Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

Do wodoplastu napiszę-dzięki chyba było już kiedyś.Cena 100 zł od punktu to dotyczy CO?, czy elekrtyki?

Nasze wyceny 40 tyś CO wod.kan plus piec z osprzętem 40 tyś.

Elektryk 8 tyś sama robocizna razem z inst alarm.

 

Nie mam innych cen do porównania nie wiem czy dużo czy tanio, czy w sam raz.

 

Dach antracytowy z Koramica alegra 9 w słońcu wchodzi w brąz.Elewacja jasna śmietana z tynkowaną podbitką rynny będą kwadratowe prostokątne robione dopiero po podbitce aby się nie otynkowały.

 

Licowane listwy to prosta sprawa,montuje się listwę przed wylewkami na ścianę dodając do wysokości poziom 0 od wykończonych na gotowo posadzek (przy oknach tarasowych musiałaś mieć wyznaczony) do tego dodaje wysokość planowanej listwy i jest ok.

 

A jaki system masz rolet nadstawne montowane w nadprożu(gdzie masz rewizję w domu czy na zewnątrz)

 

Edit

 

Listwy oczywiście dla tynkarzy na dole które zostają pod tynkiem teraz docelowe dopiero przy wykończeniówce-ale namotałam-takie listwy trochę jak startowe do elewacji

Edytowane przez Bejaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bejaro ja chyba tępa jestem, nic z tego nie rozumiem, wrzuć proszę fotkę takich listew zlicowanych :) rolety mam na zewnątrz schowane w warstwie ocieplenia intermo, rynny stalowe ale tradycyjne :) okrągłe :D

chodzi o instalację wodno kanalizacyjną bez CO czyli nie da rady porównać ofert :) a ile macie punktów elektrycznych ? bo mój mąż liczył że będzie co najmniej 200, średnio liczą 25 zł za jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bejaro ja chyba tępa jestem, nic z tego nie rozumiem, wrzuć proszę fotkę takich listew zlicowanych :) rolety mam na zewnątrz schowane w warstwie ocieplenia intermo, rynny stalowe ale tradycyjne :) okrągłe :D

chodzi o instalację wodno kanalizacyjną bez CO czyli nie da rady porównać ofert :) a ile macie punktów elektrycznych ? bo mój mąż liczył że będzie co najmniej 200, średnio liczą 25 zł za jeden

 

Wcale nie, to nie jest jakoś popularne

http://mtjlux.pl/listwy/przypodlogowe-zlicowane.html

 

Tu jest cały system:yes:

 

punktów też coś koło tego tylko sterowniki do CO jeszcze dojdą nie wiem ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w wątku u Roberta Skitka. On ma cos jeszcze chytrzejszego :)

 

poszukamy :)

 

Tu jeszcze bardziej surowo inny system http://elewacje-alles.pl/technologie/80 dotyczy zewnątrz ale idzie pokombinować[ATTACH=CONFIG]304689[/ATTACH][=CONFIG]304689[/ATTACH]

 

dobry patent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam nowe rzuty, salon tak zostanie,raczej nic innego nie wymyślę, co do kuchni to muszę zdecydować czy zabudowę wysoką dać zaraz przy wejściu czy od okna.

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/kuchnia%20zabudowa2.jpg

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/kuchnia%20zabudowa1.jpg

 

dylematu z oknami ciąg dalszy :) kiedy zdecydowałam się już na zewnętrzne, wynegocjowałam na nie cenę jak na zwykłe to dotarło do mnie że zewnętrznie otwierane okna nie mają opcji hamulca, który umożliwiłby otwarcie ich tylko uchylnie bądź na jakąś "szparkę" a z takiej opcji dość często korzystam aktualnie

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają. A nie myślałaś oknach otwieranych przesuwne do góry lub na bok?

 

Plan mi się podoba taki jak teraz. Zabudowę wysoką zrób przy wejściu. Mam tylko wątpliwość co do głębokości ukrytych szafek. Z planu wynika, że mają ze 30 cm. Blat ma 60 cm, będzie niewygodnie sięgać tak głęboko. Ja swoje przewiduję na max 15 cm. Mają tam stać przyprawy, słoiczki i butelki. Nic szerokiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowaliśmy z okien przesuwnych ponieważ okna na taras z kuchni i sypialni są dosyć wąskie, mają 180 cm więc wyjście miałoby ok 90 cm, zresztą HS kosztowałyby ok 7 tys za 1 sztukę a uchylno przesuwne uważam za mało praktyczne, w salonie przy otwieraniu myślałam ze ta otwierana część zostanie mi w rękach, co prawda kosztowo jest ono tańsze niż otwierane na zewnątrz ale odpada. Znalazłam takie coś

http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/blokada-axa-mag-wepewe-krotka-20752,197/

wysłałam to do sprzedawcy czy da się zamontować na tych "naszych" drzwiach :) może coś wymyślicie :)

 

Jeśli chodzi o ukryte szafki to chce mieć 30 tki i trzymać tam np talerze, sięgając po nie też nie musisz się za bardzo wyciągać bo przylegają do brzegu półki. zastanawiam się nad układem L+P+szafka 40 w pierwszym projekcie, czy lepiej nie zrobi 40+P+L aby lodówka była bliżej blatów bo z niej się najczęściej korzysta. Teraz mam cargo + lodówkę i zaczyna się blat i odpowiada mi ten układ. Może wrzucę to na wątek kuchenny, żeby dziewczyny posprawdzały czy dobrze to mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kuchnię, to ja zdecydowanie za wersją pierwszą, z lodówką bliżej wejścia.

