Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

Pestko,

czy coś widzisz na zdjęciach zawierających przód domu? Jest tam bardzo pagórkowato. Nie wiem co tam mogłabym zrobić aby było ładnie. Garaż jest trochę nad poziomem drogi, wychodzi się z niego schodkami, następnie w projekcie zagospodarowania jest ścieżka do domu, która jest nasypem, myślę ze będzie on miał ok 1 m co najmniej bo wejście do domu znowu jest wyżej niż garaż... Ponieważ przed domem jest sporo miejsca na początku muszę tam coś wymyślić i prawdę mówiąc nie chcę od linijki :) Chcę dużo krzaczków, mało plewienia :) I zależy mi aby wokół płotu z dwóch stron od sąsiadów były jakieś drzewka, które szybko rosną... tuje to się chyba już wszystkim opatrzyły wiec będę szukać jakieś alternatywy. Natomiast tył wyobrażam sobie jako nieuporządkowany sad kwiatowy :) Tylko jak z nawadnianiem tego wszystkiego, czy to teraz już trzeba o tym pomyśleć? Tyle się muszę nauczyć i co najważniejsze "przygotować" na to męża :p

zagospodarowanie terenu, gdzie widać ten nasyp jest na 1 stronie wątku

edit

no i po cichutku marzę sobie aby mieć parę krzaczków pomidorków, ogórków - jak kiedyś przed laty moja babcia miała w ogródku działkowym :)

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jus, a gdzie te zdjęcia? Chyba się zgubilam.

 

Mogę Ci oczywiście pomóc korzystając z własnego doświadczenia. Uporządkować wyobrażenia, jak z budową domu robi Ana. To na pewno.

Natomiast zawsze będę polecać skorzystanie z dobrego architekta zieleni. Osiągniesz lepszą jakość i zagospodarowanie ogrodu. Mogę podpowiadać fajne rośliny mało wymagające i co da się zrobić samodzielnie, czyli taniej. Także kolejnością prac, która jest bardzo ważna, mogę pomóc pokierować.

Ale nie jestem zawodowym ogrodnikiem.

A mogę też podpowiadać gdzie kupować rośliny, w sensie, które szkółki są godne zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pomyśleć o studni do podlewania ogrodu :yes: Szczególnie trawnik to wstrętny opój.

 

Ja nigdy nie podlewałam całego ogrodu. Tylko rośliny świeżo posadzone, te, które mają płytki system korzeniowy (np. rododendrony). Trawnik podlewałam przez 2 pierwsze sezony. Po prostu placenie 3-4 razy tyle ile kosztuje woda zużywana w domu jest dla mnie nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu - to albo masz szczególny mikroklimat, albo jesteś magikiemhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0girl_witch.gif

My na naszym maleńkim ogródku mamy z 20m trawy - ogródek południowo-zach. W upalne (słoneczne) lata 1-2 dni niepodlewania i już trawa żółknie. A sucha jak pieprz.

Znajomi z większymi ogrodami też podlewają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałam o architekcie zieleni ale na razie nie ma sensu, jeszcze ciężki sprzęt po działce jeździ, zastanawiałam się tylko czy na wiosnę już nie powinnam zasadzić jakiś drzewek wzdłuż ogrodzenia, no i jakich? U nas też ładnie dziś było, zmobilizowałam rodzinkę, zabraliśmy psa i heja na budowę. Piesek ma tam dużo miejsca do szaleństw :) W związku z tym świeża porcja fotek :)

obiecany nieszczęsny widok z salonu :(

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/budowa/PC310500.JPG

widok z końca działki na dom

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/budowa/PC310495.JPG

z domu na działkę, zaraz za brzozą jest koniec

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/budowa/PC310491.JPG

z domu na garaż

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/budowa/PC310503.JPG

i z wyjścia z garażu na dom

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/budowa/PC310507.JPG

Czy z zdjęć widać te różnice poziomów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus - już teraz powinnaś pomyśleć o wyprowadzeniu z domu wody i elektryki pod przyszłe nawadnianie ogrodu.

