Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

Oj Juskra, gdybym umiała posługiwać się programami do wizualizacji, to narysowałabym Ci, jak to mogłoby u Ciebie wyglądać :) Nie napisałam, że żadnych blatów pod szafkami ukrytymi ;) Oglądałaś dokładnie te obrazki ze strony producenta?? Myślałam, że Ci się to spodoba, bo ja się nią zachwycam niezmiennie :) I nie uważam, żeby dla takiej koncepcji potrzebna była 30-metrowa powierzchnia. Trzeba po prostu podejść do tego ze sprytem :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie to rozkminiam ale moja kuchnia jest za mała :) na szerokość ma 342 cm, minus 60 cm wysoka zabudowa zostaje 280 cm, przejście z jednej i drugiej strony aby było wygodne musi mieć chyba 80 cm? co nam daje 160 i zostaje 120 cm na wyspę na której ma być płyta i zlew? dobrze rozumiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Juskra, gdybym umiała posługiwać się programami do wizualizacji, to narysowałabym Ci, jak to mogłoby u Ciebie wyglądać :) Nie napisałam, że żadnych blatów pod szafkami ukrytymi ;) Oglądałaś dokładnie te obrazki ze strony producenta?? Myślałam, że Ci się to spodoba, bo ja się nią zachwycam niezmiennie :) I nie uważam, żeby dla takiej koncepcji potrzebna była 30-metrowa powierzchnia. Trzeba po prostu podejść do tego ze sprytem :p

bo w drugą stronę ( mam na myśli równoległą do okna) to się zmieść wyspa i stół a nawet szafki :)

wrzucam wymiary kuchni

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/wymiary.jpg

edit

nie patrz na projekt funkcjonalny, to pierwsza z wersji i odrzuca ze względu na wąskie przejścia wokół wyspy ze stołem

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak zakładasz ? :D Twój rysunek jest bardzo czytelny, tą wersję musiałybyśmy z wymiarować tylko

ja po prostu boję się aby nie było ciasno zresztą zrozumiałam Cię inaczej czyli ze wyspa ma być równoległa dłuższą ścianą do ukrytych szafek :)

 

edit

patrząc na Twoją koncepcję a właściwie wpatrując się :D to zastanawiam się czy wygodny będzie brak blatu za wyspą, myślę że w tej opcji wyspy, ukryte szafki z blatem musiały by być za plecami "kucharza" :D

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówiłam, że wyspa równolegle do ukrytych, bo tak byłoby najlepiej. Stwierdziłaś, że jest za mało miejsca, więc narysowałam odwrotnie. Upieram się jednak, że pierwszy pomysł też się zmieści :)

[ATTACH=CONFIG]307000[/ATTACH]

 

Tomkowa, ja to tak sie znam na projektowaniu jak nawet nic mi nie przychodzi na myśli :rotfl::rotfl: ale coś tam próbuję robić i wyszło mi że jednak nie ma miejsca na zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie

svtpahn.jpg

wyspa ma 200x60 i jest tam zlew 50 i płyta 60, stół ma 70x100 czyli i tak mały a w tym artykule pisze o wyspie jakie powinna mieć rozmiary przy sprzętach

https://www.kuchnie123.com.pl/blog/news/wyspa-w-kuchni-wyspa-kuchenna-kuchnia-z-wyspa/marzy-mi-sie-wyspa-w-kuchni.html

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie zmieści, to się nie zmieści :D Można by to jeszcze inaczej rozwiązać (ukryte szafki na całej wysokości ściany), a wyspę też w L i stół w tej "elce", ale chyba za bardzo mieszam ;) Szkoda mi po prostu pomysłu z ukrytymi szafkami, który polubiłaś, przez to, że projektantka źle go ubrała w tej kuchni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie zmieści, to się nie zmieści :D Można by to jeszcze inaczej rozwiązać (ukryte szafki na całej wysokości ściany), a wyspę też w L i stół w tej "elce", ale chyba za bardzo mieszam ;) Szkoda mi po prostu pomysłu z ukrytymi szafkami, który polubiłaś, przez to, że projektantka źle go ubrała w tej kuchni..

