Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

Możesz na mnie liczyć, jeśli chodzi o takie wypowiedzi :D

 

Stojak na papier, przyprawy, pudełko na herbatę czy psie cisteczka możesz włożyć do tych szfek specjalnych - w sumie po to są, żeby ukryć częsty nablatowy rozgardiasz. Chyba, że jesteś tak przyzwyczajona do tych rzeczy na wierzchu, że nie będziesz ich chować i tak. ;) Wówczas trzeba dla nich przeznaczyć miejsce.

160cm to całkiem sporo, ale 60 z tego to róg (tam, gdzie się schodzą płaszczyzny robocze) blisko zlewu. Takie sobie miejsce na sprzęty na prąd. ;) Chyba, że przesuniesz zlew trochę w lewo (ile w obecnym projekcie jest miejsca między nim a płytą?). Zatem pozostaje 100 cm. Na 4 sprzęty małego agd. Dużo? Mało?... Znów - chyba, że schowasz je do szafek, wówczas nie ma problemu. Ale...jestem realistką. :cool: Jak ktoś zawsze miał coś-jakoś i do tego ma dostoswany tryb bycia-życia, z którym mu wygodnie, to nadal tak będzie robił. ;) Ja chciałabym je mieć pod ręką, na blacie, bez wygrzebywania z szafek. Stale podłączone do prądu i gotowe do użycia. Dziś tak nie mam i strasznie mnie to...irytuje :p

 

Kolorystycznie najbardziej przemawia do mnie wersja 1 - i ostatnia, choć nie wiem, czy chciałabym ukryte szafki robić tak widocznymi (frony). Dalej mają być takie wysokie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Możesz na mnie liczyć, jeśli chodzi o takie wypowiedzi :D

:) ktoś musi sprawdzać innych na ziemię :p

między płytą a zlewem jest 122 cm i tyle jest ok, nie chciałabym mieć krótszego blatu roboczego,

teraz wszystkie wymienione rzeczy mam na blacie, jak wiesz wszystko jest kwestią przyzwyczajenia :) Wiem z doświadczenia że im więcej miejsca tym więcej gratów, więc te sprzęty które mam na blacie mi wystarczą

powiem tak, za tym abym zrezygnowała z tych półek przemawia praktycznie wszystko, bo do strony wizualnej ( przynajmniej na tych wizkach) też nie wygląda to najlepiej.

Poprosiłam projektantką aby zrobiła grafikę na tych szafkach i wtedy moglibyśmy te fronty potraktować też jako ozdobę, zrobi wizki to się oceni.

a kolorystycznie jestem za wersją 4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się najbardziej podoba wersja 3, jest delikatna i pasuje mi do wizualizacji salonu. Podoba mi się to bielone drewno:)

W wersji 4 zrobiłabym niższe szafki ukryte (te wg mnie przytłaczają wnętrze). I nie różnicowałabym koloru blatu i listwy przyściennej - takie niepotrzebne odcięcie wg mnie.

Grafika na frontach przesuwnych to fajny pomysł - takie obraz w kuchni:)

 

Co do szafek ukrytych - jeśli myślę o nich w mojej wyimaginowanej kuchni to zrobiłabym je przede wszystkim na sprzęty - toster, opiekacz, przyprawy, noże, nawet chyba czajnik:D No ale ja mam bzika w drugą stronę - poza owocami nie chcę mieć nic na blacie - do szału mnie doprowadzają maselniczki, dżemiki, przyprawy:lol2:

A talerze w wiszących albo podblatowych.

 

Tak myślę jeszcze jus - że gdyby ukryte były "obrazem" to nie przeszkadzają wiszące szafki:) Masz więc i bajer i praktyczność:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapeta to jest inna inszosc ;)

 

co jak co, ale 2 lat bym nie zniosla z frontami w grafice :sick:

a pozniej naklejac kolejne grafiki na to? a jesli bede chciala miec gladkie fronty to co wtedy? kupic nowe ?

 

ja patrze na prostote i mniej problemow na przyszlosc, przeciez w kuchni jest dosc rzeczy na blacie eksponowanych, wiec jak dla mnie te rzeczy plus grafika to wyjdzie za duzy mix, i z tego moze wyjsc koszmarek....