 

Nie pomyśleliśmy o tym ale w piwnicy jest łazienka wiec chyba nie będzie problemu z wyprowadzeniem wody, nie wspomnę o prądzie. Przy takiej ilości ziemi to chyba jeszcze deszczówkę będziemy musieli łapać :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ macie fajny ten teren:) I taki cudny śnieg!!

Jus - nie ma dramatu z okna - widzę dom sąsiada - nie widzę domku narzędziowego, ino stos drewna;) Okna byłoby szkoda - jest wielkie i super narożnikow doświetla dom.

Zasadzenie szpaleru drzew wzdłuż płotu to dobra myśl - niech już rosną (rośliny potem dosadzisz). Jakie drzewa? nie wiem - może poproś elfir? nie wiem kto jeszcze od ogrodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ogród z tyłu domu to wyobrażam sobie tak :wiggle: choć nie sądzę że tego dokonam :) ale pomarzyć można :)

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/ogr%f3d/dsc_1513.jpg

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/ogr%f3d/f283b1e8083eaeb72a41c493875f3075.jpg

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/ogr%f3d/wiosna-smiadowo-8-010.jpg

i wersja luksusowa :p ( ale czy oni nie mają za dużo komarów :D )

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/ogr%f3d/img_6118ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ macie fajny ten teren:) I taki cudny śnieg!!

Jus - nie ma dramatu z okna - widzę dom sąsiada - nie widzę domku narzędziowego, ino stos drewna;) Okna byłoby szkoda - jest wielkie i super narożnikow doświetla dom.

Zasadzenie szpaleru drzew wzdłuż płotu to dobra myśl - niech już rosną (rośliny potem dosadzisz). Jakie drzewa? nie wiem - może poproś elfir? nie wiem kto jeszcze od ogrodów?

to właśnie jest ten domek narzędziowy :D albo może to być garaż, nie wiem, takie spore to mają Ale masz racje, okno zostaje, tak ładnie tam słonko się przebiło :D

Myślę, ze Pestka też mi doradzi co zasadzić pod tym płotem i kiedy się za to zabrać

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Myślę, ze Pestka też mi doradzi co zasadzić pod tym płotem i kiedy się za to zabrać

Co prawda ja nie Pestka, ale mocno doradzam GRABY :-) Piękne są, długo trzymają liście, właściwie przez zimę też, dlatego nawet zimą będą zasłaniać :-) Poza tym możesz je ciąć jak chcesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyniku negocjacji podłogowych :wiggle:

Ja podłogę na parter kupiłam rok przed położeniem. Leżała w magazynie i czekała na nas :). Podłogę na górę kupiłam w tym samym czasie. Jeszcze nie jest położona (mija1,5 roku), bo sami musimy to zrobić, a trudno nam się zorganizować z maluchami i pracą zawodową. Korzystam zawsze z okazji :). W zasadzie większość rzeczy jakie mamy kupowałam na promocjach, wyprzedażach, po rabatach. Warto więc rozglądać się jak jesteś gdzieś przy okazji i pod warunkiem, że wiesz już w jakich kolorach / materiałach chcesz urządzić dom :).

Piękne masz plany na ogród. Pesteczka wie, że maki kocham nad wszystkie kwiaty :). Będę podglądać, bo też muszę się uczyć ogrodowego ABC :).

Macie dużą działkę, a widok na domek narzędziowy - uwierz mi, że jest piękny w porównaniu do naszego widoku ;). Spokojnie sobie z nim poradzicie nasadzeniami. Słoneczko tak ładnie się w tym oknie uśmiecha :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu - to albo masz szczególny mikroklimat, albo jesteś magikiemhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0girl_witch.gif

My na naszym maleńkim ogródku mamy z 20m trawy - ogródek południowo-zach. W upalne (słoneczne) lata 1-2 dni niepodlewania i już trawa żółknie. A sucha jak pieprz.

Znajomi z większymi ogrodami też podlewają...

