Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mąż by mnie z domu wyrzucił jakbym chciała takie drogie drzwi :rotfl: czyli jednak moja projektantka miała rację że takie drogie

 

Dzień dobry-wczoraj padłam.

 

Fajna ta miska muszę obadać gdzieś na żywo, tylko szkoda że ma takie kwadraciki z boku-też kurzołap.

 

A drzwi wyceniałaś, samo skrzydło czy z okuciami i zamkami i klamkami?

 

Z geberitem jest jeszcze tak że do każdego stelaża pasują tylko dedykowane przyciski i nic innego-są tez takie do których można wrzucać kostki do WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super a masz takie z bocznym skrzydłem? już niedługo a od razu wchodzicie z instalacjami ?

my musimy mieć dwoje drzwi zewnętrznych bo do piwnicy też mamy z zewnątrz wejście :( czasami myślę że zanim pójdę spać to pół godziny będę sprawdzać czy wszystko jest pozamykane :) choć planujemy zamki magnetyczne na kod

 

Te drugie z kotłowni i pom.gpspod. też zewnętrzne, więc szukam czegoś tańszego.Wejściowe główne bez dostawki pojedyńcze.

 

Od razu-w poniedziałek decyzja którą ekipa elektryczna ma wchodzić.

 

Reszta instalacji się wycenia ale ślimaczy się.

Edit-przy takich zamkach,lub elektrozaczepie mozesz podłączyć do alarmu i przy zazbrojeniu samo się zamknie.

 

Planujesz rolety zewnętrzne.

Edytowane przez Bejaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wyceniałam drzwi zewnętrznych, te z Asilo, prosiłam aby Pani mi wyceniła w komplecie wszystko, dwa razy pytałam wiec chyba w tej cenie jest komplet, mam zresztą katalog z cenami to dopatrzę :)

 

mój mąż lubi wszelkiego rodzaju okablowania i sam zaprojektuje całą elektronikę włącznie z zamkami, on już teraz ma głowie jak to ma wyglądać, np że wyłącznik wszystkich świateł będzie jeden w sypialni a drugi przy wyjściu :) on lubi takie wyzwania a nie okna... to są nudy :) Same zamki nie są drogie i można je zamontować do wszystkich drzwi. Drugim jego wynalazkiem jest otwieranie bramy garażowej po mignięciu długimi światłami :rolleyes: jak to będzie działać to opowiem, kiedyś :rolleyes:

 

Muszla jest w MaxFlizie, już ją oblukałam, ma z tyłu taki zbiornik, do którego wlewa się środki dezynfekujące ale nie trzeba, fakt są jakieś zakamarki przy tym ale o niebo to lepsze niż kamień pod kołnierzem. Są też takie deski klozetowe co zdejmujesz jednym ruchem aby mieć łatwy dostęp do mycia wokół niej ale pan pokazał mi obydwa rozwiązania i to pierwsze lepsze. Co do geberitów i przycisków to wiem, mam na zapasie cały komplet bo po przeprowadzce na to mieszkanie kupiliśmy genberit ale jednak zostawiliśmy stary i niestety w związku z tym mam i stary przycisk choć bardzo mi sie nie podoba, nie dało się go zmienić :( W ogóle całe mieszkanie w którym teraz mieszkamy to porażka, nie lubimy go :(

 

rolety mamy już "prawie" zamówione bo bierzemy je od pani Kasi razem z oknami, ale dalej z tymi oknami sie nie możemy zdecydować, jedziemy tam znowu za tydzień.

Ja czekam na wycenę z Wodoplastu, mamy jeszcze jedną firmę, która robiła instalację znajomemu męża więc nie będę więcej szukać. Kiedy wejdą to nie wiem, cały czas mamy nie zamówione okna, a czeka się na nie do 8 tyg.

 

Edit

no i na wiosnę czeka nas jeszcze jeden niespodziewany wydatek, musimy coś zrobić z tą działką, bo na dzień dzisiejszy jej ukształtowanie jest nie do przyjęcia, no chyba że polubimy jazdę na rolkach po górkach :D

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, zastanawiam się czy indukcja nie powinna być przeniesiona na stronę wysokiej zabudowy ze względu na bliskość drzwi z tej wysokiej zabudowy. Gorące garnki chyba nie powinny być tak blisko ? co sądzicie? przypomnę tę prawie ostateczną wersję

kuchnia zabudowa2.jpg i szafki Leicht-storage-system.jpg

 