 

przyklad z google..

http://www.rojan-fronty.pl/wp-content/uploads/2013/09/fronty-mebli-kuchennych-ozdobione-oryginaln%C4%85-grafik%C4%85.jpghttp://st-lento.pl/adpics/original/06_2014/16/298e94_kuchnia-z-grafika-nowoczesna-na-wymiar-zdjecia.jpghttp://www.doragio.pl/wp-content/uploads/2013/10/kuchnie-1.jpg

 

sorki ale ja tego nie widze, obojetnie jaka to by miala byc grafika...

nawet na lacobelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam, bo za dużo, ale mam wrażenie, że projektantka nie zna znaczenia słowa „ukryte”.

Nic a nic nie brzecie chorej pod uwagę. Ja tak szybko nie mogę latać za Wami po watku :bash:

Eh, i nie podobają mi się te pająki kolorowe, nie pasują i to taka dziecinada :)

 

Przerobiłam jedno. Mam robić dalej?

 

JUSKRA_kitchen-1k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, nie dziw się ze ona nie zna tych szafek :) przecież nikt ich nie widział na żywo :) Na twojej wizce całość rzeczywiście stawia te szafki w innym świetle...

zdecydowanie lepiej wyglądaj połączenie ukrytych z wiszącymi tylko czy tak będzie to wyglądało w realu?

przerób proszę jeszcze wizkę z ciemnymi blatami bo skłaniam się ku tej propozycji gdyż mojej córce nie podoba się opcja "betonu" na ścianach" może lepiej by wyglądało to na biało, w sensie cała ściana włącznie z frontami szafek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapeta to jest inna inszosc ;)

 

co jak co, ale 2 lat bym nie zniosla z frontami w grafice :sick:

a pozniej naklejac kolejne grafiki na to? a jesli bede chciala miec gladkie fronty to co wtedy? kupic nowe ?

 

ja patrze na prostote i mniej problemow na przyszlosc, przeciez w kuchni jest dosc rzeczy na blacie eksponowanych, wiec jak dla mnie te rzeczy plus grafika to wyjdzie za duzy mix, i z tego moze wyjsc koszmarek....

 

przyklad z google..

http://www.rojan-fronty.pl/wp-content/uploads/2013/09/fronty-mebli-kuchennych-ozdobione-oryginaln%C4%85-grafik%C4%85.jpghttp://st-lento.pl/adpics/original/06_2014/16/298e94_kuchnia-z-grafika-nowoczesna-na-wymiar-zdjecia.jpghttp://www.doragio.pl/wp-content/uploads/2013/10/kuchnie-1.jpg

 

sorki ale ja tego nie widze, obojetnie jaka to by miala byc grafika...

nawet na lacobelu ;)

Melisko lubię Cię, ale nie żartuj sobie z mojej kuchni :p

 

no takie jak pokazałaś :D to się nie mogą znudzić, mogą co najwyżej doprowadzić do anoreksji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się najbardziej podoba wersja 3, jest delikatna i pasuje mi do wizualizacji salonu. Podoba mi się to bielone drewno:)

W wersji 4 zrobiłabym niższe szafki ukryte (te wg mnie przytłaczają wnętrze). I nie różnicowałabym koloru blatu i listwy przyściennej - takie niepotrzebne odcięcie wg mnie.

Grafika na frontach przesuwnych to fajny pomysł - takie obraz w kuchni:)

 

Co do szafek ukrytych - jeśli myślę o nich w mojej wyimaginowanej kuchni to zrobiłabym je przede wszystkim na sprzęty - toster, opiekacz, przyprawy, noże, nawet chyba czajnik:D No ale ja mam bzika w drugą stronę - poza owocami nie chcę mieć nic na blacie - do szału mnie doprowadzają maselniczki, dżemiki, przyprawy:lol2:

A talerze w wiszących albo podblatowych.