 

Po prostu olewam. Trawa żółknie, a potem się odradza po deszczu. Mam tego cholerstwa póki co jeszcze pół ogrodu, a to grozi poważnymi konsekwencjami finansowymi :) jeśli podlewać z wodociągu. Pogodziłam się z tym, że nie jest za ładna. Jakbym miała tyle co Ty, to pewnie pieściłabym każde ździebełko.

W każdym razie podjęłam rok temu decyzję i zmniejszam trawnik drastycznie. Także dlatego, że obiecanki cacanki... i koszenie spadło na mnie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus, ten staw kąpielowy :wiggle: qrczę, jak się obliczę z finasami, to też będziemy robić. To moje marzenie od początku i kawałek ogrodu bagienno-wodnego obok, i łąka bylinowo trawiasta. Oczywiście trawy to te ozdobne.

Sunset-Park-Residence-Griffin-Enright-Landscape-Muhlenbergia+korean+miscantus+-leymus-arenarius-.jpg

 

Masz, mimo tego co Cię martwi, ogród z potencjałem. Zobaczysz, będzie piękny.

Stylowo jesteś jak ja. Cieszę się, bo będę mogła podpowiadać. A potem do architekta. Elfir bylaby dobra. Ona czuje takie klimaty.

 

Nazbierałam na pintereście troszkę pomysłów na zasłanianie trudnych widoków. Ale to później

 

To moje drugie po stawie marzenie :)

Piet Oudolf-Bonn Garden-02(fot.Jürgen Becker).jpg

Mam taki kąt ogrodu z brzozami. Z przodu powinien być staw :)

 

Mój ogródek od frontu 2014_09-26wrzesien-ogrod_IMG_0006w.jpg

 

 

Ana, płot dla Ciebie:

Cor-Ten-Cattails-Sculptural-Fence-03.jpg

Link do reszty fotek wkleję jutro, bo muszę odszukać.

 

Płot mojej produkcji całkowicie naturalny i żywy – wierzbowy.

Wierzba_02-6maj2012.jpg

Dach to mój dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja nie Pestka, ale mocno doradzam GRABY :-) Piękne są, długo trzymają liście, właściwie przez zimę też, dlatego nawet zimą będą zasłaniać :-) Poza tym możesz je ciąć jak chcesz :-)

Pestką nie jesteś ale bardzo się cieszę, że zaglądasz :) poczytałam o grabach o tu http://poradnikogrodniczy.pl/zywoplot-grabu-jak-sadzic-ciecie-pielegnacja.php i piszą że trzeba je mocno podlewać, zaraz po zasadzeniu a potem raz w tygodniu przez kilka godzin, chyba nie dam rady przy tej ilości ogrodzenia którą mam :) szukamy dalej :)

Gratuluję wyniku negocjacji podłogowych :wiggle:

Ja podłogę na parter kupiłam rok przed położeniem. Leżała w magazynie i czekała na nas :). Podłogę na górę kupiłam w tym samym czasie. Jeszcze nie jest położona (mija1,5 roku), bo sami musimy to zrobić, a trudno nam się zorganizować z maluchami i pracą zawodową. Korzystam zawsze z okazji :). W zasadzie większość rzeczy jakie mamy kupowałam na promocjach, wyprzedażach, po rabatach. Warto więc rozglądać się jak jesteś gdzieś przy okazji i pod warunkiem, że wiesz już w jakich kolorach / materiałach chcesz urządzić dom :).

Piękne masz plany na ogród. Pesteczka wie, że maki kocham nad wszystkie kwiaty :). Będę podglądać, bo też muszę się uczyć ogrodowego ABC :).

Macie dużą działkę, a widok na domek narzędziowy - uwierz mi, że jest piękny w porównaniu do naszego widoku ;). Spokojnie sobie z nim poradzicie nasadzeniami. Słoneczko tak ładnie się w tym oknie uśmiecha :).

