Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

fronty są w idealnym stanie :D nic nie jest pozdzierane. ze zdarciem koloru będzie problem bo one są bejcowane, wypełnienie mają z forniru wiec sie ich nie ruszy. Kuchnia ma 30m2 połowa to nowiutkie fronty - mąż by mnie zabił jakbym zaczęła coś z nimi robić :rotfl:

 

do wyżycia twórczo mam wyspę - kupiłam surowe fronty dębowe i będę je chyba bielić woskiem. Chyba, bo jeszcze nie wiem, szukam cały czas czegoś co wybieli a nie zakryje słojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz taką ogromną kuchnię :jawdrop: kobieto , toż to rozpusta :D nie wiem czy mam Ci zazdrościć czy współczuć sprzątania :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

czyli zdjęcia kłamią :) wygląda na malowaną lakierem a nie bejcą , Co to znaczy ze mają wypełnienie z forniru?

 

co do bielenia, sęków itp to Pestka Ci powie, ona jest znawcą drewna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzątania nie ma dużo :p gorzej przy wiosennych porządkach, na co dzień jest spoko :p mówiłam przecież, że nie lubię gotować :lol2:

 

Fronty wyglądają tak - ramka jest drewniana, a ta płycina w środku jest fornirowana - tak stwierdził stolarz i dzięki temu fronty nie rozsychają się.

Są bejcowane i lakierowane czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się pięknie:)

Podczytuję Was od czasu do czasu :) .Piękne te płyteczki tu pokazujecie :jawdrop: , bardzo mi się podobają :yes: Będę kibicować :)

 

Pestko Ty wiesz co nieco o drewnie , czy mogłabyś zaglądnąć tu ? http://forum.muratordom.pl/showthread.php?31061-PARAPET-wewn%C4%99trzny-parapety-materia%C5%82y-monta%C5%BC-opinie-uwagi&p=6844341#post6844341

Mam pomysł zrobić parapet z deski i nie wiem czy to zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam o poranku :wiggle:

Emilka wiem wygląda to jak 100 pytań do... :D ale z czego masz szafki? bo ja planuję z płyty. Masz takie porządne meble a nie nie lubisz gotować, skandal :D mąż znaczy się Ci dogadza?

Martuś nic się ciekawego nie wydarzyło, wizki nowe były to sobie oglądnij :D za to u Ciebie piękne widoki... hmm rozmarzyłam się

Modena :welcome: czytaj, doradzaj, odzywaj się, żartuj co lubisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus,widziałam wizki,podoba mi się:) ja bym chyba zrezygnowała z patchworków pod szafkami albo z pasa,ale tak jak jest też będzie dobrze wyglądało:) sama jestem ciekawa jakie fronty wybierzesz(o fornir i drewno mi chodzi),bo ja jak robiłam wyceny u stolarzy,to za dużo wyboru nie miałam. My wracamy z lotniska,było super,żal wracać...ale zobaczę co się w mieszkaniu dzieje:yes:

Ps. Podobają mi się te patchworki,które sfotografowałaś w sklepie:) nawet,a może przede wszystkim niebieskie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się pięknie:)

Podczytuję Was od czasu do czasu :) .Piękne te płyteczki tu pokazujecie :jawdrop: , bardzo mi się podobają :yes: Będę kibicować :)

 

Pestko Ty wiesz co nieco o drewnie , czy mogłabyś zaglądnąć tu ? http://forum.muratordom.pl/showthread.php?31061-PARAPET-wewn%C4%99trzny-parapety-materia%C5%82y-monta%C5%BC-opinie-uwagi&p=6844341#post6844341

Mam pomysł zrobić parapet z deski i nie wiem czy to zda egzamin.

 

Modena odpisałam, ale napiszę tu także, bo może Juskra też będzie miała taki pomysł.

 

Drewniane parapety z litej deski mam ja (sosnowe) i ma moja córka (dębowe). Są nasączone olejem u córki, a moje są bejcowane na ciemno i woskowane. Pod parapetami, niektórymi, są kaloryfery. Deskom to nie szkodzi, nie wypaczają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś jeszcze się nie rozglądałam za frontami, to już muszę na żywo u stolarza zobaczyć aby dokonać wyboru, bo to musi się ładnie zgrać z tymi grafitowymi, wiszącymi szafkami. Mi też niebieski wsiowe sie bardzo podobają :D Ponieważ praktycznie wszystko mam dograne jeśli chodzi o szafki, kafle i kolory to teraz zastanawiam się nad oświetleniem :D

co myślisz abym nad blatem dała takie reflektorki po obu stronach paska? chciałabym aby się "zlały" możliwie jak najbardziej ze ścianą

http://www.tomix.pl/photo/product_info/3/0/1/1_301dcd31109b.jpg

ale podobają mi sie też takie :D

802fa2ee9fa32803dc6e9cd8fe7e4bdc.jpg

 

Ach i słowa Tomkowej i Meliski dały mi do myślenia o podziale szafek i znalazłam takie coś i nie wygląda to źle,

moja ukochana Exell

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/exell.jpg

 

Pestko, taki drewniany parapet na pewno ładnie by wyglądał w salonie :D

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli w okapie sufitowym będzie już oświetkenie to te lampki są jescze potrzebne w tym miejscu.Można same lampki zaświecić.

 

Pestko czy znasz może namiary na firmy wykonujące umywalki z kompozytów?

 

Chodzi mi o wykonanie umywalki ale nie takiej za blatem tylko samej umywalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parapet drewniany mam jeden także w kuchni właśnie nad kaloryferkiem. Drugi ciągle nie zrobiony i leżą tam po prostu białe płytki. Nie mogłam się zdecydować, czy położyć drewno jak na blacie, czy płytki ścienne ;)

 

Fajne te lampy z inspiracji kuchennej i kuchnia taka „moja” :)

 

Bejaro nic nie wiem o kompozytowych umywalkach na zamówienie. Kamienne tak.

Wiem, że są w ogólnej ofercie seryjne np. Franke http://www.franke.com/content/dam/watersystems/pl/pl/Katalog/139-164_Umywalki_z_Miranitu.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, jak bym miała tak duże okna to rzeczywiście byłoby pięknie :D ale mam normalne 210 szerokie tylko. W sumie mogłabym obudować te boki też drewnem ale wtedy musiałabym zrezygnować z zasłon. Muszę to przemyśleć :D

Ale czy tego drewna nie byłoby już za dużo skoro będzie obok na ścianie?

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak!!

te obudowy są mega piękne!!

 

sami chcemy tez takie cuś, ale ciągle nie wiem z czego to wykonać by nie iść z torbami a by było cienkie - bo zawiasy od okna są blisko i by się oko otworzyło... myślałam by ze sklejki może i pomalować na biało

mnie się takie naturalne bardziej podoba, odznaczające się od ścian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...