Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

System typu PE-Flex: różnica między Uniflex+ [Comair] a R-Vent Flex [Ventermo]


Recommended Posts

Witam

Jak wygląda sprawa "unikalności" systemu Uniflex+ firmy Comair (wg. dystrybutora, uważanego za najlepszy)?

 

Rozpoznając temat kanałów typu PE-Flex, udało mi się trafić na dziwnie podobny [?] system, choć w innej cenie: R-Vent Flex (firmy Ventilair, sprzedawany w PL przez Ventermo):

- wyglądające na identyczne (!) skrzynki i inne komponenty,

- identyczna wytrzymałość (>8 [kN/m2]),

- identyczna klasa szczelności [D],

- wyglądający na identyczny materiał (antystatyczny i antybakteryjny PE), etc.).

 

Jedyna istotna (zauważona) różnica to szerszy zakres średnic kanałów dla Uniflexa:

- Uniflex + : 51/41, 64/54, 76/64, 91/78 (średnica zew./wew. w [mm])

- R-Vent Flex: ----, 64/54, ------, 91/78

 

Oczywiście pomijam inną kolorystykę obu systemów :).Zastanawia mnie także kwestia kompatybilności między tymi dwoma systemami.

 

źródło:

"COMAIR_Polska_KATALOG_1_2013.pdf" oraz

http://www.comair-polska.pl/2013/PDF/COMAIR_Polska_KATALOG_1_2013.pdf

 

"R-VENT_FLEX_www_lipiec_2013_ZABEZPIECZONY.pdf" oraz

http://www.ventermo.pl/images/FOLDEREK__R-VENT_FLEX_www_lipiec_2013_ZABEZPIECZONY.pdf

 

pozdrawiam

Edytowane przez Orbitus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dwoma systemami to chyba jakiś pic na wodę. Mój znajomy od Spiro, twierdzi, że robi to jedna firma - Ventilair, dlatego są one identyczne. Podał mi nawet linki:

http://www.comair.nl/comair-een-merk-van-ventilair-group - piszą tam: "Comair is een merk van Ventilair Group",

http://www.hvacr.pl/system-kanalow-wentylacyjnych-r-vent-flex-od-ventermo - a tutaj z kolei: "R-VENT Flex produkowane są przez holenderską firmę Ventilair Group Nederland B.V."

 

Wygląda, że ktoś wciska to samo pod różnymi nazwami (a Ventermo jest tylko polskim dystrybutorem jednego z tych systemów a nie jego producentem). Czy wiadomo jakie są różnice w cenie? Nie myślę co prawda o tych systemach (u siebie rozważam coś polskiego bo Uniflex jest podobno drogi jak czort), jednak gdyby ten R-Went był sporo tańszy to może warto się zastanowić.

Edytowane przez Mekar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...
  • 1 month później...

^^

Ale uniflex spełnia te kryteria tzn jest tak samo szczelny a nawet bardziej szczelny od PE Flexa, tylko ze lepiej wykonany . Mam instalacje na PE Flexach, ale musiałem cześć rzeczy troszkę po przerabiać i jak zaczałem "dotykac" tego PE Flexa to zaczeły robić się "dziury" . W ogole system PE flex zamontuj i nie dotykaj :)

I dokupiłem 2-3 skrzynki z unflexa i kawałek rury i czuć lepszą jakość w rekach. Ok uniflex jest drogi w porównaniu do PE Flex , ale widać za co się płaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^Musiałem skrzynki rozprężne w kilku miejscach zdemontować i przewody inaczej troszkę poprowadzić niż zrobił to wykonawca, jak się zaczęło wyciągać przewody z skrzynek to się okazało jaka ta jakość plastiku w skrzynkach jest słaba, zatrzaski pękały, rury natomiast jak były w mocnym zgięciu zaczęły pękać na karbach.