Jeszcze kolorów nie mam wybranych póki co jestem na etapie poszukiwań własnego "ja w domu i w ogrodzie" i cieszę się ze tu jestem :) Lubię promocje...:wiggle: tylko jak je wyłapujesz jeśli chodzi np o płytki czy podłogę ? Myślę, że co do ogrodu to ja Ciebie będę podglądać bo Twój domek już stoi i pewnie będziecie coś działać w tym kierunku, spędzając czas z dziećmi na powietrzu :) daleko mieszkasz od budowy? Dla mnie ten widok z okna to była załamka ale dzięki Wam się pozbierałam :) Twoje widoczki z okna też jakoś ładnie zagospodarujemy :D

 

Jus, ten staw kąpielowy :wiggle: qrczę, jak się obliczę z finasami, to też będziemy robić. To moje marzenie od początku i kawałek ogrodu bagienno-wodnego obok, i łąka bylinowo trawiasta. Oczywiście trawy to te ozdobne.

[ATTACH=CONFIG]302258[/ATTACH]

 

Masz, mimo tego co Cię martwi, ogród z potencjałem. Zobaczysz, będzie piękny.

Stylowo jesteś jak ja. Cieszę się, bo będę mogła podpowiadać. A potem do architekta. Elfir bylaby dobra. Ona czuje takie klimaty.

 

Nazbierałam na pintereście troszkę pomysłów na zasłanianie trudnych widoków. Ale to później

 

To moje drugie po stawie marzenie :)

[ATTACH=CONFIG]302261[/ATTACH]

Mam taki kąt ogrodu z brzozami. Z przodu powinien być staw :)

 

Mój ogródek od frontu [ATTACH=CONFIG]302262[/ATTACH]

 

 

Ana, płot dla Ciebie:

[ATTACH=CONFIG]302259[/ATTACH]

Link do reszty fotek wkleję jutro, bo muszę odszukać.

 

Płot mojej produkcji całkowicie naturalny i żywy – wierzbowy.

[ATTACH=CONFIG]302263[/ATTACH]

Dach to mój dom

 

Bardzo podobają mi się te trawy i maki, chciałabym taki nieformalny ogród, choć mąż kupił już traktorek do koszenia :p ładnie wygląda Twój front, ile sezonów zajęło stworzenie takiego krajobrazu?

Idę poczytać o wierzbach o pasowałoby do moich wymarzonych traw. Myślisz, że mogę taki ogród stworzyć jak na moich inspiracjach? w takich normalnych domowych warunkach a nie pod reklamę?

ten staw to miał być żart ale cieszę się, ze Ci się podoba :D

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kolorów nie mam wybranych póki co jestem na etapie poszukiwań własnego "ja w domu i w ogrodzie" i cieszę się ze tu jestem :) Lubię promocje...:wiggle: tylko jak je wyłapujesz jeśli chodzi np o płytki czy podłogę ? Myślę, że co do ogrodu to ja Ciebie będę podglądać bo Twój domek już stoi i pewnie będziecie coś działać w tym kierunku, spędzając czas z dziećmi na powietrzu :) daleko mieszkasz od budowy? Dla mnie ten widok z okna to była załamka ale dzięki Wam się pozbierałam :) Twoje widoczki z okna też jakoś ładnie zagospodarujemy :D

 

Ha, ha - już kilka dziewczyn z FM przegoniło mnie w budowie, urządzaniu i mieszkaniu :). Ile razy znikam i wracam, ktoś już mieszka, a w galerii pojawiają się nowe wątki :). Tylko Pesteczka niezmiennie i dzielnie działa :). Za ogród nie wezmę się wcześniej niż za rok / dwa lata (w projektach). Zanim powstanie minie kolejne 3-4 lata.

Mój widoczek z okna salonowego jest niestety tak ogromny, że musiałyby tam stanąć 50-letnie sosny, ale zadowolę się jakimś ekranem na tarasie. W 2013 roku kupiliśmy thuje takie na 1,2m, bo tak jak Ty, chciałam by przynajmniej od strony sąsiadów coś już rosło, ale niestety prawie wszystkie uschły :(. Odebrało nam to motywację tymczasem.

