Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W poprzek wzdłuż,ja się pogubiłam.

 

Czy wybrałaś jaki format ma być deski drewnianej na podłodze? a raczej czy ma być jedno dwu trzy lamelowa?

 

I czy płytka drewnopodobna w korytarzach Ci pasuje do reszty planowanego wystroju?

 

Wyeliminowanie jednego z rodzaju podłogi jest ok,pod warunkiem że chcesz aby salon nie wyodrębniał się od reszty, do tej chwili myślałam że ma być odwrotnie.

 

Zostajemy przy dwóch rodzajach płytek mimo drewnopodobnych,zamienionych z szarymi? jaka jest szerokość korytarza tego do kuchni i tego długiego który prowadzi do sypialni?

trochę już przez Ciebie wyszkolona... :p sprawdziłam szerokość korytarza :) 145 cm i znalazłam płytki drewnopodobne o długości 75 cm :) a ten do salonu ma 138 cm

Ale ja nie jestem dalej do drewnopodobnych przekonana, jest to jedna z opcji tylko bo co innego w łazience a co innego prawie w całym domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, to ten mój pasek może się składać z jednej płytki :)

 

Dokładnie :) Naprawdę są śliczne. A Tobie które pasują najbardziej?

 

bo co innego w łazience a co innego prawie w całym domu

Ale co masz na myśli, że to jakoś gorsze jest i do łazienki może być? ;) Ludzie całe domy robią w drewnopodobnej płytce, której od drewna odróżnić nie można. Mają z głowy lakierowanie, olejowanie, skrzypienie itp. Przykład masz u Marty, że wygląda jak drewno. Piękna płytka, pięknie położona, fugi idealnie dobrane, więc niewidoczne :) Ale jeżeli nie jesteś przekonana, to nic na siłę :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego gorsza? na pewno łatwiejsza w użytkowaniu niż drewno ale zwykły gres też nie wymaga za dużo :)

mam trzy powody

1.na taką piękną mnie nie stać a te z mojej półki cenowej nie są takiej dobrej jakości

2. będzie w całym korytarzy i łączyć się będzie nie tylko z drewnem w salonie ale z podłogą w sypialniach, jeszcze nie wiem co tam będzie ale na pewno nie taka deska jak w salonie, tylko albo tańsza, zwyklejsza albo panele

3. drewnopodobne płytki planowałam w łazience

 

mi najbardziej podobają sie te drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko jeszcze nie wybrałam rozmiaru desek do salonu, i dalej nie kumam o co chodzi z tymi lamelami:bash:

 

http://img5.shmbk.pl/rimgspr/9266165_pad_253_200_dla-domu-materialy-wykonczeniowe-podlogi-drewniane-dab-amerykanski-natur-7876015-epoque-162-proteco-natura-tarkett.jpg?scale=canvas jednolamelowa

dwulamelowa

http://image.ceneo.pl/data/products/2177274/f-pamino-dab-natur-dwulamelowa-15x190x2250mm.jpg

 

http://orfeusz.net/images/oferta/real/quick-step-kolekcja-classic-merbau-deska-trzylamelowa-327.jpg

 

Czyli deska ma wymiar taki sam np a wzorek klepki różny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach, rozumiem już :D bardziej mi się podobają jednolamelowe :D

 

mi też zdecydowanie jednolamelowe :)

wiem, że dużo jest różnych pomysłów, ale pozwolę swoją skromną opinię przemycić:)

widziałabym u Ciebie szary gres plus vivesy czy inne płytki pachworkowe w kuchni, bardzo podoba mi sie to połączenie i nie przejmowałabym się akurat tymi fugami (ale to ja) a wtedy nie trzeba byłoby się martwić dopasowywaniem drewnopodobnych i drewna w salonie i paneli w pokojach.

Jedynie na ten skos nie mam pomysłu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja teraz powiem :lol2: Zgadzam się z Martą, bo od początku tak uważałam: szara bazowa i patchwork. O drewnopodobnych zaczęłam pisać, gdy zaczęłyście roztrząsać kwestię fug. Też napisałam, że nie jest to tak bardzo ważne. Ja bym się wcale nie przejmowała tym skosem na połączeniu desek z płytką. Teraz to się wydaje takie niezwykle istotne, a w rzeczywistości nie będziesz na to zwracać aż takiej uwagi. Najważniejsze jest tu estetyczne, mądre wykonanie (wzór u Marty :) ). Proponuję, abyś przy najbliższej wizycie na budowie narysowała sobie kreskę łączącą oba rogi ścian. Tam byłoby łączenie. I popatrz, czy bardzo by to Cię raziło. Moim zdaniem będzie ładnie :) Czemu projektantka, robiac wizki nie dała na podłogę szarej płytki tylko drewno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też zdecydowanie jednolamelowe :)

wiem, że dużo jest różnych pomysłów, ale pozwolę swoją skromną opinię przemycić:)

widziałabym u Ciebie szary gres plus vivesy czy inne płytki pachworkowe w kuchni, bardzo podoba mi sie to połączenie i nie przejmowałabym się akurat tymi fugami (ale to ja) a wtedy nie trzeba byłoby się martwić dopasowywaniem drewnopodobnych i drewna w salonie i paneli w pokojach.