Projektantka chce mi już robić 3d :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, zastanawiam się czy indukcja nie powinna być przeniesiona na stronę wysokiej zabudowy ze względu na bliskość drzwi z tej wysokiej zabudowy. Gorące garnki chyba nie powinny być tak blisko ? co sądzicie? przypomnę tę prawie ostateczną wersję

[ATTACH=CONFIG]305362[/ATTACH] i szafki [ATTACH=CONFIG]305363[/ATTACH]

 

Projektantka chce mi już robić 3d :)

 

Nie wiem czy takie usadowienie blisko garnków jest szkodliwe-zostaje jeszcze czy praktyczne,ale możesz kupić płytę zamiast kwadratowej-to prostokątną na pewno wtedy będzie bezpieczniej, bo zostanie więcej miejsca pomiędzy indukcją a szafkami.Sprawdź czy przy tych szafkach zmieści się też ten okap blatowy obok płyty.

 

Widziałam dzisiaj te muszle na targach dzięki za podpowiedź-były z Koła fajna jest seria life bez zakamarków,ale ponoć Koło produkuje bez kołnierzowe z wielu serii.

Deski wiem o tym systemie na klik fajna sprawa.

 

Co do okien mam kontaktrony-jeżeli chcesz to warto zamówić z oknami, i ukryte zawiasy. Rolety też mamy niedzielone na dużych oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u Ciebie nadrabiania :D

 

pokazałam mojej rodzince te sedesy i komentarz córci " mamusiu ale nie rób takiego :) "

 

:D hi, hi :D

Na FM i w sieci spotyka się wiele różnych, ciekawych, oryginalnych rozwiązań :). To, że się nimi zachwycamy wcale nie oznacza, że takie znajdą się w naszym domu :). Czasem to po prostu podzielenie się ciekawostką. Czasem inspiracja, która daje początek jeszcze innej idei. Pestka jest skarbnicą pomysłów i jeszcze nie raz poruszy Twoją wyobraźnię :yes:

Na Rozdzieniu na żywo widziałam to rozwiązanie (Hatria G-full). Bardzo mi się wtedy podobało, ale cena :o. Potem podryfowałam w innym kierunku :D

http://img2.cokupicstatic.pl/c_big8660698.jpg

http://theluxhome.com/wp-content/uploads/2010/10/G-Full-minimalist-and-luxurious-bathroom-furniture-9.jpg

http://theluxhome.com/wp-content/uploads/2010/10/G-Full-bathroom-furniture-minimalist-design-ideas-12.jpg

Źródło i więcej zdjęć

 

Oczywiście że możesz sie zwracać do mnie po imieniu, czuję się wtedy mniej anonimowa i mniej wirtualna :) chyba dlatego że lubię też ten "stary" świat kiedy z koleżankami spotykało się na kawie a nie na forum :p

 

Mam nadzieję, że będzie nam dane napić się kawy "po staremu" :).

 

Dostałam nowe rzuty, salon tak zostanie,raczej nic innego nie wymyślę, co do kuchni to muszę zdecydować czy zabudowę wysoką dać zaraz przy wejściu czy od okna.

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/kuchnia%20zabudowa2.jpg

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/kuchnia%20zabudowa1.jpg

 

Zdecydowanie wersja z zabudową przy wejściu. Jest bardziej funkcjonalna. Masz bliżej do lodówki, więc od razu wypakowujesz do niej produkty. Pracując nad posiłkiem działasz w ciągu: lodówka, blat, zlew, blat, płyta. To najwygodniejsze.

A jaki piekarnik planujesz? Ja bardzo chciałam jeden parowy i dlatego mam dwa. Jeden jest z funkcją mikrofalówki, a drugi właśnie parowy, bo chciałabym zacząć zdrowiej jeść. Zobaczymy na ile się to uda :D.

Pytam, bo to wąskie cargo jakoś mnie też nie przekonuje (ani funkcjonalnie, ani wizualnie). Zrobiłabym raczej 60 (a wtedy robi się miejsce na drugi piekarnik :D, albo na szersze cargo). Masz teraz takie wysokie cargo? Mnie zniechęciły meble na ekspozycjach. Cargo nie było stabilne w tych, na które natrafiłam i za nic w świecie bym takiego nie chciała, ale może miałam pecha :). Bardziej przekonuje mnie już szafa z ruchomymi szufladami.

Wracając do wysokiej zabudowy w układzie 3 x 60 - blatu powinno Ci wystarczyć. W tym moim narożniku, który wstawiłaś na zdjęciu, mam 75 cm + 60 narożnik. Robiłam tam kilka śniadań :). Jest w sam raz :yes: U Ciebie będzie chyba jeszcze więcej blatu?

