Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tomkowa też od początku byłam za opcją aby na tej ścianie była kanapa bo gość wchodzi i widzi "zaproszenie do gościny" ale w sobotę jak zobaczyłam te okna to zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej mieć z kanapy widoki z okna i tv jednocześnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij i wyobraź sobie, że zamiast tych dwóch foteli jest sofa ;) U Ciebie efekt będzie jeszcze lepszy, bo jest więcej miejsca :)

[ATTACH=CONFIG]307054[/ATTACH]

 

problem z tym że my z córką lubimy na leżąco.... :D każda ma swój róg :D i jeszcze nasz kanapowiec musi mieć koło nas miejsce więc zostaje jednak rogówka

 

Tak teraz zauważyłam że aktualnie jestem na etapie dwóch pewników, tz rogówka i stół w kuchni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa też od początku byłam za opcją aby na tej ścianie była kanapa bo gość wchodzi i widzi "zaproszenie do gościny" ale w sobotę jak zobaczyłam te okna to zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej mieć z kanapy widoki z okna i tv jednocześnie

 

No to właśnie jeżeli rogówka jest w tym miejscu, czyli na najdłuższej ścianie, to masz widok i na tv i na okna - zależy jak siądziesz ;) Ale zrobisz, jak uważasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem,za wersją przestawienia kanapy,na przeciwległą ścianę,( tylko czy zmieści się tam narożnik?) nie tylko z powodu możliwości oglądania tv z kuchni.

Wolałabym patrzeć na ogród, po to masz dom z widokiem na zieleń i przestrzeń aby cieszyć oko.Otwierasz okna ramionami na zewnątrz-warto to mieć przed oczami,teraz tak impreza ogrodowa na zewnątrz,przenosicie się do środka i siadacie tyłem do ogrodu,fajnie oświetlony ogród nocą też fajnie wygląda.

Ja teraz siedząc na kanapie nawet oglądając TV zerkam przez okno tarasowe.

 

Co do kontaktu z gośćmi siedzącymi,na kanapie z Tobą w kuchni,mój M (pokazałam mu zdjęcia) stwierdził-mąż na kanapie, a goście na fotelach postawionych naprzeciw kanapy-już problem rozwiązany.

 

Jeden słup po montażu okien przestanie być widoczny , zostanie tylko ten tarasowy, denerwuje Cię dlatego że jest stosunkowo blisko okna,możesz zrobić sobie hamak,będzie wyglądało że specjalnie tak miało być-oświetlenie-wieczorem można czytać na nim.

 

Co do wyposażenia,lampa przy fotelu mi nie pasi,podobałaby mi sie taka ścięta kula (coś a la reflektorek tylko duży na ruchomym ramieniu.Stolik kawowy wolałabym ten poprzedni-był tez większy praktyczniejszy-lepiej będzie wyglądać przy dużym narożniku-ale nad tym spokojnie można myśleć później.czy też bezinwazyjnie wymienić.

 

Podoba mi się nowa szafka TV.

 

Rolety mamy, montowane w cofniętych nadprożach z rewizją na zewnątrz koniecznie tak chciałam-zamawialiśmy 1 grudnia,już nie pamiętam modelu.

 

Zamontowali 5 okien,reszta jutro-czy skończą zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bejaro ciekawa jestem czy tylko ja mam takie dylematy pt gdzie postawić kanapę :) dzięki za rozsądne argumenty:) trudne te urządzanie, z mieszkaniem nie miałam takich problemów. Słupy są za blisko, hamak się nie zmieści ale pomysł mi się podoba :D Myślę, że powinien się tam narożnik zmieścić, ściana ma 282 cm

też właśnie mamy takie rolety :) to nadal czekam na obiecane :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Ty się odpowiednio przygotowałaś :D

jak będę budować ten przysłowiowy trzeci dom też się przygotuję i projekt całego domu zacznę od kuchni :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

 

