Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

dziewczyny ponieważ Wy wszystko wiecie :D potrzebuję pomocy :D

 

Jeszcze do wczoraj miałam pana koparkowego, który miał mi wyrównać teren za działką, ukształtować teren przed domem zgodnie z zagospodarowaniem terenu a może nawet lepiej, ale okazało się że człowiek nie jest za bardzo uczciwy i muszę znależć kogoś innego. Gość, dodatkowo miał nawieźć mi ziemię, zrobić podjazd do domu oraz ścieżki do domu. Nasza działka jest trudna, z dużym spadkiem. Pan koperkowy kopał nam dziurę pod fundamenty domu i garażu, stąd go znaleźliśmy/ Tylko nie za bardzo wiem kogo mam szukać szukać... koparkowego :D ?

edit

no i zastanawiam się czy jednak nie zlecić jakieś firmie ( tylko jakiej ? ) aby ponownie spojrzała na moją działkę i zaprojektowała mi jednak tak "po bożemu" ten podjazd i ścieżki do domu bo od garażu do domu jest też spory spad

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Każdego faceta należałoby czsem zamordować. Potem, przynajmniej przej jakiś czas pamiętałby co przeskrobał :wiggle:

 

Jeden z moich ulubionych filmów to Switch z 1991 roku, Świetnie zagrany przez Ellen Barkin. Oglądałam go już kilka razy i nie chce mi się znudzić.

Tu niestety tylko w wersji anglojęzycznej bez napisów https://www.youtube.com/watch?v=RG3So2HOEvE

Można go ściągnąć z Chomika

oglądałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy osobno pana koparkowego - nawet kilku, wszyscy bardzo sprytni, teren wyrównali idealnie. Ziemie przywoził nam ktoś inny.

A utwardzenie robił nam też ktoś inny - ekipa co układa bruk. oni robili kompleksowo - przywieźli piach - duuzo piachu, wyrównali, zrobili podbudowę, mieli swojego koparkowego i faceta z samochodem do wożenia ziemi, ułożyli kostkę, a na koniec zabrali gratis nasz gruz pobudowlany :D

 

ścieżkę będziemy z mężem sami układać - cegłę w jodełkę :wiggle:

 

a mój mąż powoli kapituje, już nie probuje walczyć z moimi pomysłami. Pogodził się, że i tak postawie na swoim :rotfl:mordować go nie muszę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ponieważ Wy wszystko wiecie :D potrzebuję pomocy :D

 

Jeszcze do wczoraj miałam pana koparkowego, który miał mi wyrównać teren za działką, ukształtować teren przed domem zgodnie z zagospodarowaniem terenu a może nawet lepiej, ale okazało się że człowiek nie jest za bardzo uczciwy i muszę znależć kogoś innego. Gość, dodatkowo miał nawieźć mi ziemię, zrobić podjazd do domu oraz ścieżki do domu. Nasza działka jest trudna, z dużym spadkiem. Pan koperkowy kopał nam dziurę pod fundamenty domu i garażu, stąd go znaleźliśmy/ Tylko nie za bardzo wiem kogo mam szukać szukać... koparkowego :D ?

 

Ja bym wstrzymała się ze ścieżkami, a przynajmniej z miejscami gdzie będą prowadzone rury do wody gazu i kabel prądu bo znowu trzeba będzie tam kopać a tak zrobisz za jednym razem,od strony ogrodu i tarasu możesz teraz.Koparkowego najlepiej z okolicy bo liczy się nie tylko za godzinę pracy ale za dojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pan koparkowy, który okazał sie nieuczciwy powiedział ze najlepiej teraz już wyrównać teren i wstępnie go ukształtować aby to wszystko "osiadło" i w przyszłym roku można by nawieźć ziemię aby posadzić roślinki. On miał nam robić właśnie Beatko wykopy pod rury z gazu i wody. Potem na wiosnę miał ułożyć kostkę i zrobić podjazd z boku domu :(

 

No to teraz nie wiem czy jak Emila mam szukać różnych wykonawców?

 

kurcze nie wiem ... chciałam na oferii dać ogłoszenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wstrzymała się ze ścieżkami, a przynajmniej z miejscami gdzie będą prowadzone rury do wody gazu i kabel prądu bo znowu trzeba będzie tam kopać a tak zrobisz za jednym razem,od strony ogrodu i tarasu możesz teraz.Koparkowego najlepiej z okolicy bo liczy się nie tylko za godzinę pracy ale za dojazd.

chodzi o to aby wstępnie zrobić już te nasypy aby miały czas na osadzenie się przed kostką, chce mieć jaknajmniej kostki brukowej, przed domem jak i za ma królować różnoraka zieleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rury znajdą się na właściwym miejscu to wstępnie można kształtować teren a resztę potem żeby nie okazało się że nie dostaniesz gwarancji na kostkę bo ziemia przygotowana nie tak albo trzeba będzie poprawiać niech ten od kostki robi od a do z

 

Może przed oferią zapytaj pana T....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka to grubsza robota, do tego musisz mieć ekipę, a nie koparkowego :lol2: pod kostkę idzie piach a nie ziemia, wiec w tym miejscu nie dawaj czarnoziemu

 

czyli najpierw koparkowy a potem szukam kolejnej ekipy tylko od kostki ? Kostka to pewnie w przyszłym roku dopiero, byle te górki pagórki m wyrównali i podsypali dom na wysokość izolacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waniliana,

nie widziałam :) ale jakikolwiek dałabym tam okap, drogi, tani czy dizajnerski czy z marketu zasłoni pasek z patchworka i tu tkwi całe sedno tematu

 

Mam 3 opcje do wyboru, które są w miarę do zaakceptowania, czyli zabudowa paskiem nad płytą

1 biała

2 czarna

3 zrezygnować z paska pionowego i zrobić płytki tradycyjnie nad blatem w poziomie i wtedy mogę dać okap obojętnie jaki

Opcja 1 i 2 wiąże sie z okapem sufitowym a mąż jakoś nie wierzy że on będzie działał na takiej wysokości (150 cm)

 

1.

