Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

Emila - no i świetnie:D właśnie tak bym tą łazienkę robiła:)

 

Chociaż widze teraz, że kabinę wstawiłaś na 115. A jaka jest głębokość wanny?

Zostawiłabym kabinę na 100 - zbyt długa ścianka przy umywalkach przytłoczy je:(

Moim zdaniem najlepiej byłoby dać ją na 60 (głębokość umywalek i szafek) - wtedy przy założeniu wnęki prysznicowej na 40 otrzymujemy kabinę 100x106

 

Większe przejście między wanną a kabiną też korzystniejsze

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kabina na metr, przejscie na 90 - bosko. ścianka na 60 cm - można w niej zamiast grzejnika dać ogrzewanie w ścianie - na zasadzie ogrzewania podłogowego, mogłoby ręczniki do rąk podsuszać i nagrzewać dodatkowo kabinę :D nadal nie widzę tam grzejnika tradycyjnego ozdobionego ręcznikiem :p

 

drzwi wejsciowe symetrycznie - 62 - 90 - 62. no jakos tak, pi razy oko.

Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkie Anie i NieAnie :D Pięknie tu sobie kombinujecie. I nie zgadzam się z opinią, że drzwi prysznicowe składane do środka są niewygodne. Codziennie cztery osoby z nich korzystają i wszyscy są zadowoleni. Jest super wygodnie. Trzeba pamiętać o małym "myku", ale o tym powiem Juskrze, jak zaakceptuje tę koncepcję :D Próbowałam przekonać się, czy gdybym nie miała drzwi, to bym się wyrobiła z wodą na 90 cm. Niestety, zachlapałam pół łazienki :o I to byłam ja, która przy korzystaniu z łazienki bardzo uważa, żeby później się nie narobić ;) A co by było z facetami? Pewnie wypłynęłoby wszystko na korytarz ;) Na ogrzewanej podłodze, owszem, woda szybko wysycha, ale trzeba pamiętać o zostawianych plamach. Justyny to może nie dotyczyć, bo będzie miała zmiękczacz wody :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila - drzwi wejściowe do łazienki najczęściej są na 70;) Pewnie 80 można, ale 90 to już przesada;) Zatem od strony toalet 100 ścianka, 80 drzwi i 70 umywalki:) i one ładnie zlicują ze ścianką od prysznica;)

 

A grzejnik wybrałabym ozdobny z możliwością zawieszenia ręcznika niżej - można poszaleć nawet z kolorem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie rację;)

Co do podłogówki - pamiętaj Jus, żeby nie robić jej bezpośrednio pod prysznicem - nie wiem, czy planujesz brodzik, czy same kafle. Jak kafle to bez podłogówki.

 

A skąd taka teoria?? To właśnie największa przyjemność stać pod prysznicem na ciepłej podłodze. Ja mam w kabinie ogrzewanie :) No i genialnie wysusza podłogę w kabinie

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego w pralni tez nie warto robić sznurków pod sufitem. u mnie jest 3 piętrowa suszarka z ikei i stojak na wieszaki na którym suszę koszule.

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/mulig-suszarka-poziomowa-wew-zew-czarny__0139767_PE299599_S4.JPG

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/mulig-wieszak-na-ubrania-czarny__0175793_PE328929_S4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa - tak mówi mój mąż z racji swojego zawodu;) Podłogówka wysusza kanalizę i wtedy ona śmierdzi. Odczuwalne po dobie nieużycia prysznica;) Jeśłi używany zawsze, codziennie, albo i dwa razu dziennie to nie odczujesz. Ale po 1-2 dniach nie używania śmierdzi.

Jak są kafle w kabinie to najpierw włączam ciepłą wodę, potem wchodzę do środka - wtedy mam kafle ciepłe od wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj robię po prostu zrzuty ekranu - najszybciej. Mam program który mi je od razu przechwytuje - picasa od gugla. w nim szybko sobie je kadruje, jak trzeba robię kolaż i wrzucam na serwer jednym kliknięciem.

to już zbyt skomplikowane dla mnie :D też robię zrzuty, są lepszej jakości niż ich zdjęcia 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa - tak mówi mój mąż z racji swojego zawodu;) Podłogówka wysusza kanalizę i wtedy ona śmierdzi. Odczuwalne po dobie nieużycia prysznica;) Jeśłi używany zawsze, codziennie, albo i dwa razu dziennie to nie odczujesz. Ale po 1-2 dniach nie używania śmierdzi.

Jak są kafle w kabinie to najpierw włączam ciepłą wodę, potem wchodzę do środka - wtedy mam kafle ciepłe od wody.

 

To dziwne. Były dni, kiedy używaliśmy wyłącznie górnej łazienki. Chyba nawet 3 dni pod rząd się zdarzyły. Nic nie śmierdziało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że podłogówka to tylko w zimne miesiące... większą część roku jednak nie grzeje się i wtedy trzeba wytrzeć

 

Łukaszolina, w jakim Ty kraju mieszkasz?? :D Ja w swoim kończę grzanie w połowie kwietnia, a zaczynam na początku października, więc większą część roku grzeję. Przeprowadzam się w Twoje strony! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...