Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak dla mnie wersja 3, albo coś jeszcze pokombinować w stronę jak sugeruje Pestka - może obudowanie okapu zaczynające się na wysokości szafek wiszących i chyba całe zamalowane jak ściana (choć szkoda mi tego paska, to trochę dziwnie wygląda na wizce jak wskakuje na zabudowę)

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, mogłabyś przesunąć na wizkach pasek dekoru na przedłużenie blatu? W ostatecznej wersji kuchni dekor miał być centralnie nad płytą i pociągnięty dalej po podłodze między szafkami ;) Przypominam wymiary zabudowy okapu: szer. 90, gł. 60 (czyli tak jak blat kuchenny), wys. min. 22 cm :) Mogłabyś go zrównać z szafkami wiszącymi i zamalować w kolorze ściany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dziewczyny za wszystkie uwagi, jak zwykle Pestko Twoje wizki są najsprytniejsze :)

 

Aniu, chcesz zakamuflować okap na czarnej ścianie? tylko ze on jest biały... :( a wszelkie inne spotykane kolory okapu są juz zdecydowanie droższe :(

 

Jakoś mam wrażenie ze najpiękniejsza kuchnia w moich oczach traci na swoim uroku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dziewczyny za wszystkie uwagi, jak zwykle Pestko Twoje wizki są najsprytniejsze :)

 

Aniu, chcesz zakamuflować okap na czarnej ścianie? tylko ze on jest biały... :( a wszelkie inne spotykane kolory okapu są juz zdecydowanie droższe :(

 

Jakoś mam wrażenie ze najpiękniejsza kuchnia w moich oczach traci na swoim uroku :(

 

Jak nic wychodzi,że najbardziej obroniłby się okap blatowy,tylko on już został wykluczony definitywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic wychodzi,że najbardziej obroniłby się okap blatowy,tylko on już został wykluczony definitywnie?

nie zmieści się to raz, po drugie okap blatowy 60 cm nie ma takiej mocy i na rynku jest tylko http://www.okapykuchenne.pl/okap-blatowy-best-lift-vetro-nero-60.html i kosztuje bardzo dużo a silnik zajmuje też sporo miejsca

 

Pestuś dziękuję :hug:

 

Melisko super jest to rozwiązanie, tylko z informacji które posiadam to na takiej wysokości jak na inspiracji jest za wysoko i nie zadziała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, chcesz zakamuflować okap na czarnej ścianie? tylko ze on jest biały... :( a wszelkie inne spotykane kolory okapu są juz zdecydowanie droższe :(

 

Chcę zakamuflować okap na czarnej ścianie :yes: To, że jest biały niczemu nie przeszkadza. Można zrobić dokładnie tak, jak napisała Pestka: wpuścić go troszkę głębiej w zabudowę. To niestety nie jest maleństwo i obudowa będzie solidna, już kilka razy podawałam wymiary ;) Jednak jak ją pomalujesz na czarno (zamiast podkreślać dekoracyjną płytką), to zginie optycznie na czarnej ścianie. Trochę go będzie widać przy suficie ;) Dałabym go 75 cm nad płytą i na tej samej linii powinny wisieć szafki na drugiej ścianie. Nadal nie jestem przekonana do tego paska pionowego z kafli, ale Tobie się on podoba, więc proponuję go przesunąć jako przedłużenie drugiego blatu. Albo ułożyć wzdłuż blatu na czarnej ścianie. Tyle, że wtedy możesz uznać, że będzie zbyt "powszechnie". Ja uważam, że piękna płytka sama się obroni, bez konieczności jej zbyt oryginalnego układania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tomkową, dokładnie o to mi też chodziło :)

 

ech, szkoda że nie ma przenośnych okapów - coby można było postawić na blacie, by ciągnął zapachy, a potem schować :D Zepter ma jakąś mega-wielką-machinę do oczyszczania powietrza, ale chyba by się nie kwalifikowała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałam natchnienia ale nie znalazłam

 

http://www.cookersandovens.co.uk/images/D/best_cirrus_hood.jpg

Bia_e_kuchnimiar-niestandardowy.jpg

http://archinspire.org/wp-content/uploads/2011/10/suspended-ceiling-apartment-kitchen-interior-decorating3.jpg

A tu ukryte szafki, podwieszany sufit i okap w suficie :) co by za dużo nie było na raz :D

http://www.freewtc.com/images/products/stainless_steel_ceiling_hood_21_11308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.freewtc.com/images/products/stainless_steel_ceiling_hood_21_11308.jpg

 

cos podobnego do tej zabudowy kumpel robil kuchnie w NO :D

super to w realu wyglada :yes:

 

może niepotrzebnie się tak zastanawiam i też w realu będzie to dobrze wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może niepotrzebnie się tak zastanawiam i też w realu będzie to dobrze wyglądać :)

 

A na której ścianie miałaby być wtedy płyta??? Jeżeli na czarnej, to przy wejściu do kuchni będziesz miała nawis sufitu nad czołem :D Jeżeli płytę dasz na blat przy stole, to wtedy może by to jakoś wyglądało (obniżenie ciągnęłoby się do krawędzi drzwi tarasowych) ;) Najbardziej podobnie do tego zdjęcia :)

Wg mnie odpada ;)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś będę musiała z tym żyć Aniu :D

coś wymyślimy, jestem dobrej myśli że jak w końcu ta kuchnia powstanie to będzie mi się dobrze w niej kucharzyło z Rodzinką :D

edit

ale zupełnie nie biorę pod uwagę płyty na półwyspie

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ze wszystkim jakoś da się żyć :lol2:

 

A co powiesz na taki okap?? Litera się zgadza ;)

 

justa.hood.jpg

 

Ze zwykłego okapu w formie prostopadłościanu można dorobić z blachy inne elementy, tworząc coś niepowtarzalnego i wyłącznie przypisanego Tobie :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...