Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Można zrobić niższą ściankę i dalej szybę.

A sama kabina wewnątrz jest dość duża;)

 

Może stąd ten pomysł, że dla mnie prysznic tylko latem i na chwilę - za to wanna cały rok - uwielbiam te piany, bąbelki, wylegiwanie się z książką, winko i świece:D Dlatego wanna u mnie na pierwszym miejscu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić niższą ściankę i dalej szybę.

A sama kabina wewnątrz jest dość duża;)

 

Może stąd ten pomysł, że dla mnie prysznic tylko latem i na chwilę - za to wanna cały rok - uwielbiam te piany, bąbelki, wylegiwanie się z książką, winko i świece:D Dlatego wanna u mnie na pierwszym miejscu:)

u nas jest odwrotnie, upieram się o wannę a korzystam z niej wyłącznie ja i to kilka razy w roku :) zazwyczaj prysznic i koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na stanie w łazience są jeszcze wilgotne chusteczki zawsze - więc można po bidecie papierem a jak się coś "przyklei" to potem tymi chusteczkami :-P

no ale - mam nadzieję że goście nie będą korzystać zbyt, bo to łazienka dzieci - kibelek gościnny mam osobno

 

a co do wanny - my też głównie prysznic... wannę dałam tylko w dzieciowej, bo wygodniej mi jest je kąpać w wannie... no i sama chętnie teraz się w niej rozkładam :D nie codziennie... ale raz w tyg sobie kąpiel sprawiam :) jedna wanna w domu jest wskazana choćby raz w miesiącu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam ze wanna musi być :) długie zimy, winko i książka :) ale zamiast świeczek dałabym osobne oświetlenie nad wanną :)

 

ale tylko kilka razy w roku:lol2:

 

Ale oczywiście, jeśli takie masz przyzwyczajenie to zostaw wannę tam gdzie była.

Ale może zamienić umywalki z ubikacją? Będzie pożytek z dziennego światła przy makijażu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne płytki, które pokazujesz :) Nie znoszę półkowych wnęk w ścianach, bo wg mnie nie są ładne :lol2: Mówię o takich, których fotka pojawiła się wcześniej ;) Zupełnie inaczej wygląda taka wnęka równa z poziomem wanny. Pamiętaj, że to dodatkowe miejsce, które zawsze jest mokre i nieustannie je trzeba czyścić z resztek płynów, mydeł itp. Poza tym, im mniejsza ekspozycja kosmetyków, tym lepiej.

Skoro sama zażyczyłaś sobie ściankę, to okej, zgoda :D

Czy wymiary podane na rzucie przewidują już zabudowę spłuczki geberit na ścianie z wc?

ominęłam, wybacz :bash:

mi też nie podoba sie nadmiar kosmetyków w łazience, bardzo. Widziałyście jakie fotki mieszkań ludzie dają do ogłoszeń? makabra, pełno butelek nie wiadomo jakich specyfików, ja wolę jak jest to dyskretnie wyeksponowane, przecież to nic pięknego jak widać jakiego żelu używasz :) z drugiej strony bez sensu dla mnie przelewać je do jakiś ładnych pojemników. Więc chciałabym mieć jakąś dyskretną półkę, może być niewielka bo choć pracuję w drogerii to używam jednego rodzaju żelu aż się skończy a półki wolę aby miały bardziej dekoracyjne przeznaczenie :D uff :p

 

myślę że wymiary nie przewidują geberitu

płytki piękne, ale widziałaś cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

przebrnęłam przez wątek, jessuuu ile postów w tak krótkim czasie!!

 

mam takie na szybko takie moje spostrzeżenia:

 

- płytki wzorzyste w kuchni są bombowe, kiedyś je też chciałam, w końcu zrezygnowałam i teraz znowu wracam do nich - zwłaszcza te wielościany i arabski - cudne.

Ja bym zwróciła uwagę na szerokość tych płytek, żeby była taka sama jak szerokość wyspy, żeby nie ciąć ich - czyli nie 44 cm tylko 60 cm - tyle ile ma bok tej wyspy

 

- co do tych szarych płytek - to może dać je prostokątne, i układać na cegiełkę, na mijankę, wtedy jakkolwiek pójdzie ta fuga nie będzie przeszkadzać - tak jak te drewnopoddobne płytki chciałyście układać.

 

- jestem przeciwniczką robienia grzejnika w łazience po to żeby suszyć na nim ręczniki - znam dużo lepsze dekoracje w łazience. Obok jest pralnia, wiec można tam powiesić ręcznik do suszenia U mnie tak jest i sie sprawdza super, w łazienkach mam tylko podłogówkę.

 

 

zapowiada sie cudny domek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Emila :) naprawdę przebrnęłaś przez wątek ? :) twarda jesteś, tym bardziej witaj i rozgość się :) wszelki rady, wskazówki, śmieszne wypowiedzi i głupie gadki mile widziane :D. Tak szczerze zastanawiałam się nad tym grzejnikiem, jak okaże się że nie znajdzie się na nie jakieś miejsce, bez żalu się z nim pożegnam, co do płytek, w głowie mam wersję 60x60 jak te geotiles, tylko muszę zobaczyć nie tylko w necie i też coraz bardziej przemawiają do mnie jakiś nurty arabskie :) ale tylko w takim łagodnym strzale :)

 

Ana, Tomkowa, wanny pod oknem mówimy :no: nie ma co roztrząsać zabudowy :) jak będę miała dużo pieniędzy a córka się już wyprowadzi ( a tak w ogóle czy ona się wprowadzi...? ) to zrobię sobie pokój kąpielowy w pokoju synka ( obok łazienki jest) :p :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus, to ten pomysł na wejście płytkami w salon. Nie zrobiłam tego ładnie, bom nieczasowa nadal. Deski powinny być tej samej szerokości, jak te w salonie i może płytka jedna, bo zdaje się, że zdecydowałaś się na forkmat 60x60.

Wstawiłam niezbyt zgrabnię tę kuchnię, ale chodziło mi o te krzesełka a'la Thonet.

JUSKRA_kitchen-11k.jpg

 

A w łazience pokombinowałabym z zamianą wanny z prysznicem, żeby uzyskać miejsce na wannę wolnostojącą

 

JUSKRA-%b3azienka_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa i jeszcze jedno - ktoś się pytał o zapachy obornika przy wentylacji mechanicznej. mnie też sąsiad uraczył takimi zapachami. W domu nie było nic nie czuć :D :D tylko nie wiem czy to kwestia dobrych filtrów - jesteśmy mega alergikami wiec powietrze mamy krystalicznie czyste. akurat tego dnia myłam okna w domu - fixy na dworze - to było najszybsze mycie okien na świecie hahaha - na bezdechu. tez mam tą magiczną myjkę - uratowała mnie wtedy hahaha :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...