Mam kawałek rury z unflexa i pomimo ze ja katowałem to nie działo się nic takiego , ewidentnie PE Flex jest słaby jakościowo , do zamontowania jeden raz to może wystarczyć ale żeby robić poprawki to juz gorzej, uniflex np skrzynki rozdzielcze to jest plastik i wykonanie wysokiej jakości to widać jak sie weźmie jeden i drugi produkt do reki , pe flex wygląda jakby był odlewany na kolanie , to sa moje odczucia , gdybym miał robić jeszcze raz tylko i wyłącznie na unflexie, pe flexa nie wziąłbym bym drugi raz, chyba, że nie byłoby mnie stać...

Edytowane przez jacentyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

To ja sądzę, że tym bardziej jest strach zalewać coś co jest tak marnej jakości, że nawet do końca nie wiadomo czy nie zostało uszkodzone podczas montażu. Demontowałem rurę która była zamontowana w kącie 90 stopni i miala uszkodzone karby z powodu słabej jakości tej rury, gdzie tu ma być szczelność jak byle mocniejsze zgiecie psuje materiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś znalazłem:

IMG_20180713_082858.jpg

Choćbym nie wiem jak się starał, to nie pękło.

Dziury w zewnętrznej warstwie rur jakie najczęściej spotykałem wynikały nieprawidłowego rozkładania (przeciągania przez bruzdy, przekucia) lub niewłaściwego składowania (przesuwanie całych zwojów po betonie).

Nie zapominaj, że te rury są 2 warstwowe, więc nawet jak uszkodzisz tą warstwę zewnętrzną, jest jeszcze wewnętrzna, która zapewnia szczelność.

 

PS. Nie mam nic wspólnego z Pe-flex. Ale za to rury produkowane są w Małopolsce, więc są "nasze" dobre i tanie.

Solidarnie polecam te nasze, dobre i tanie, niż te importowane, lepsze? i droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Zgadzam się, że to rura dwuwarstwowa. Ja tylko dodam, że podczas montażu miałem styczność z dwoma rodzajami niby tego samego produktu czyli rur PE Flex i róznily się miedzy sobą. Z jedną z nich na łaczeniu pojawiło się takie pękniecie

attachment.php?attachmentid=427130&d=1550642301

Ja z kolei nie ma nic wspolnego z uniflexem ale majac dwa produkty w reku to unflex jest lepszy jakosciowo, scianki z rur sa grubsze, plastiki z skryznek zdecydowanie lepiej odlane i z lepszego plastiku, to sa moje spostrzezenia tylko , oczywisicie uniflex jest drozszy .

Edytowane przez jacentyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam puszki peflex (plastik i blacha), jedyne do czego mogę się przyczepić to mocowania rur w stalowych puszkach, przy lekkim obroceniu zamocowanej rury po prostu wypinają się (ale to bardziej błąd z mojej strony niż wada produktu). Co do rur to kupiłem greenflex 75, były tańsze od peflexa, ale nic z rzeczy które pokazujesz się nie dzieje. W rękach uniflexa nie miałem, ale peflex wydaje się dalece wystarczający.

 

Trochę jakbyś się Passata czepiał że jest gorszy od A6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Zgadzam się, że to rura dwuwarstwowa. Ja tylko dodam, że podczas montażu miałem styczność z dwoma rodzajami niby tego samego produktu czyli rur PE Flex i róznily się miedzy sobą. Z jedną z nich na łaczeniu pojawiło się takie pękniecie

attachment.php?attachmentid=427130&d=1550642301

Ja z kolei nie ma nic wspolnego z uniflexem ale majac dwa produkty w reku to unflex jest lepszy jakosciowo, scianki z rur sa grubsze, plastiki z skryznek zdecydowanie lepiej odlane i z lepszego plastiku, to sa moje spostrzezenia tylko , oczywisicie uniflex jest drozszy .

 

To wygląda mi na powód do reklamacji, bo to nie może być normalne zachowanie rury. Jakie to fi jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...