Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Horrorystyczna kawalerka 27 m


modoc

Recommended Posts

Witam, chciałem prosić was o pomoc w aranżacji tego mikroskopijnego mieszkanka. Jak to można w miarę sensownie urządzić. Jest to moje pierwsze mieszkanie i na szczęście kupione w okazji, że obeszło się bez kredytu.

 

Kuchnia jest maciupka jednak można ją otworzyć. na pokój.

Przeszkadza tylko pion w kuchni który wybiega sporo w przestrzeń mieszkania. Więc puszczenie kuchni w pokój odpada.

Rysunek zrobiony odręcznie więc przepraszam za wszystkie nieścisłości. Mieszkanie jest do całkowitego remontu.

Prosił bym o wszelkie sugestie i uwagi jak to można sensownie zagospodarować.

Dołączam też zdjęcia identycznej kawalerki której zdjęcia znalazłem w sieci.

20140720_083906.jpg

10481205_1.jpg

10481205_2.jpg

10481205_3.jpg

10481205_6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za uwagę.

1. Odnośnie łazienki też myślałem nad prysznicem jednak największy jaki możliwy tam to rozumiem 80x80 cm max. Chciałem by zmieściła się koło niego pralka.

2. w dużym pokoju nie wstawię narożnika zwykła wersalka wystarczy. z kolei na prawej ścianie od łazienki myślałem nad szafą przesuwaną. A na ścianie lewej nośnej właśnie zrobienie takiej niewielkiej meblościanki z telewizorem i barkiem.

3. Co do kuchni oczywiście jest to doskonały pomysł. Myślałem też na zamknięciu jej od strony przedpokoju i zrobienia jednolitej ściany. Tak żeby wyjście było tylko na pokój. Tylko nie wiem czy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie jest całkiem ustawne,aż się prosi żeby otworzyć kuchnię na pokój.W łazience proponuję prysznic bo wanna tej długości to pomyłka.

http://static.pokazywarka.pl/i/3092119/892601/riuyt90.jpg

przejście z kuchni do przedpokoju wg mnie do likwidacji, dzięki temu w kuchni mógłby być dodatkowy blat, a od strony przedpokoju miejsce na jakąś szafę, wieszak

nie ma dokładnych wymiarów, więc nie wiem, czy w przedpokoju zmieściłaby się szafa normalnej głębokości 60cm - taka byłaby najlepsza, ew przy samym wejściu tylko wieszak, a dalej szafa

pomysł z podziałem pokoju na część jadalnianą i wypoczynkową wg mnie rewelacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomysły. Już mi się to wszystko zaczyna klarować.

Co do łazienki pozostanę przy prysznicu 90x90, do tego pralka otwierana do góry. Suszenie będę robił na suszarce. Zlew na ścianie od korytarza i podwieszany wc.

Kuchnia zamknę od korytarza i zrobię otwartą tylko na pokój.

W przedpokoju zrobię na ścianie od kuchni wieszaki i szafkę na buty.

Duży pokój to fajny pomysł z jednej strony duża szafa i stół, a na ścianie od łazienki mała meblościanka z telewizorem i barkiem podręcznym oraz telewizorem. Narożnika nie będę robił bo nie lubię mam ulubioną wersalkę którą wstawię. A w szafę przy kuchni wcisnę przy okazji miejsce na laptopa.

Pralka wiem już jaka, kuchnia też, telewizor nie problem. Jedyne dwie rady o jakie bym prosił. To o namiary na osobę z wawy która zrobi dobry pomiar i wyrys mieszkania, oraz jaką kabinę prysznicową, to są dla mnie najgorsze dylematy. Kabin jest tyle, że nie wiadomo co wybrać i czym się kierować poza wymiarami to nie wiem nic i prosił bym o jakieś wskazówki. Chciałem taką jednolitą w całości ze ściankami jednak nie wiem na jaką firmę się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej domoc,

 

za mało mam danych. Nie wiem czy gotujesz, czy wolisz szafę, czy oglądasz tv, więc na czuja zrobiłam coś takiego. Zamknęłam kuchnię, wydzieliłam sypialnię, nad wezgłowiem jest taka zabudowa, żeby coś postawić (lampkę, książkę), w kuchni lodówka pod blatem, jest też barek, ale teraz zauważyłam, że zapomniałam o pralce. Można jednak zmniejszyć kabinę i pralkę wcisnąć w róg w szafie.

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/12e95d29b84a64fd49badd6ce5bab367,21,19,3.jpg

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej domoc,

 

za mało mam danych. Nie wiem czy gotujesz, czy wolisz szafę, czy oglądasz tv, więc na czuja zrobiłam coś takiego. Zamknęłam kuchnię, wydzieliłam sypialnię, nad wezgłowiem jest taka zabudowa, żeby coś postawić (lampkę, książkę), w kuchni lodówka pod blatem, jest też barek, ale teraz zauważyłam, że zapomniałam o pralce. Można jednak zmniejszyć kabinę i pralkę wcisnąć w róg w szafie.

 

Gotować gotuję :D Twoja wersja jest fajna jednak niestety nie do realizacji tam gdzie jest łóżko jest wyjście na balkon.

Gotować gotuję nie jadam na mieście. Telewizor oczywiście jak najbardziej. Zamiast wanny będzie prysznic. 90x90 i obok niego pralka otwierana do góry.

Myślałem też nad zlewem z umywalką pod spodem :D ale niestety jest za mało miejsca.

um_praktik_w_1__1.jpg

Edytowane przez modoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...