 

pomysł jest super :)

zrobiłam drugą Twoją wersję :)wersja2.jpg

 

wyrabiam się :p

 

edit

przecież to Ty pierwsza zauważyłaś że szafki są średnio funkcjonalne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zupełnie niefunkcjonalne, jeżeli będą nad szafkami stojącymi, których blat ma 60 cm :) Ale jeżeli byłby po całości od góry do dołu i rzeczywiście ukryte (czyli byłoby wrażenie "czystej" ściany) to już zupełnie zmienia postać rzeczy ;) Nie musiałyby być też takie głębokie, wystarczyłoby 40 cm. Głębokie na 60 cm byłyby na drugiej ścianie. Ale miałabyś schowków!! :) Ja narysowałam coś takiego:

juskra.jpg

 

Do stołu taborety, które stałyby pod blatem. U mnie sprawdzają się świetnie i zaoszczędziłam sporo miejsca ;)

Niestety, w na Twoim i moim rysunku, bolączką jest mała ilość blatu roboczego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny - przejścia na 70parę cm to strasznie mało:(

Moim zdaniem za mała kuchnia, żeby robić obejścia naokoło wyspy (szkoda tego miejsca).

Jeśli miałaby być wyspa i swobodny dostęp do szafek ukrytych to może coś takiego? - szafki ukryte na 30cm, blat śniadaniowy niższy niż wyspa

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsyoz55gk7.jpg

 

Można by jeszcze zamienić miejscami ukryte szafki z wysoką zabudową i uzyskać te 30cm na przejście za krzesłami na taras.

Wtedy piekarnik schować pod płytą, albo wyrzucić na drugą stronę blatu (jeśli rzadko korzystasz). Za wyspą przechowywać nakrycia świąteczne, a blisko wyspy codzienne - jest tego strasznie dużo, tych schowków:D

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsqodfxact.jpg

 

chociaż moim zdaniem opcja ze stołem jest fajna - stół jest mobilny i w razie szykowania dużej imprezy, Wigilii i kilku osób krzątających się po kuchni, zawsze można stół przesunąć i zyskać więcej miejsca:) Sam stół też wygodniejszy do jedzenia, tym bardziej, że chcecie z niego korzystać na co dzień:)

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam wyspy na wielkich przestrzeniach.

Juskro - twoja kuchnia ma wymiary do mojej zblizone - nie wypbrazam sobie w mojej kuchni postawic wyspy i wokół niej sie przeciskac.

W swojej kuchni mozesz miec wszystko elegancko rozstwione i mnostwo miejsca.

ze pozwole sobie napisac tonem ostrym: nie kombinuj bo przekombiujesz :)

to musi byc najbardziej funkcjonalne pomieszczenie bo i drogie i z remontem ciezko a i czasu spedza se w nim duzo!

 

salon jak schrzanisz to meble poprzestawiasz i po bólu - tu juz duzo gorzej.

Wyrzuc wyspe, wyrzuc barki - zrób zwykła prosta kuchnie ze stolem - jesli potrzebujessz (wielokosc stołu mozesz dopasowac do wielkosci pomieszczenia)

11m2 to nie jest wielkosc z zurnali! Po wstawienie mebli szału ni ma :) Wiem bo dokladnie tyle mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah przebrnelam przez nieprzeczytane posty. Ogólnie osobiście u siebie bym ukrytych szafek bym nie robiła ale skoro bardzo Ci się podobają to rob! W najgorszym przypadku ich nie będziesz.używać często i będą magazynem na różne 'graty' ale jeśli mialabys je pokochać to będziesz żałować. Tonie jest coś co ci zajmnie pół pomieszczenia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus, a jak z salonem? Pani coś wymyśliła sensownego?

 

O kuchni nie piszę, bo nic nie dodam. Jakbyś potrzebowała jakiejś przymiarki, mów :)

 

MAm jeszcze kilka inspiracji na zabudowę ściany, gdyby trzeba było panią nadal inspirować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...