Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jus, zajrzyj do moich łazienek na pintereście. Nawet ostatnio co nieco tam wklejałam. Kilka sztuk przy umywalkach głównie.

Lubię wiszące przy lustrach.

Wydaje mi się, że powinnaś szukać czegoś szklanego. Jeśli łączone z metalem to jako oprawą. Widziałabym raczej bliżej stylu art deco, bo eleganckie z charakterem, ale nie nachalne.

Zajrzyj do http://forum.muratordom.pl/showthread.php?238541-ILUMINACJA-w-inspiracjach&p=6880242#post6880242 Slonko otworzyła wątek o lampach. Ma dziewczyna świetne spojrzenie, czuje ten temat i wie gdzie szukać.

 

Pomyślę też co by tam u Ciebie pasowało. Trzeba od myślenia o świetle panią projektantkę odciążyć. Wyraźnie się w tym gubi, robi na siłę i nie czuje tematu. Te jej pomysły z lampami są na zasadzie bo właśnie coś zobaczyła.... a w końcu nie każda lampa pasuje wszędzie.

 

Do łązienki „mężowskiej” – przypomniało mi się – może coś industrialnego znajdziesz w myZorki. Oni zrobią też na zamówienie według pomysłu klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus ja tylko z doskoku, bo dzieciaki mi na głowę wchodzą ;-P

 

 

łazienka klasa!

i powiedz hydraulikowi by zamieniał miejscami geberit i bidet :) jeszcze się da przecież :)

ja mam odwrotnie i jest to bardzo wygodne rozwiązanie

 

podział szafek czemu Ci nie pasuje? że na 3 części? wg mnie jest tak lżej niż jakby było na pół tylko

ja u dzieci też zrobiłam podział na 3 - każda to osobna szafka, by każdy miał swoją:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaglądnęłam do wątku lampowego, podoba mi się tam ... :D pewnie wrócę jak już będę się urządzać :D tylko kiedy ja się będę urządzać :rolleyes:

Kasiu, ale taki szklany to nie za bardzo zleje się z białą ścianą ?

 

Karolina chodzi mi o podział nad muszlą, wyszły kwadraty i nie za bardzo mi się to widzi...:)

Masz bidet koło umywalki, a potem muszle WC?

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod umywalką będą szuflady ale 2 sztuki bo na wizualizacji jest źle wymierzona szafka :) będzie niestety węższa bo i ściana jest krótsza :D życie...

moja projektantka namawia mnie także aby za lustrem była szafka ale chyba nie jest mi potrzebna taka wąska a pomimo że są patenty na otwieranie drzwi lustrzanych to zawsze będą tam paluchy. Przybory toaletowe i inne potrzebne rzeczy będę trzymać w szufladach pod umywalką, tak będzie dla mnie sensownej

 

Co do podziału szafek nad WC to kwadraty są może i efektowne ale tam ma być szafka taka jak ma Tomkowa, więc gdy zostawimy kwadraty to wszystkie musiały by mieć zawiasy i pogubiłabym się gdzie co mam :D druga strona to z pewnością podwyższyło by to koszt zabudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna, te wymiary, co wrzuciłaś to z jakiejś mocno pierwotnej wersji ;) Możesz iść do łazienki i po prostu zmierzyć szerokość tej części, na której stoi wc z bidetem? One są wypośrodkowane na tym kawałku ściany? Mam na myśli to, czy takie same są odległości wc od umywalek co bidetu od ściany. I jaka jest odległość między wc i bidetem?

Karolina ma rację, że sprzęty można jeszcze przestawić. Nie wspominałam o tym, bo byś mnie wyklęła :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, trudno mi będzie przejść do łazienki :D mam do niej ok 15 km :rotfl::rotfl::rotfl: ale będę najpóźniej jutro na budowie to wszystko pomierzę i obfocę :D

 

Nie będę już tego zmieniać, umywalka nie będzie bezpośrednio przy muszli więc damy radę a Ciebie to może tylko troszkę bym tylko ofukała a nie tam od razu wyklęła :p

 

okazało się że jednak jadę na budowę to wszystko będzie dzisiaj :) mam pomiar bramy i drzwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taką ładną łazienkę, że powinnaś myśleć o podkreśleniu jej urody samym światłem. Agresywne kolory i kształty lampy tylko zaszkodzą. Dlatego jestem za szkłem. Będzie świetnie, gdy zapalone, a w dzień nie będzie narzucać się patrzącemu. Światło ma podkreślać, rzeźbić, a sam element świetlny powinien być, w takim wnętrzu jak Twoja łazienka, dyskretny.

 

 

Jus, wyobraź sobie krople deszczu, które zawisły nad wanną i czekają, aż im pozwolisz spaść :)

Raindrop Chandelier.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, lampa niesamowita :) dziękuję

 

Byłam na budowie i wyszedł kolejny babol architekta domu... tym razem z drzwiami wejściowymi. Założenie było takie ze wejście ma być szerokie na potrzeby wniesienia gabarytowo dużych rzeczy gdyż taras jest wysoko. Otwór ma wymagane 140 cm ale co z tego.. główne drzwi nie są symetrycznie do drzwi z wiatrołapu do reszty domu... tylko wchodzimy i trafiamy na ścianę obok której będą dopiero drzwi na korytarz.. Rozwiązaniem jest przesunięcie drzwi z wiatrołapu aby znajdowały się w jednej linii... Chcemy aby drzwi otwierały się na zewnątrz, bo wiatrołap jest malutki, ze względów bezpieczeństwa także lepiej aby otwierały się na zewnątrz. Niebieski kolor to dostawka, granatowy to główne drzwi, obie części otwierane

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/drzwi.jpg

 

Aniu, zmierzyłam część na WC i geberitem

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/canvas6.png

 

i pozazdrościłam mężowi że ciągle Wam sie pokazuje :D

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/canvas1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego główne drzwi 140,a kolejne wąskie więc jak dalej te gabaryty przenosić.

 

Swietne zdjęcie ....

 

dobre... :) ja też :confused:

 

edit

Beatka, ale idąc tym tropem w ogóle trzeba by zrezygnować z drzwi z wiatrołapu, co myślisz? zwalić ten murek tylko

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

a jakby tak zamienić miejscami układ drzwi wejściowych, wtedy wchodząc jednym skrzydłem drzwi do wiatrołapu będą na wprost.

ale jeżeli chcemy aby otwierały się na zewnątrz będą otwierały się na mur w podcieniu i na lewą stronę co nie jest ergonomiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...