 

dwa kwadraciki to k-g żeby można było wbudować te ukryte szafki :) zaraz poszukam i wkleję Ci inspirację którą dostałam od Pestki i rzeczywiscie będą do blatu i nie będą wystawiać ponad ścianę. Szafki od Julianny16 to miałam nadzieję że Wy coś doradzicie, kolory mam wstępnie wybrane, fronty będę z drewna lub w ekonomicznej wersji czyli forniru i chyba część białych tak jak tu ale z czarnym sprzętem i ciemnym blatem,

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/kitchen-zone-tips.jpg

 

ukryte szafki jak tu

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/pokazane/Leicht-storage-system.jpg

 

 

Ooo!!! Teraz już rozumiem o co chodzi z tymi szafkami ukrytymi :D. Wyglądają świetnie. A czy fronty nie będą się niszczyć od wody ze zlewu i tłuszczu z płyty? Co z dolnymi szafkami? Będą głębokie aż do ściany, czy z tyłu będzie pustka? Przepraszam jeśli była już o tym mowa :rolleyes:

Ładną kolorystykę planujesz :yes:

 

aby każdy kto tu zagląda się uśmiechnął :)

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/Frodek.jpg

 

:D :D :D CUDNY :wiggle:

Dużo zdrówka dla niego :hug:

 

byłam w TTW i wreszcie na "żywo" zobaczyłam drzwi z Asilo i nadal mi się podobają :)

 

Asilo to był bardzo długo nasz typ :). Byliśmy też w TTW by je zobaczyć :yes: Koniec końców drzwi kupiliśmy Box obok :D.

Kiedy nam wyceniali Aslilo, to była akurat jakaś promocja i wychodziły jakieś 100 zł taniej od ceny którą podałaś. Wyślij zapytanie TUTAJ może i Wam dadzą lepszą ofertę niż tę z TTW :).

 

 

nie wiedziałam że są takie geberity :) ja ostatnio trafiłam na muszlę Vitra , która nie ma kołnierza i woda się spłukuje po muszli :) bajer bo nie ma gdzie się zbierać kamień

http://www.skladlazienek.pl/s50-miska-wc-krotka-duplikat-1.html

 

Moja Przyjaciółka ma taką miskę wc (nie wiem dokładnie jaki model, ale na pewno bez kołnierza). Jest zadowolona :). Ja nie widziałam na żywo jak się sprawuje (mieszka w DE).

Co do kamienia, to jeśli będziesz mieć stację nie powinien być Ci straszny :D

 

Świetne te nowe rozwiązania :), ale połowy z tego o czym piszecie już nie łapię :lol2:. Widać, że Bejaro przygotowała się dobrze do budowy :D. Fajnie, że możecie na tym etapie wymieniać się namiarami i pomysłami funkcjonalnych rozwiązań.

 

Dziewczyny, zastanawiam się czy indukcja nie powinna być przeniesiona na stronę wysokiej zabudowy ze względu na bliskość drzwi z tej wysokiej zabudowy. Gorące garnki chyba nie powinny być tak blisko ? co sądzicie? przypomnę tę prawie ostateczną wersję

Projektantka chce mi już robić 3d :)

 

Nie, nie - nie przenoś jej :no: Zaburzysz funkcjonalność układu.

1. Lodówka / cargo na produkty - wyciągasz jedzenie

2. blat "śniadaniowy" - wykładasz

3. zlew - myjesz / płuczesz warzywa, mięso, itp.

w zależności co robisz, albo wracasz do blatu śniadaniowego, albo idziesz dalej :D

4. blat "obiadowy" - kroisz, siekasz, tłuczesz, filetujesz, panierujesz, itp.

5. płyta indukcyjna - gotujesz, smażysz

6. stół - serwujesz do stołu gotowe danko :D

 

Gaz blisko okna nie jest wskazany, ale indukcja chyba nie ma przeciwwskazań (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus,

Jeszcze tylko kilka słów o salonie. Czy dobrze rozumiem, że miejsce do czytania masz w narożniku okien? Nie dałabym rady czytać w takich okolicznościach piękna przyrody :D. Cały czas mój wzrok ciągnąłby mnie do okien. Nie potrafiłabym się skupić ;). Może dlatego, że rzadko czytam dla przyjemności :(. Muszę dużo czytać zawodowo, a to co czytam wymaga koncentracji. Lubię zaszyć się w ciemny, przytulny kącik, okryć pledem, włączyć lampkę, pić herbatkę i wtedy mogę czytać :D. No ale, to moje preferencje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo, czy ja Ci już mówiłam że jesteś kochana :) ? dziękuję Ci za wszystkie wskazówki i podpowiedzi :) skorzystam na pewno. chętnie też wypiję z Tobą kawkę, zresztą nie tylko z Tobą :)