A jeśli chodzi o promocje na podłogi i płytki, to po prostu jeździłam co jakiś czas po salonach. Prawie w każdym mają zawsze jakieś okazje. Gresy na parter (Zirconio cemento Gris) kupiłam w DOMUS (wtedy byli jeszcze w TTW ogród), a podłogę warstwową w Parkiet Service. Mieli wtedy kilka fajnych podłóg w dobrej cenie. Ja szukałam dębowej, bielonej i koniecznie szczotkowanej. Podłogę na górę kupiłam w Bel-Polu (też obok Ikea). Obniżyli nam cenę wyjściową o 30 zł za metr. Byłam mile zaskoczona, bo nawet nie wiedziałam, że można u nich negocjować cenę. Polecam Ci też salon Kahrs. Też często mają promocje - wstawiłam Ci link od razu do promocji, ale tam jest kilka zakładek z ofertami promocyjnymi, więc poszperaj :).

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juskra, witam sie w Twoich skromnych progach... widoki sa piekne, piekna dzialka i bedzie co robic :D

(u mnie w sumie tez...mam o 10 arow wiecej od Ciebie ;) )

widze ze emotki zawladnely Twoim kompem :lol: ciesze sie :lol2:

Mmelisko

Witam Cię bardzo serdecznie :) Twój wątek też znam... drzwi do spiżarki zrobiły wrażenie :lol2: Muszę Ci się przyznać, że emotki to się rozniosły... na inne wątki, są zajefajne. Rozumiem, że o ogród będziemy wspólnie walczyć :D

 

 

Ha, ha - już kilka dziewczyn z FM przegoniło mnie w budowie, urządzaniu i mieszkaniu :). Ile razy znikam i wracam, ktoś już mieszka, a w galerii pojawiają się nowe wątki :). Tylko Pesteczka niezmiennie i dzielnie działa :). Za ogród nie wezmę się wcześniej niż za rok / dwa lata (w projektach). Zanim powstanie minie kolejne 3-4 lata.

Mój widoczek z okna salonowego jest niestety tak ogromny, że musiałyby tam stanąć 50-letnie sosny, ale zadowolę się jakimś ekranem na tarasie. W 2013 roku kupiliśmy thuje takie na 1,2m, bo tak jak Ty, chciałam by przynajmniej od strony sąsiadów coś już rosło, ale niestety prawie wszystkie uschły :(. Odebrało nam to motywację tymczasem.

A jeśli chodzi o promocje na podłogi i płytki, to po prostu jeździłam co jakiś czas po salonach. Prawie w każdym mają zawsze jakieś okazje. Gresy na parter (Zirconio cemento Gris) kupiłam w DOMUS (wtedy byli jeszcze w TTW ogród), a podłogę warstwową w Parkiet Service. Mieli wtedy kilka fajnych podłóg w dobrej cenie. Ja szukałam dębowej, bielonej i koniecznie szczotkowanej. Podłogę na górę kupiłam w Bel-Polu (też obok Ikea). Obniżyli nam cenę wyjściową o 30 zł za metr. Byłam mile zaskoczona, bo nawet nie wiedziałam, że można u nich negocjować cenę. Polecam Ci też salon Kahrs. Też często mają promocje - wstawiłam Ci link od razu do promocji, ale tam jest kilka zakładek z ofertami promocyjnymi, więc poszperaj :).

 

Ach, mam nadzieję że nie powtórzy się Twoja historia z uschniętymi drzewkami :( Zauważyłam, że dbasz o każdy szczegół w swoim domu dlatego tyle to trwa ale jakie masz piękne te wnętrza :) Są inspiracją dla nas, nowicjuszek wiesz o tym? no i jesteś kopalnią wiedzy o sklepach w wykończeniem wnętrz na Śląsku :) Podziwiam Cię za Twoją cierpliwość, wolisz zaczekać na ideał niż zadowolić się bylejakością ( tak myślę) nie wiem czy tak potrafię, dla mnie czas budowy i wykończenia, który sobie założyliśmy jest i tak za długi ( 2 lata) więc nie wiem co będzie jak nam funduszy zabraknie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...