Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ściankę w wiatrołapie można usunąć - u mnie są szerokie drzwi - dwuskrzydłowe, są cały czas otwarte. Zimą nie leci zimno, przez kilka miesięcy w cale ich nie było.

no właśnie, skoro w całym domu ma być ogrzewanie podłogowe to może kupić "porządne" drzwi wejściowe i zrezygnować z kolejnych drzwi?

ktoś ma podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, zmierzyłam część na WC i geberitem

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/canvas6.png

 

i pozazdrościłam mężowi że ciągle Wam sie pokazuje :D

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/canvas1.png

 

Ale z Ciebie zgrabniocha!! :D I świetna ta fryzura po ścięciu włosów!!!! :lol2:

Bardzo dziękuję za wymiary, ale czy wiesz jaka jest odległość wc od szafki z umywalkami? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jaka jest odległość wc od szafki z umywalkami? :D

 

zaraz jak się kończy stelaż z WC zacznie się szafka pod umywalkę... od stelażu WC do drzwi jest 160 cm. Nie wiem czy o to Ci chodziło ale polecam winko:P

http://www.hurtowniaalkoholi.pl/photos/miniaturki/WIWIBH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, lampa niesamowita :) dziękuję

 

Byłam na budowie i wyszedł kolejny babol architekta domu... tym razem z drzwiami wejściowymi. Założenie było takie ze wejście ma być szerokie na potrzeby wniesienia gabarytowo dużych rzeczy gdyż taras jest wysoko. Otwór ma wymagane 140 cm ale co z tego.. główne drzwi nie są symetrycznie do drzwi z wiatrołapu do reszty domu... tylko wchodzimy i trafiamy na ścianę obok której będą dopiero drzwi na korytarz.. Rozwiązaniem jest przesunięcie drzwi z wiatrołapu aby znajdowały się w jednej linii... Chcemy aby drzwi otwierały się na zewnątrz, bo wiatrołap jest malutki, ze względów bezpieczeństwa także lepiej aby otwierały się na zewnątrz. Niebieski kolor to dostawka, granatowy to główne drzwi, obie części otwierane

http://mmj.pl/%7Elotharek/Justyna/pokazane/drzwi.jpg

 

...

niekumam - zgodnie z rysunkiem architekta jest dobrze - drzwi są dokładnie naprzeciwko siebie

to Twoje kreski są odwrotnie - zmieniliście zdanie w trakcie budowy?

 

ale jeżeli chcemy aby otwierały się na zewnątrz będą otwierały się na mur w podcieniu i na lewą stronę co nie jest ergonomiczne

nie wiem co znaczy "ergonomicznie"? :o

 

mam dokładnie tak jak nie chcesz :D otwierane na zewnątrz i na lewą stronę - dla mnie baja :)

 

 

edit

no właśnie, skoro w całym domu ma być ogrzewanie podłogowe to może kupić "porządne" drzwi wejściowe i zrezygnować z kolejnych drzwi?

ktoś ma podobne doświadczenia?

:yes:

i jak chcesz coś wnieść do domu dużego to na bank musisz mieć otwór wiatrołapowy większy - bo w razie co i tak nie wejdziesz

 

my nie mamy drzwi z wiatrołapu do domu, a otwór jest na wprost wejściowych... sądzę że nawet zimą nie będzie zimno bo drzwi otwierasz tylko na chwilę to się nie zdąży wychłodzić przecież ;) a odszedł koszt kolejnych drzwi, które znając życie i tak byłyby ciągle otwarte i tylko przeszkadzały

 

 

 

 

 

kurna ale Ty jesteś szprycha!!!!!

tu wszystkie takie chuderlaki są dziewczyny... same laski :)

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też nie mamy wiatrołapu. Przed podjęciem decyzji oglądałam się mnóstwo domów z Kanady, Skandynawii i innych zimniejszych, bardziej wietrznych i mokrych krajów i nigdzie wiatrolapu nie było (strony typu naszej gratki) więc uznałam ze to nie jest jakiś konieczny wymóg A zabiera przestrzeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

odzywam się bo chyba właśnie przypadkiem pomogliście mi podjąć decyzję odnośnie drzwi zewnętrznych :):)

Też nie mam wiatrołapu, drzwi otwierane na zewnątrz, lewe. I jakoś wcześniej nie zwracałam na to uwagi

a jak przyszły dziś rysunki wykonawcze drzwi to zamarłam - drzwi z klamką z prawej strony, otwierane na zewnątrz... wydawało mi się to jakimś niedopatrzeniem i od razu chciałam zmienić... (jestem praworęczna)

 

ale też wychodzi na to że będzie to bardziej ergonomiczne - nie będzie blokować dojścia do garażu ani tworzyć tunelu...