 

Tak myślę jeszcze jus - że gdyby ukryte były "obrazem" to nie przeszkadzają wiszące szafki:) Masz więc i bajer i praktyczność:D

 

kombinuję z tymi szafkami jak przysłowiowy koń pod górkę :D ale nie chcę kiedyś powiedzieć sobie : za szybko zrezygnowałaś; dlatego tak wymyśliłam z tą grafiką, w tej opcji 4 Aniu jest ciemny blat tylko na tej wizce tak dziwnie wyszedł i tez mnie te szafki przytłaczają,

podoba mi się jak Pestka wtopiła te szafki w ścianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melisko lubię Cię, ale nie żartuj sobie z mojej kuchni :p

 

no takie jak pokazałaś :D to się nie mogą znudzić, mogą co najwyżej doprowadzić do anoreksji :D

 

ups sie robi :hug: nie dobra Meli, ojj nie dobra:bash:

ja tylko chcialam pokazac jak grafika moze piknie wygladac :D :lol2:

 

anoreksji? chyba kuchniowstretu :rolleyes: :lol2:

 

Pestki przerobka bardzo mi sie podoba :yes:

 

Justys kombinuj kombinuj..im wiecej bedziesz miala opcji tym lepiej dla Ciebie :yes: zaczniesz wykluczac niektore i zostanie kilka do wyboru..

ja mialam jakies 14 roznych opcji jak nie lepiej :rolleyes::lol:

 

kuchnia to byla moja jedna jedyna wizualizacja..i to jeszcze taka "od czapy" ale pomogla zobrazowac co i jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus - ja bym widziała: albo wtopione w ścianę (wtedy znikną), albo oklejone zdjęciem, obrazem, grafiką (wtedy oszukają) - w tedy mogą być moim zdaniem z wiszącymi.

Jeśli zostawione prostokątne, w innym kolorze niż ściana, to same w sobie będą stanowiły dekorację i wtedy nie robiłabym wiszących.

 

I chciałam Cię jeszcze zapytać o piekarnik - chcesz mieć najpierw piekarnik potem lodówkę - to zamierzone? Wszak z lodówki korzysta się znacznie częściej i fajnie mieć ją zaraz przy blacie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee...nie mogę się z Wami zgodzić;) To tapety też nikt by nie kładł, bo się znudzi....

A może fronty można w grafikę okleić? I po 2 latach zmienić?

popieram :)

 

nie urażając nikogo

na forum jest tendencja "nie rób tak, bo to się opatrzy szybko"... a skąd to wiedzą? skąd wiedzą jakie dana osoba ma upodobania?

wypowiadają się tylko pod swoje gusta - okej, im się opatrzy... ale może nie Tobie... sama siebie znasz i wiesz :)

 

można zrobić coś na zasadzie naklejki na fronty i wymieniać co kilka lat... można zrobić grafikę tylko na 2-3 drzwiczkach i wymienić potem same drzwiczki na nowe - nie jest to jakaś kosmiczna kwota

ale może tylko ja jestem taka pokręcona, że nie lubię prostoty - bo to nudne :-P

 

Melci inspiracje to faktycznie ciut za dużo szczęścia nawet jak dla mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melisko wiem że na Ciebie zawsze można liczyć :D:wiggle:

 

Ana myślałam o takiej grafice, białe tło, 3 kreski czarne, jedna niebieska :p nic głębszego, nie umiem takowej znaleźć na szybko :p a jeżeli chodzi o układ P-L to będzie zmieniony, mam takie samo podejście jak Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram :)

 

nie urażając nikogo

:rolleyes:;)

 

moze i faktycznie napisalam tak, bo ja to tak odbieram, ale to jest forum i kazdy moze wyrazic swoje zdanie czyz nie?

 

kolory w dodatkach offcorse, ale rysunki na szafkach nie dla mnie

 

Karolka, Ty krejzolka, wiec u Ciebie nic mnie nie zdziwi :lol2::hug:

a jednak w kuchni tez idziesz w kierunku bardziej skromnym, myle sie? :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melisko wiem że na Ciebie zawsze można liczyć :D:wiggle:

 

 

tjaaa jak walne wizka to ino raz i trzepie po oczach :lol2:

 

net mi zamula (albo to ja taka zamulona dzisiaj)albo cos z serwerem na fm... i ciezko mi sie posty wysyla...

 

co do lodowki to ja sie nie wtracam.. uklad widoczny w mojej kuchni ;) piekarnik blizej blatu..

moze i nie czesto sie go uzywa, ale jak juz, to z goracym naczyniem nie musze wedrowac .. (ja piekarnik czesto w uzyciu mam, wiec na mnie nie patrzcie) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...