Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...i w szpilkach....sesese:lol2:

 

A poważnie - jak mamy imprezę, święta to biegam w szpilkach, niestety po kuchni również i często coś tam doszykowuję, albo w garnku mieszam, albo wykładam - wtedy mój kręgosłup siada, choć na co dzień raczej jest zdrowy;)

 

co z tym bidetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juskra, ja też od niedawna dopiero mam bidet i zastanawiam się jak ja mogłam bez niego wcześniej żyć :lol2: Piszę to, aby Ci do głowy nie przyszło z niego rezygnować. Toaleta myjąca to już nie to samo. Jeden się w niej umyje, drugi zrobi co innego.. No, jakoś tak dla mnie mało higienicznie. Masz tam wystarczająco miejsca i na toaletę i na bidet.

Ja też, tak jak Twoja projektantka, uważam, że układ z projektu jest optymalny. Jedyne co ja bym zmieniła, to nie murowałabym ścianki między wanną a prysznicem. Dałabym szybę. Miałabyś wtedy światło na całą łazienkę i widoczne centralnie, niemal, na ścianie okno. Byłoby jaśniej i lżej. Ścianka murowana sporo przesłoni i zrobi Ci przewężenie i optycznie ciasnotę w głębi łazienki. I proszę Cię, nie rób żadnych wnęk narożnych nad wanną ;) Dla mnie to wygląda okropnie. Ciekawa jestem, gdzie projektantka zaproponuje grzejnik :rolleyes:

Tu przykład szkła między wanną a prysznicem:

wanna i prysznic.jpg

 

wanna i prysznic1.jpg

 

U Ciebie będzie jeszcze ciekawiej, bo prysznic będzie bardziej we wnęce. W ściance oddzielającej kabinę od pralni jest idalne miejsce na wnękę na przybory kąpielowe :)

To będzie z pewnością rewelacyjna łazienka :D

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa z takimi doradczyniami ona będzie niezwykła :) wiem że nie lubisz ścianek w łazienkach i Twoje argumenty są jak najbardziej celne i właściwie ale ja specjalnie tak chciałam i od razu to zaznaczyłam architektowi, mam teraz kabinę robioną na zamówienie choć chciałam ściankę ale dałam sie od niej odwieźć ze względów estetycznych i tych o których piszesz, nienawidzę jej! żeby miała walory estetyczne osoba któa kąpie się ostatnia musiałaby by ją myć, to nierealne w mojej rodzinie. Więc będzie ścianka... ale mogę się zastanowić nad wnękami :) czemu tak bardzo Ci się nie podobają? nie mam wobec nich żadnych uczuć :) a gdzieś trzeba trzymać kosmetyki do kąpieli w wannie

 

przeglądając pinteresta, znalazłam taką łazienkę

f1df68a3e21abb9130a701e2c2bd62d0.jpg

http://www.trendir.com/archives/assets_c/2014/04/dakota-by-flavikeris-is-it-wood-or-ceramic-3-thumb-630xauto-39243.jpg

bardzo spodobały mi się płytki

http://www.trendir.com/archives/assets_c/2014/04/dakota-by-flavikeris-is-it-wood-or-ceramic-5-thumb-630xauto-39247.jpg

znalazłam te płytki ale cena ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne płytki, które pokazujesz :) Nie znoszę półkowych wnęk w ścianach, bo wg mnie nie są ładne :lol2: Mówię o takich, których fotka pojawiła się wcześniej ;) Zupełnie inaczej wygląda taka wnęka równa z poziomem wanny. Pamiętaj, że to dodatkowe miejsce, które zawsze jest mokre i nieustannie je trzeba czyścić z resztek płynów, mydeł itp. Poza tym, im mniejsza ekspozycja kosmetyków, tym lepiej.

Skoro sama zażyczyłaś sobie ściankę, to okej, zgoda :D

Czy wymiary podane na rzucie przewidują już zabudowę spłuczki geberit na ścianie z wc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy łazienkę na parterze :) musi być wyjątkowa jak kuchnia :p

jeśli chodzi o układ funkcjonalny, pani projektantka powiedziała że ten z projektu jest idealny :)

od lewej przedpokój męża przez który wchodzi się schodami spiralnymi do piwnicy ( uparł się na takie, bo marzył o nich od dziecka :D ) potem pralnia i łazienka :)

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/%b3azienka/%b3azienka.png

zgadzam się, że układ łazienki jest idealny - mam taki sam :lol2: tylko wanna z prysznicem odwrotnie

 

- wannę możesz kupić 170 i przysunąć ją do jednego boku i z drugiego już masz 17cm na odstawienie kosmetyków - ja mam półkę 10cm i wystarcza spokojnie

- możesz też wannę odsunąć od ściany pralniowej i tu dać półkę na kosmetyki - albo poniżej rantu wanny (wg mnie ładniej), albo na podwyższeniu - ja mam podwyższenie akurat bo wymuszały to baterie wannowe