Więc jeśli są osoby które tak mają to znaczy że jest ok tylko po prostu jeszcze na takie nie trafiłam (albo nie zwróciłam uwagi)

 

f590ca9d8f.jpg

 

pozdrawiam :)

f590ca9d8f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre... :) ja też :confused:

 

edit

Beatka, ale idąc tym tropem w ogóle trzeba by zrezygnować z drzwi z wiatrołapu, co myślisz? zwalić ten murek tylko

 

no właśnie, skoro w całym domu ma być ogrzewanie podłogowe to może kupić "porządne" drzwi wejściowe i zrezygnować z kolejnych drzwi?

ktoś ma podobne doświadczenia?

 

Wywal ściankę i nie rób drzwi do wiatrołapu :-) Przy małej przestrzenii tak chyba będzie wygodniej :-) My planowaliśmy wstepnie zeby nie zabierac z otowru za dużo drzwi przesuwane, bo może w zimie bedzie wiało, może będzie zimno itp. Jest idealnie bez drzwi, jest dużo wieksza przestrzeń i swobodnie :-)

tu robocze jakies foto, drzwi maily być chowane w tą sciankę od szafy ale zrezygnowaliśmy - po pierwsze małe miejsca, kolejne drzwi na tej przestrzenii , a po drugie kaseta+ drzwi = spore koszty :p

3b9bbe95b6ec61cb424b1d778d9f0cd9.jpg

 

u mnie drzwi zewnetrzne otwieraja sie na prawo bo tam mam wysunietą ściane garazową. Tez mamy podłogówkę i jest wystrczajaco ciepło, mimo ze drzwi to jakiś deweloperski badziew :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Też nie mam wiatrołapu, drzwi otwierane na zewnątrz, lewe. I jakoś wcześniej nie zwracałam na to uwagi

a jak przyszły dziś rysunki wykonawcze drzwi to zamarłam - drzwi z klamką z prawej strony, otwierane na zewnątrz... wydawało mi się to jakimś niedopatrzeniem i od razu chciałam zmienić... (jestem praworęczna)

...

też jestem praworęczna i mam drzwi otwierane na zewnątrz lewe - czyli zawiasy po lewej stronie, klamka po prawej :)

tak jak u Ciebie na rzucie... jest bardzo wygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak wyżalić się na forum :)

 

zwalę murek z wiatrołapu i zrobię duże wejście :) Dzięki Wam za fotki, to argument dla mojego męża bo on mi zaczął znowu o tym uciekającym cieple gadać ale nie dziwię mu się, tez tak myślałam kiedyś :D

Ale z tymi drzwiami to mnie zdziwiłyście, zastanawiałam się i ja w każdym mieszkaniu na prawo miałam

 

Ivy bardzo mi się podobają mi się Twoje drzwi :)

Witam Cię akard, myślę że do wszystkiego można się przyzwyczaić :) i pewnie gdyby nie było innego wyjścia także zrobiłabym otwierane na lewą stronę

Karolina, ergonomicznie w tym przypadku to znaczy że tak jest wygodniej dla mnie :p czyli otwierać prawą ręką :D już chyba wolę tunel :p

 

dziś wreszcie dostałam projekt nowego tarasu od projektanta... mam nadzieję ze uda nam się go wybudować niebawem :D bo grill w salonie na dłuższą metę może nie spełniać moich oczekwań :rotfl::rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak jest plus drzwi na lewo - jak wracasz do domu zawsze masz jakieś toboły - przeważnie w prawej ręce, a tak sobie lewą ręką drzwi otworzysz :lol2:

 

zwyczajowo robi się drzwi na prawo, ale tam gdzie jest ściana, drzwi się kładzie na ścianę, bez względu jaka to strona. Chyba, że chcesz inaczej niż wszyscy. Jak bratowa męża - uparła się, że nie chce podciągów w domu i ścian nośnych (chociaż ma je w projekcie) bo wszyscy tak robią, i przede wszystkim u nas w domu jest podciąg. za to se wymyśliła, że będzie mieć wszędzie podwieszane sufity i jakieś niszę podświetlane w nich. Normalnie padłam jak to usłyszałam. Spokojnie tą jedną belkę by w tym badziewiu ukryła, ale ostro trzyma swojego, Nie wiem co tam wymyślą, żeby ta chałupa im się nie rozpadła. może jakiś strop wzmacniany - co by nie wymyslili i tak bedzie to duzo droższe niż jeden podciąg. Jak to dobrze, że sie wyprowadziłam i nie muszę jej widywać na co dzień :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...