Jedynie na ten skos nie mam pomysłu:)

Martuś, TY u mnie ja u Ciebie :) szukałam tych heksagonów w łazience i znowu podziwiałam :) też opcja którą opisujesz jest mi bliższa sercu :) i myślę że opanuję te fugi a jak zobaczę te płytki 60x60 i okaże się ze mi sie spodobają to w ogóle nie powinno być problemu i pewnie będzie jak z dachem, podziwiasz przez pierwsze 2 tygodnie a potem się opatrzy :p

na skos chyba nie poradzimy :(

 

a tak a propos dachu - dziś byłam na inspekcji i jest umyty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś, TY u mnie ja u Ciebie :) szukałam tych heksagonów w łazience i znowu podziwiałam :) też opcja którą opisujesz jest mi bliższa sercu :) i myślę że opanuję te fugi a jak zobaczę te płytki 60x60 i okaże się ze mi sie spodobają to w ogóle nie powinno być problemu i pewnie będzie jak z dachem, podziwiasz przez pierwsze 2 tygodnie a potem się opatrzy :p

na skos chyba nie poradzimy :(

 

a tak a propos dachu - dziś byłam na inspekcji i jest umyty :D

 

Jus, właśnie po tym jak wczoraj szukałam połączenia korka i płytki dla Ciebie postanowiłam zrobić na wzór Chloe i Twój spis treści:)

To tak na marginesie - jakbyś potrzebowała coś u mnie znaleźć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja teraz powiem :lol2: Zgadzam się z Martą, bo od początku tak uważałam: szara bazowa i patchwork. O drewnopodobnych zaczęłam pisać, gdy zaczęłyście roztrząsać kwestię fug. Też napisałam, że nie jest to tak bardzo ważne. Ja bym się wcale nie przejmowała tym skosem na połączeniu desek z płytką. Teraz to się wydaje takie niezwykle istotne, a w rzeczywistości nie będziesz na to zwracać aż takiej uwagi. Najważniejsze jest tu estetyczne, mądre wykonanie (wzór u Marty :) ). Proponuję, abyś przy najbliższej wizycie na budowie narysowała sobie kreskę łączącą oba rogi ścian. Tam byłoby łączenie. I popatrz, czy bardzo by to Cię raziło. Moim zdaniem będzie ładnie :) Czemu projektantka, robiac wizki nie dała na podłogę szarej płytki tylko drewno?

kurcze, a dziś byłam na budowie, to bym to zrobiła. Muszę zebrać sie w sobie i kupić też ten styropian i "zbudować" kuchnie

Macie racje co do tych fug, ja dlatego tak drążyłam ten temat bo nie rozumiałam o co Wam chodzi z tymi fugami ale po Waszych zdjęciach już wiem :) w moim mieszkaniu nie mam różnych wielkości płytek obok siebie wieć tego nie rozumiałam, a póki co, mało po salonach chodziłam, zresztą tam w tych boksach to chyba zazwyczaj są płytki w zestawach i wszystko się idealnie łączy. Ciągle sobie powtarzam ze mam jeszcze dużo czasu i mam czas na wybór płytek, te vivesy i ich format wymógł przecież taki temat

Nie wiem czemu dała drewno, teraz mam z płytkami, chcecie zobaczyć?

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam możliwie najbardziej podobnej do jasnego karmelowego bambusa płytki drewnopodobnej. Musi mieć 8,5-9 cm szerokości !!! i to jest problem. Cena prawie nie gra roli, bo ja tego potrzebuję tylko 1m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam możliwie najbardziej podobnej do jasnego karmelowego bambusa płytki drewnopodobnej. Musi mieć 8,5-9 cm szerokości !!! i to jest problem. Cena prawie nie gra roli, bo ja tego potrzebuję tylko 1m2.

a ja się zastanawiam czy ta drewniana podłoga w salonie przy wyjściu na taras to zaraz sie nie zniszy, co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...