Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

po dodaniu 20 cm łazienki zrobi się raczej kwadrat.

SH3d bardzo lubię, można dodawać dowolne meble z neta, nawet te od producentów - z zakładki dla architektów. Meble, które są w programie można dowolnie edytować - zmieniać kolory, faktury poszczególnych elementów - drzwiczki inne, korpus szafki inny i uchwyty inne.

 

można sobie zrobić nawet model pojedynczej płytki ceramicznej i wykafelkował sobie precyzyjnie ścianę, Można się bawić.

 

Tylko ma jedną wadę - mam laptopa dla grafików z dwiema kartami graficznymi - a i tak czasem nie wyrabiają i sie gotują :rotfl: słabo napisany jest ten program, zużywa masę zasobów komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dodaniu 20 cm łazienki zrobi się raczej kwadrat.

SH3d bardzo lubię, można dodawać dowolne meble z neta, nawet te od producentów - z zakładki dla architektów. Meble, które są w programie można dowolnie edytować - zmieniać kolory, faktury poszczególnych elementów - drzwiczki inne, korpus szafki inny i uchwyty inne.

 

można sobie zrobić nawet model pojedynczej płytki ceramicznej i wykafelkował sobie precyzyjnie ścianę, Można się bawić.

 

Tylko ma jedną wadę - mam laptopa dla grafików z dwiema kartami graficznymi - a i tak czasem nie wyrabiają i sie gotują :rotfl: słabo napisany jest ten program, zużywa masę zasobów komputera.

no co Ty mówisz? ja mam tylko bibliotekę mebli którą ktoś tam kiedyś wrzucił i mimo że ściągłam sobie z ich strony dodatkową to ich tak jest dla mnie mało

model pojedynczej płytki, można zmieniać kolory korpusów, jak? doba ma chyba za mało godzin, nigdy tak daleko w tym programie nie zaszłam, tylko szaleję z wielkościami mebli które tam mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linki do stron gdzie można sciagnąc meble są tu:

http://www.sweethome3d.com/pl/importModels.jsp

 

ale tego jest masa w necie, trzeba tylko poszukać - są darmowe i płatne.

 

żeby kolorki modyfikować wchodzisz tam gdzie zmieniasz wymiary - tam jest takie pole "kolor i tekstura" i tam będzie "materiały" i guzik - "modyfikuj" możesz sobie wgrać do programu ulubiony fornir czy tkaninę na obicie kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meble właśnie tam ściągałam ale już miałam nadzieje ze znajduję coś co mi sie podoba np lampę czy fotel i ściągam go do programu, jeśli chodzi i kolory i teksturę to też do tego doszłam ale nie potrafię zmienić koloru tylko frontu szafki, zmienia mi się cała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tutaj wyszukałam w necie krzesło - http://tf3dm.com/3d-model/chair-60969.html

mozesz je pobrać i wrzucic do programu :D

(chyba to jet darmowe) bo pierwsze lepsze, ale jest dużo takich stron dla architektów z bazą mebli, 90% z nich pasuje do SH3d

 

wystarczy wpisać w wyszukiwarke "model mebli 3d" po angielsku najlepiej i wyskoczy masa :D mozesz dodać ze darmowe chce.

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj zmiana koloru mebli - na przykładzie wanny

 

klikałam modyfikuj - podświetlone na niebiesko, otworzyło się takie okienko -

kolor wanny biały, kolor kranu srebrny, słabo to jest opisane, bo nie pisze jakie to są elementy, tylko kolor opisują, i trzeba czasem na chybił trafił zmieniać :p

 

Przechwytywanie%2520w%2520trybie%2520pe%25C5%2582noekranowym%25202015-04-03%2520012235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allo - ten wątek gna do przodu jak żaden inny :D

 

Jus opcja od projektantki lewej ściany mi się bardzo podoba - nawet masz półeczki od boku, bardzo to wygodne i polecam :yes:

wanna koszmarna do czyszczenia pod nią tych zakamarków :no: wieszaki za wanną to chyba średnio wygodny pomysł?

no ta strona na pewno do zmiany - jak dla mnie

 

ale widzę, że Ty bardzo szczegółowo odbierasz wszystkie wizki - jak dla mnie za szczegółowo ;) ale to już kiedyś pisałam...

 

Emilia ja też chętnie zobaczę Twoją klasykę... lubię oglądać takie wnętrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina, cóż mam powiedzieć :D zgadzam się we wszystkim co piszesz :D :p z fantazją ze mną na bakier :D

 

a wątek za chwilę zwolni :D wracam do pracy :( i pomieszczenia się kończą :p

pewnie wróci za rok jak się wykończeniówka zacznie, mam nadzieję ze jeszcze będziemy tutaj wszystkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kafelki ściągasz jako obrazek, i wstawiasz je jako teksturę. Każde pomieszczenie możesz edytować i ustawiać mu różne tekstury na ścianach, sufitach i podłogach - wtedy będą szły jak leci.

jak chcesz precyzyjnie to trzeba sobie np dywan, albo lustro zamienić na pojedynczego kafelka albo sekcje kafelków i przyklejać je tam gdzie chcesz.

 

zabawa na długie zimowe wieczory, kiedy na budowie przestój :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kafelki ściągasz jako obrazek, i wstawiasz je jako teksturę. Każde pomieszczenie możesz edytować i ustawiać mu różne tekstury na ścianach, sufitach i podłogach - wtedy będą szły jak leci.

jak chcesz precyzyjnie to trzeba sobie np dywan, albo lustro zamienić na pojedynczego kafelka albo sekcje kafelków i przyklejać je tam gdzie chcesz.

 

zabawa na długie zimowe wieczory, kiedy na budowie przestój :rotfl:

a żebyś wiedziała :) właśnie sobie dodałam płytki geotiles :) lubię się pobawić tym programem :) to jeszcze poproszę o informacje jak robisz zdjęcie 3d to jaką opcje zaznaczasz przy jakości i przy pixelach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna pod oknem, może być prostopadle, równolegle pod skosem jak chcesz.W wersji gdyby na ścianie sąsiadującej z pokojem stała tylko wanna wolno stojąca też może być ciekawie.

 

Z tej ilości pomysłów do wyboru,nie ma innej możliwości będzie super,tak jak kuchnia.:yes:

 

A co do bocznych półek,z boku geberitów, mnie one w tym miejscu nie pasują bo podkreślają uskok,dużo ich może mniej jeśli już, i do tego jeżeli ustawienie miałoby zostać pierwotne to one będą bardzo widoczne po wejściu do łazienki.

 

Widzę lusterko do makijażu, a jakieś lampy i inne oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo..Tomkowa Ania:hug: cześć imienniczko:)

 

Chyba nikt nie zauważył mojego wpisu o przesunięciu wejścia do łazienki:(

Wtedy można by tak urządzić łazienkę - z podziałem na strefę toalety i kąpielową. Jest miejsce na fajny grzejnik i wrzutkę do pralni:)

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/1_zpswzx4hysy.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/2_zpsslf3mqgh.jpg

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...