 

ta chyba zostanie :)

 

zastanawiam się czy do tej wnęki za wysoką zabudową nie dać takich szafek jak ma Julianna16

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/juliannaszafki.jpg

żródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązał się temat okien :) technolog firmowy zastosował okucia drzwiowe i okienne w skrzydle i okna będą miały możliwość uchylenia, kamień z serca :) Cieszę się że istnieją firmy, które starają się pomagać swoim klientom, szukając nowych rozwiązań :) Mam nadzieję że będę mogła wpisać firmę w której pracuje Pani Kasia na białą listę, ale to dopiero po montażu :cool:

 

Koleżanki

czy Wy się na mnie pogniewałyście? chyba już Was zanudziłam tematem okien i zabudowy kuchennej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że okna będzie można uchylać,dla mnie to ważne.Jakiego producenta nie salonu sprzedaży masz okna.

 

Ja zostawiłabym wysoką zabudowę przy wejściu dlatego,że nie podoba mi się piec i zlew usytuowany tyłem do okna,ta wysoka zabudowa lepiej wygląda od ściany do ściany,zawsze wysoki bok ładniej wygląda bokiem do wejścia ,niż taki połamany szafki wiszące wąskie uskok i szeroki blat.

 

Ja mam podobny problem z drzwiami też gorąca linię z technologiem.

Edytowane przez Bejaro
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłyście :wave:

 

a potrzebne Ci to wysokie cargo (czy co to za szafka)??

 

wg mnie jak masz tak blisko spiżarkę lepiej sobie darować i kuchnię zrobić jaknajabardziej lekką...

teraz mam cargo 40 i jest bardzo wygodne, wydaje mi się że z tej 60 tki to zrobię albo szafkę albo wrócę do 40tki cargo, chciałabym tam trzymać sypkie rzeczy tak jak teraz

 

 

Zamiast o wacikach, jest o oknach - to murator - wszystko się zgadza:)

 

Niedługo rozbujasz się w następnym temacie:cool:

 

tak, pewnie następna będzie łazienka, bo po dachach wchodzą instalatorzy wodni :) i muszę podjąć decyzje jakie baterie będę miała... o czym w ogóle jeszcze nie myślałam ;)

Cieszę się że okna będzie można uchlać,dla mnie to ważne.Jakiego producenta nie salonu sprzedaży masz okna.

 

Ja zostawiłabym wysoką zabudowę przy wejściu dlatego,że nie podoba mi się piec i zlew usytuowany tyłem do okna,ta wysoka zabudowa lepiej wygląda od ściany do ściany,zawsze wysoki bok ładniej wygląda bokiem do wejścia ,niż taki połamany szafki wiszące wąskie uskok i szeroki blat.

 

Ja mam podobny problem z drzwiami też gorąca linię z technologiem.

okna ma z firmy YEST, pani Kasia jest super, a jaki masz problem z drzwiami?

 

Bejaro ale ja nie mam innego wyjścia, zawsze będę stała tyłem do okna, no chyba że byłyby te instalacje na wyspie ale boję się tej wyspy jak ognia, nie chce mieć ciasno w kuchni. Zabudowa od ściany do ściany byłaby super ale wtedy mam bardzo mało blatu, tylko 122 cm i za indukcją jakieś 40 cm. Myślę, że wybiorę tą drugą opcję. Masz rację tylko ze tą płytę z tej wysokiej strony będzie widać ale chyba nie mam wyjścia z powodu tych nieszczęsnych blatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna ma z firmy YEST, pani Kasia jest super, a jaki masz problem z drzwiami?

 

Bejaro ale ja nie mam innego wyjścia, zawsze będę stała tyłem do okna, no chyba że byłyby te instalacje na wyspie ale boję się tej wyspy jak ognia, nie chce mieć ciasno w kuchni. Zabudowa od ściany do ściany byłaby super ale wtedy mam bardzo mało blatu, tylko 122 cm i za indukcją jakieś 40 cm. Myślę, że wybiorę tą drugą opcję. Masz rację tylko ze tą płytę z tej wysokiej strony będzie widać ale chyba nie mam wyjścia z powodu tych nieszczęsnych blatów

 

Mnie wydaje się że w pierwszej opcji(post 510) stoisz bokiem do dużego ma to być to otwierane na zewnątrz które jest przy stole ?

 

Przy tym ustawieniu też bok wysoki będzie ładniej wyglądał z przejścia przy spiżarce możesz tam zostawić bok z zabudowy mebli albo innaczej wykończyć gdyby zabudować np tapete powiesić zegar czy coś,gdyby w tym miejscu były szafki wiszące potem przerwa i stojące to gorzej, np przy wykańczaniu miedzy szafkami widać bok kafelek czy szkła albo czegoś co będzie pomiedzy szafkami.W obu wersjach jest taka sama ilośc blatu chyba?Jestem za 1

Też te okna brałam pod uwagę,ale nie robią 150x150 bez podziału tylko 146x146 kontakt z panią dobry .

 

Wymyśliłam drzwi z ukrytymi zawiasami otwierane na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...