Ja mam gotowiec, bez działówek w kuchni-na tę okoliczność przygotować należy armatę.:lol2:,innaczej nic nie mozna poprzestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe nie gniewaj się na mnie :wiggle: gdzieś, ktoś, coś powiedział że miałaś zbliżony problem to zapytałam :) mnie nie denerwuje słupek w oknie, tylko za oknem :) będę z nim żyć jak już wcześniej napisałam :)

Ana zanim to pnącze wyrośnie to z pewnością zostanę już babcią i będę miała inne zmartwienia :D

 

Dziewczyny, pamiętacie że jestem twardą Hanyską :D w dodatku stąpam po ziemi bardzo mocno i obłoki nie dla mnie :p dam radę żyć ze słupkiem :D złości mnie owszem, lepiej jakby go nie było ale jest :D

 

 

Niekoniecznie. Ja się zapaliła na Zielona elewacje - tak zapuscic ja cała zielskiem do samego dachu tylko to trwało by wieki. Ale mój tata który kryzys wieku średniego rozwiązał idąc na studia botaniczne mówił o paczkach które rosną bardzo szybko i on mi je załatwi w celu zapuszczenia owego domu. Oczywiście zapomniałam nazwę ale jak chcesz to poproszę go o nią ;)

To już jakieś przegięcie - już 3 strony doszły... nie nadążam

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nocnych marków i rannych ptaszków :D

osobiście zakochałam się w pierwszej wersji ale w tej podobają mi się lampy :)

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/salon/III%20wersja/1.jpg

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/salon/III%20wersja/2.jpg

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/salon/III%20wersja/3.jpg

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/salon/III%20wersja/4.jpg

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/salon/III%20wersja/5.jpg

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/salon/III%20wersja/6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta pierwsza wersja? Te wizki są przedziwne, zupełnie zaburzają proporcje pomieszczenia. Stół wygląda na stojący na jego środku. Lampy zupełnie nie w moim guście, a już zupełnie "kask kosmonauty" w roli wiszącego fotela :) Jak się w to wsiada? :) Wybacz Justyś, zabomblowana ta wersja salonu :)

Już wcześniej miałam zapytać o zasłony. Rozumiem, że oknach tarasowych są montowane do górnego glifu, tak? Okna otwierają się na zewnątrz? A jak jest zawieszona zasłona w oknie przy telewizorze?

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo...mój ulubiony fotel:D

Lampy nad stołem i fotel fajny - ale lampy nad stoliczkami to już za dużo. Do całości zupełnie nie pasuje lampa przy fotelu - moim zdaniem:(

Obróciłabym też stół o 90st - w tym ustawieniu odnosi się wrażenie, że szczytowy fotel wpadnie w stolik kawowy.

 

Czy projektantka będzie Ci robić wizkę z przeniesioną rogówką? To może fajnie wyglądać - dwa duże meble (rogówka i stół) będą po przekątnej, co może nadać wrażenia lekkości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bejaro ciekawa jestem czy tylko ja mam takie dylematy pt gdzie postawić kanapę :)

 

Witam, nadrabiam zaleglosci bo ostatnio nie bylam w stanie (chorobsko po 3 dniach bycia zdrowa wrocilo do tego stopnia ze zapalenia ucha dostalam i jestem na antybiotyku :( )

 

Justys, ja do tej pory mam dylemat jak i gdzie postawic kanapy ;)

od poczatku chcialam miec rogowke, ale majac teraz rogowke i problem z ustawieniem jej w sensie zmiana ustawienia, nie dam rady... wiec ja obstaje za 2 kanapami u siebie:)

slup pod tarasem zabudowanym tez mam, ale u mnie jest on dalej niz u Ciebie, szkoda ze tak wyszlo :( ale nie ma tego zlego, wiec glowka do gory... :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wizkach tez mi cos nie pasi..tych lamp okraglych za duzo jak dla mnie :(

to ze nad stolem sa okragle nie oznacza ze w innych miejscach tez takie musza byc ;)

 

Tak sobie pomyslalam, a co bys powiedziala na kanape modulowa? ze mozesz miec z niej i rogowke i oddzielne kanapy? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...