Praktycznie wszystko się u mnie zmienia, wszelkie układy, rozkłady, sprzęty ale kolorystyka w kuchni ciągle ta sama :) z czego jestem dumna, wprowadziłam tylko troszkę bieli bo zdecydowanie lubię jasne wnętrza, teraz po przejrzeniu setki inspiracji jestem tego pewna, podobają mi się też białe drzwi i to jest też argument aby wprowadzić parę białych szafek, może właśnie tak "zagospodaruję" Twoje szafki, do tego biały stół i kuchnia "prawie" gotowa :)

Bardzo chcę abyś już zamieszkała :D powiesz mi wtedy czy białe drzwi są funkcjonalne czy brudzą się namiętnie :(

 

Wiem, ze trójkąt roboczy jest najbardziej ergonomiczny ale odległość pomiędzy garnkiem a drzwiami z ukrytych szafek, myślę że będzie wynosić max 20 cm, a to może im to zaszkodzić, stąd propozycja zmian, tylko czy słuszna? Tych szafek to chyba nie ma za wiele osób stąd będę pionierem jeżeli się na nie zdecyduję :D czy woda im będzie szkodzić? taka sama niewiadoma jak w sytuacji garnków. Może trzeba się zastanowić z jakiego materiału mają być te drzwi przesuwne?!

;) oto jest pytanie ? :D

 

teraz w mieszkaniu mam straszny kamień, co roku wymieniam silikon w kabinie, bo nie mogę go doczyścić :( stacja na szczęście będzie! to u Ciebie się o niej dowiedziałam :)

 

A na koniec tej wypowiedzi powiem że cieszę się że Was poznałam, wszystkie moje koleżanki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus,

Jeszcze tylko kilka słów o salonie. Czy dobrze rozumiem, że miejsce do czytania masz w narożniku okien? Nie dałabym rady czytać w takich okolicznościach piękna przyrody :D. Cały czas mój wzrok ciągnąłby mnie do okien. Nie potrafiłabym się skupić ;). Może dlatego, że rzadko czytam dla przyjemności :(. Muszę dużo czytać zawodowo, a to co czytam wymaga koncentracji. Lubię zaszyć się w ciemny, przytulny kącik, okryć pledem, włączyć lampkę, pić herbatkę i wtedy mogę czytać :D. No ale, to moje preferencje :rolleyes:

 

ja mam to szczęście że czytam wyłącznie dla przyjemności, to jedna z niewielu która mnie całkowicie pochłania ( teraz ją zdradzam dla fm..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba się zastanowić z jakiego materiału mają być te drzwi przesuwne?!

 

Może zastanów się na zrobieniu ich z lacobelu-widziałam takie szafi a nawet drzwi, lub innego szkła?

 

 

A na koniec tej wypowiedzi powiem że cieszę się że Was poznałam, wszystkie moje koleżanki :)

 

Podpisuję się pod tym obiema rękoma.:yes:

 

Czy mogę zwracać się do Was tez po imieniu,Jusyna, Ewa?

 

Mam na imię Beata-będzie mi miło:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to miło mi Ciebie Beato poznać :lol2:

też pomyślałam o lacobelu, tylko do moich drewnianych frontów nijak mi będzie takie coś pasować

 

Wzajemnie-niekoniecznie lacobel-może coś mlecznego,widziałam szkło dwuwarstwowe z zatopionymi różnymi materiałami w środku, nie wiem jak to się nazywa-ale wygląda ślicznie.Rozmawiałam ze znajomym-powiedział mi że mogę dać każdy materiał i da się zrobić,nie wiem czy jest metoda aby na np drewnopodobne, fornirowane czy drewniane nie można nałożyć przezroczystej szyby, widziałam nałożony biały i czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzajemnie-niekoniecznie lacobel-może coś mlecznego,widziałam szkło dwuwarstwowe z zatopionymi różnymi materiałami w środku, nie wiem jak to się nazywa-ale wygląda ślicznie.Rozmawiałam ze znajomym-powiedział mi że mogę dać każdy materiał i da się zrobić,nie wiem czy jest metoda aby na np drewnopodobne, fornirowane czy drewniane nie można nałożyć przezroczystej szyby, widziałam nałożony biały i czarny.

trzeba się poważnie nad tym tematem zastanowić, może niech się projektantka wypowie, dajmy jej szanse :)

A Ty jaką planujesz kuchnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...