Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

Dziewczyny, dziękuję wszystkim razem i z osobna :hug::hug::hug:

 

Potwierdzam że będę miała wentylację grawitacyjną:) spytam mojego instalatora w sprawie tego ogrzewania w kabinie, będę miała liniówkę, nie planuję brodzika, planowałam w pralni sznurki w łazience i niską suszarkę bo na sznurkach lepiej się wiesza pościel...

Podoba mi się Wasz wspólny projekt :D, proszę tylko o potwierdzenie: nie mam zastanawiać się nad przesuniecie ścianki do pralni tylko przesunięciem drzwi aby zmieściły się geberity? to ważna decyzja. W kabinie będe musiała mieć jakieś drzwi albo choć zasłonkę bo skoro Tomkowa zachlapała to mój mąż zrobi to podwójnie nawet jak wnęka będzie miała 100 cm :)

Bardzo podoba mi się inspiracja Pestki z tą kabiną w wnęce grafitowej ściany, wygląda jakby się wchodziło do budki telefonicznej :D

tyle pierwszych spostrzeżeń

 

Dziękuję Wam jeszcze raz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nasze wizki były robione bez przesuwania ścianki, tylko drzwi zostały przesunięte na drugą mańkę. Powiększenie łazienki warto przemyśleć, ale to już Twoja decyzja, to tylko kwestie wizualne, a nie związane z ergonomią.

 

w przyszłym tygodniu widze sie z wykonwacą to zapytam czy można by to zrobić bez jakis większych problemów, aczkolwiek już widzę opór mojego męża :)

 

Jeśli grawitacyjna to musi być komin wentylacyjny-może być też obok w pralni ale sprawdzić trzeba.Na rzucie koło WC masz kółeczko z krzyżykiem?co tam jest może sam kanał wentylacyjny?

nie mam pojęcia co to może znaczyć, bo komin nie przylega do łazienki, jedne jest w korytarzu a drugi w spiżarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprojektuj sobie pralnie, czy w ogolę możesz ją pomniejszych, czy wygodnie ci będzie? ja osobiście nie znoszę prania i moja pralnia musi być mega komfortowa. Chyba, że ściankę przesunąć w stronę pokoju syna?

 

z tymi kominami dziwna sprawa. w poprzednim domu miałam komin w każdym pomieszczeniu a i tak strasznie dupnie działała ta wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila nie jestem zadowolona z tego projektanta, popełnił bardzo dużo błędów więc nie zdziwię się jak wentylację też spieprzył, może uznał ze okno to już jest wentylacja? Zrobię sobie pralnie w opcji węższej ściany, dla mnie ważne jest aby zmieściła się pralka, duzy zlew z miejscem na odstawienie mokrych rzeczy i minimum jedną szafą na chemię i niskimi kranikami na nalewanie wody do wiadra. Miała wyglądać tak:

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/pralnia4,1.jpg

ale gdybym przesunęła ścianę nie zmieści się zlew :(

 

Martuś zgadzam się dziewczyny są The best :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co będzie ciąglo te smrody z kibelka przez kuchnie do spizarki :wtf: dowiedz sie jak bedzie zrobiona ta wentylacja, może jakoś rurami w stropie?

 

ze zlewu w pralni nie rezygnuj!

czy jestem w stanie znaleźć odpowiedź na to pytanie w projekcie?

 

nie ma mowy abym zrezygnowała ze zlewu w pralni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie za duży, ale mi chyba by taki wystarczył, bo zamierzam do przepierek ręcznych i do mycia butów go używać :) choć tak sie zastanawiam że w większym to nawet blachy z piekarnika bym wyszorowała... ale wtedy co z tymi butami, bo mi tak jakoś się to kłóci :(

Jakie duże macie zlewy gospodarcze? i co w nich szorujecie?

 

dostałam odpowiedź w sprawie wentylacji, swoją drogą uwielbiam swojego wykonawcę SSO,

zgodnie z projektem w tym miejscu ma być prowadzony pion kanalizacyjny od piwnicy aż do parteru. ( chodzi o te kółko o które pytała Beata, w rogu łazienki przy oknie )

 

Dalej, zgodnie z projektem pion ten ma być prowadzony właśnie w tym miejscu aż na dach (do kominka wentylacyjnego) celem odpowietrzenia kanalizacji

 

Pion ten powinien iść w zabudowie

 

Jednak, jeśli pion ten niekorzystnie będzie wpływał na układ łazienki i kwestie estetyczne - a raczej tak będzie - można go przenieść do pomieszczenia za ścianą, w inne miejsce wzdłuż ściany zewnętrznej, lub w razie kiedy nie będzie już gdzie go dać można go po prostu wkuć w ścianę (tutaj nie chwaliłbym się kierownikowi, bo nie do końca tak można chociaż każdy tak robi - sam tak zrobiłem u siebie)

 

Wentylacja w łazience ma być realizowana za pomocą komina wentylacyjnego - na projekcie wokół komina są strzałki które pokazują który kanał do czego służy. Należy ponad sufitem prowadzić kanał elastyczny ocieplony lub kanał sztywny od komina do łazienki, a następnie w łazience zamontować anemostat w suficie. Nie zaszkodziłoby też w strefie prysznicowej łazienki zamontować wentylator z wyciągiem mechanicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie za duży, ale mi chyba by taki wystarczył, bo zamierzam do przepierek ręcznych i do mycia butów go używać :) choć tak sie zastanawiam że w większym to nawet blachy z piekarnika bym wyszorowała... ale wtedy co z tymi butami, bo mi tak jakoś się to kłóci :(

Jakie duże macie zlewy gospodarcze? i co w nich szorujecie?

 

dostałam odpowiedź w sprawie wentylacji, swoją drogą uwielbiam swojego wykonawcę SSO,

zgodnie z projektem w tym miejscu ma być prowadzony pion kanalizacyjny od piwnicy aż do parteru. ( chodzi o te kółko o które pytała Beata, w rogu łazienki przy oknie )

 

Dalej, zgodnie z projektem pion ten ma być prowadzony właśnie w tym miejscu aż na dach (do kominka wentylacyjnego) celem odpowietrzenia kanalizacji

 

Pion ten powinien iść w zabudowie

 

Jednak, jeśli pion ten niekorzystnie będzie wpływał na układ łazienki i kwestie estetyczne - a raczej tak będzie - można go przenieść do pomieszczenia za ścianą, w inne miejsce wzdłuż ściany zewnętrznej, lub w razie kiedy nie będzie już gdzie go dać można go po prostu wkuć w ścianę (tutaj nie chwaliłbym się kierownikowi, bo nie do końca tak można chociaż każdy tak robi - sam tak zrobiłem u siebie)

 

Wentylacja w łazience ma być realizowana za pomocą komina wentylacyjnego - na projekcie wokół komina są strzałki które pokazują który kanał do czego służy. Należy ponad sufitem prowadzić kanał elastyczny ocieplony lub kanał sztywny od komina do łazienki, a następnie w łazience zamontować anemostat w suficie. Nie zaszkodziłoby też w strefie prysznicowej łazienki zamontować wentylator z wyciągiem mechanicznym

 

Niesamowite to jest zobacz zaraz rozwiązanie się znalazło ukryte wszystko bravo.

 

Czy wykonawca czyta ten wątek?

 

Strzałki mnie powaliły,ale wyrozumiałość do chęci ukrycia tej rury bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...