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/kuchnia/ostateczne/18.05/1.jpg

2.

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/kuchnia/ostateczne/18.05/2.jpg

 

opcja 3 nie jest zwizualizowana bo nudna :D

 

nie biorę już żadnych innych opcji pod uwagę

Na dzień dzisiejszy robi się prąd :) dalej nie mam koparkowego za to dzisiaj spotkanie w sprawie BOŚ

 

i taka mała uwaga co do forum... ostatnio mam wrażenie że wątki tematyczne typu woda i ścieki lub okna są wyłącznie dla znawców tematu i nie daj boże nie wiesz co to jest osad czynny wiec idź się dowiedz a nie oczekuj pomocy bo oni nie mają czasu na takie błahostki jak podanie jakiemuś inwestorowi co jest dobre na rynku. A mnie nie interesuje jak urządzenie jest zbudowane, dlaczego z tego czy innego bardziej śmierdzi... więc nie mogę brać udziału w dyskusji bo przecież mnie jako kobiecie najbardziej interesuje zakup butów

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juskra, witam się i ja w Twoim wątku. Strasznie fajnie tu u Ciebie. Może uda mi się zagościć na dłużej :cool:

 

Przeglądam forum już od dawna, jeszcze jak na forum była Anula, której domem i kuchnią się zachwycałam... widzę, że nie ja jedyna ;) Swojego wątku jeszcze nie mam, może kiedyś... U nas już SSZ i powoli wykańczamy wszystko w środku - elektryka, tynki, wylewki, malowanie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie opcja nr 2. Jedynka przytłacza i sprawia wrażenie jakby sufit opadał. W 2 to przedłużenie szafek. Ale ja się nie znam więc poczekaj na opinię innych ;)

Ja jeszcze nie muszę wchodzić na te tematy. Szczęśliwie (lub nie) wszystko wybrano za mnie ;) za jakiś czas będę musiała Ale wymieklam już przy schodach i to na Pestce która raczej jasno tłumaczy ;) boję się wchodzić w zakamarki tego forum ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oczyszczalni biologicznej nie można chyba używać zmiekczacza wody - duży wyrzut cotygodniowy soli zabija bakterie. Wiec będziesz skazana tylko i wylącznie na szorawanie octem wszytkiegp z kamienia. Bo mocniejsze środki do czyszczenia też odpadają bo zabijają bakterię. Jak dla mnie to mordenga z tą oczyszczalnią. Tyle wyrzeczeń, zą "komfort" 2 razy rzadszego oprózninia szamba. A trzeba to robić - co kilka miesięcy - usuwać osad stały, bo po 2-3 latach zrobi się z niego beton nie do usunięcia, zapełniający cały zbiornik. Nie słyszałam żadnej pozytyenej opini od wielotenich użytkowników oczyszczalni. Jedni wpadają w furię wyrzycając z siebie wszystkie wady, inni omijają temat, ze wstydu, że tyle kasy na to wydali, a mają z tym tyle problemów :( Opowieści panów szambiarzy, którzy przyjeżdzają co jakiś czas oprózniać te oczyszczalnie też nie są różowe :sick:

 

zorientuj się dokładnie co i jak. Nie jest to tania zabawa. Po 10 latach i tak trzeba wymieć na nową. My sobie to dokładnie przekalkulowaliśmy i oczyszczalnia wychodzi dużo drożej :( U nas szambo jest bezobsługowe. Starcza na 2 miesiace. Mamy czujnik zapełniania. Czujnik może wysłaś automatycznie sms do szambiarki, że jest pełno i trzeba wybrać. U nas tej opcji nie ma akurat. Sami sms wysyłamy do pana szambiarza. Przyjeżdza wpina się w płocie do szybkozłączki, wybiera i jedzie. Ja się tym nie muszę interesować, martwić, nie śmierdzi bo nie ma co - nie otwiera włazu, nie wylewa mu się nic.

 

Nie muszę pamietać o niczym, nie muszę czytać etykietek na chemii domowej - której przy zmiekczaczu nie używam prawie w całe. Nie muszę pilnować zdrowia bakterii, pamietać od uzupelnianiu ich. Nie mam w ogrodzie miliona kominków z ktorych perfumy bynajmniej się ulatniają. Nic nie trzeba czyscić konserwować (koszty lub nasza osobista wielka przyjemność), a po 10 latach nikt mi nie bedzie ogrodu całego demolować żeby wymienić oczyszczalnie na nową. Woda z tego też nie leci super czysta. Jak bakterie zdechną to w ogole jest masakra, przez 2 tygodnie byłabym pozbawiona kanalizacji.

 

(btw. za 15 lat mają robić u nas na wsi kanalizacje :rotfl: słabo to widzę, bo 5/6 wsi obecnie nie ma wody :D)

 

Lubie ekologię, ale masochistką nie jestem. Wole ścieki czyścić w profesjonalnej oczyszczalni. Jak dla mnie gra nie warta świeczki, Zużywamy bardzo mało wody, ścieki są bardzo skoncentrowane - głownie chemią - ze zmywarki, pralki, Bakterie by tego nie przeżyły. No i pewnie bym je co jakiś czas zabjała - np udrażniając rurę kretem :sick: Przy oczyszczalni nie można używać młynka do odpadów. W poprzednim domu kret lał się u mnie litrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...