy są miłośnikami ciepła w fikuśnej formie. Ciepła prawdziwego, podobnego do naturalnych właściwości ciepła słonecznego. Dla tych, którzy brzydzą się nowoczesnością, i nie rozgrzewa ich "ŁAŁ" na widok olbrzymiej tafli szlifowanego granitu nad ogniskiem...

 

http://www.zdunskieopowiesci.pl/piece-kaflowe-kominki-w-zamku-drakuli-z-bran-transylwania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj więcej niż jeden:D

 

Hahaha, jakbyś zgadł, Piotrze :D Na jednym się raczej nie skończy. Mam pomysł na kominek otwarty na zewnątrz w pobliżu wolnostojącego tarasu oraz na kombajn - piec chlebowy/grill/wędzarnię. To trochę śpiew przyszłości, do tego czasu zdążę chłopa zmotywować do prac zduńsko- murarskich :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, jakbyś zgadł, Piotrze :D Na jednym się raczej nie skończy. Mam pomysł na kominek otwarty na zewnątrz w pobliżu wolnostojącego tarasu oraz na kombajn - piec chlebowy/grill/wędzarnię. To trochę śpiew przyszłości, do tego czasu zdążę chłopa zmotywować do prac zduńsko- murarskich :)))

 

Służę radą...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...