- też bym nie stawiała ścianki, tylko szybę - ale rozumiem Twe argumenty i nie neguję :)

- bidet koniecznie zostaw! ja nigdy nie miałam, mam teraz i kocham! ten w dzieciowej narazie służy dzieciom za umywalkę

- grzejnik pod oknem - będzie akurat na odwieszenie mokrego ręcznika z pod prysznica

- czy to jedyna łazienka? pytam bo wg mnie sama szafka pod umywalka to za mało na kosmetyki, dodatkowe ręczniki itp - chyba że masz inny schowek gdzieś... jeśli nie masz to dałabym szafkę też nad geberitami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina, prawdopodobnie właśnie zrobię jak proponujesz, nie będzie wnęk :) zapasowe rzeczy jak ręczniki i kosmetyki będę trzymać w pralni, mam tam zaprojektowana szafę. Ale podobają mi się szafki nad sanitariatami takie jak są na wizkach u Julianny16

szafki.jpg

czy Wasze bidety mają deski? bo spotykam się na inspiracjach z różnymi ale bardziej przemawiają do mnie z deskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienkę Julianny pokochałam od pierwszego wejrzenia i moje szafki są właśnie zainspirowane jej projektem :)

Ale jeżeli chcesz takie szafki, to powinny one mieć głębokość minimum 25-30 cm, żeby chociaż małe ręczniki włożyć (ewentualnie zwinięte w rulon). I o tyle, plus frony szafek, zwęziłaby się Twoja łazienka

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje bidety są bez desek - ale fakt z deskami ładniej :-P

 

ja osobiście jestem za szafkami nad geberitami - nielubię marnowania miejsca i można te szafki pięknie zrobić - jak u Julianny właśnie, lub jak ma Chloe czy Marta że mają całą obudowę i szafki i geberitu z płyty - dla mnie baja! i jak tylko będzie remont u dzieciów to tak im zrobię właśnie z płyty całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowy geberit ma zabudowy jakoś 12-15cm....ja u siebie poszerzałam i mam 22cm - ręczniki te malusie się zmieszczą, ale nie planowałam tam ich trzymać (nie pomyślałam wtedy o tylu ręcznikach do bidetu :-P ) i tyle cm mi wystarczyło na kosmetyki... dla ręczników dałabym jeszcze z 5cm i by było git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juskra, są i geberity 8 cm :) Dlatego pytałam o wymiary na rzucie. Zabudowa dojdzie Ci niemal do krawędzi okna, chyba

z rzutu wynika ze do okna mam ok 50 cm jak zabierzemy 30 to na pewno miski będą nachodzić na tą ścianę, oknem nie ma się co przejmować bo jest wysoko na 172 cm ale tam miały wisieć ręczniki :( no i przejście jest do kabiny, może być ciasno

 

standardowy geberit ma zabudowy jakoś 12-15cm....ja u siebie poszerzałam i mam 22cm - ręczniki te malusie się zmieszczą, ale nie planowałam tam ich trzymać (nie pomyślałam wtedy o tylu ręcznikach do bidetu :-P ) i tyle cm mi wystarczyło na kosmetyki... dla ręczników dałabym jeszcze z 5cm i by było git

też nie zdawałam sobie sprawy ze goście mogą chcieć skorzystać z bidetu :p są takie papierowe ręczniki wielokrotnego użytku :D ( i nie sugeruję żeby były wielokrotnego :p ) ale są mocniejsze i delikatniejsze niż te jednorazowe, może w tym kierunku trzeba iść :D

edit

sprawdziłam :D nazywa się to ściereczki uniwersalne :) są bawełnie ale nie wiem czy chłonne, miałam je kiedyś ale sprzątałam nimi kuchnie :) są jeszcze ręczniki jednorazowe, za 30 szt niecałe 6 zł w rossmannie

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi bidetowymi ręcznikami? :lol2: Ja mam 15 sztuk. Pranie robię przynajmniej 2 razy w tygodniu, więc zawsze jakiś czysty się znajdzie :D

bo mnie serio zaintrygował ten temat, teraz każdy ma swój ręcznik bo każdy lubi inne ( wielkościowo ) ja lubię takie ogromne, córka mniejsze a mąż żeby moich mi nie podkradał ma wyłącznie żółte :D no ale jak tu odróżnić bidetowe :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie byłoby żal okna na postawienie tam toalety:(

I wanna w ciemnej wnęce za ścianką prysznicową:(

 

Zamieniłabym miejscami i zrobiła tak - wtedy wannę można by wpuścić w podest o głębokości ścianki, czyli 106, zatem wokół wanny powstała by fantastyczna półka na świece, słoiczki, płyny i inne zapachy;)

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/1_zpsmkqaffwg.jpg

 

Wracając natomiast do toalety myjącej - do mnie przemawia opcja bidetty - przynajmniej nie przenoszę się z gołym tyłkiem:lol2:

http://s2.ifotos.pl/img/bidetta3_heweraw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...