Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

ale Twoja kuchnia ma 36 m2 o ile dobrze pamiętam

 

Kuchnia jest wąska, a wymiarowo podobna do Twojej, z jadalnią ma tyle, ale są tam drzwi do pralni-HS i okno ścian mało.

 

Taki fotel wiszący chyba nie do Twojego salonu-w formie ogrodowej jak najbardziej na taras, lampa przy nim kojarzy mi się z stojącą suszarką u fryzjera-(sorry).

Reszta lamp, widzę że podobają Ci się okrągłe, fajne były te pierwsze przezroczyste kulki- tymi nowymiz wielkością należy pokombinować, trudno teraz od razu skreślać,one są bardzo błyszczące przez to bardziej przykuwają uwagę, mnie opcja z dodatkowym zwisem przy kanapie wydaję się fajna tylko musi to być coś mniejszego.

 

Teraz masz kanciaty masywny stół, i bardzo dużo okrągłych mebli i lamp i nowy fotel tez okrągły.Jestem za mieszaniem-ale coś musi grać pierwsze skrzydła.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam wrażenie, że projektantka nie czuje ani Twoich potrzeb, ani tych wnętrz. Wyrażnie się miota z kąta w kąt. Znam to uczucie bez siły wymyślenia czegokolwiek sensownego. Zdarza mi się. Wtedy właśnie tak się działa: tu dobra lampa, tam (w innej wersji projektu) dobry stól, a jeszcze gdzie indziej ściana z zabudową. Ja na ogół albo wycofuję się wtedy z projektu, albo jeśli mogę, odkładam pracę, aż mi się w głowie coś poukłada.

Za nic pani nie może, albo nie umie złożyć tego w całość.

Zobacz ile uwag mają dziewczyny. Wszystkie mają rację. Ja nic nie piszę, bo zjechałabym po wsiem. Druga przyczyna, że to trochę nie mój stylowo ten salon, więc muszę się przestawiać z myśleniem.

 

Weszłam ostatnio na stronę poznańskiech projektantów „modelina”. Wkleiłam kilka projektów dziś na pinteresta. Popatrz.

 

Co do kanap i oglądania na leżąco – myślałaś o jednej kanapie i drugim wolnostojącym meblu typu szezlong? Są różnej formy. Niektóre bardzo nowoczesne i leciutkie. Mnie po woli zaczynają drażnić te wszystkie „rogówki”. Co salon na fm to narożnik. Też chciałam kiedyś i Pan Bozia ustrzegł.

 

Lampy lustrzane fajne, tylko.... ciągle wszystko mi się wydaje za duże. Tak jak i ten stół na środku salonu, jak pisze Tomkowa. QRCZĘ on prawie stoi na stoliku kawowym. Cofniesz krzesło i masz kawę na plecach :sick: I jeszcze jakaś niespójność tych mebli, choćby zw tym, że jedne same kanty a inne okrągłe.

 

Wychodzi ciężko i ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale btw bardzo fajne wizualizacje pod względem technicznym ;) prawie jak zdjęcia. Pewnie to już norma ale ja nie mogę się nadziwić ze takie robią ;)

 

Popatrz na wizualizacje Magdy34.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z wizji lokalnej na budowie z panią projektantką, będzie kolejny projekt z kanapą w przeciwległym kącie, wtedy stół pójdzie maksymalnie pod ścianę i nie będzie go już na środku. Stół jest taki duży gdyż zażyczyłam sobie aby był rozkładany na 20 osób, może dlatego sprawia wrażenia dużego

 

Czy znacie jakiś stół rozkładany który nie sprawia wrażenia ciężkiego? chętnie przyjmę dary :D

 

Tomkowa nie mam pojęcia jak będą wisiały zasłony :) póki co nie zwróciłam na to uwagi ale pytałam dziś, będą albo w zabudowie k-g albo karnisz przymocowany do sufitu i nie mam zamiaru się na Ciebie gniewać, może Ci się nie podobać

Chloe, Beata kosmicznego fotela nie będzie, to nie mój klimat, ja lubię mięciutko i wygodnie, dziewczyna ma rzeczywiście problem z lampami, może coś nam podrzucicie ?

Beata też ciągnie mnie ku opcji kanapy z której widać okna...

 

Myślałam o takich kanapach modułowych, gdzie będę mogła mieć w zanadrzu kilka opcji niekoniecznie zawsze w sekwencji rogówki

 

ale dziś znalazłam taki układ kanap, podobny do tego Tomkowego i też mi się podoba

wyrafinowany-apartament.jpg

żródło

 

Pestko "czuję" że nie odpowiada Ci klimat którym proponuje mi projektantka, mi salon w bardzo ogólnym zarysie się podoba, trzeba go dopracować, pomożesz mi? ona stworzyła klasyczno - eleganckie wnętrza, potrzebuje tylko Twojego fachowego "oka" :) Jakie widzisz u mnie lampy i kanapy?

Obiecałam jej także podrzucić krzesła, bo ona twierdzi ze Thorn nie pasują :( a mi to trudno ocenić. Kasiu a może ona robi te wizualizacje ze złej perspektywy że wszystko wydaje się takie duże i nieforemne?

Na jakiej tablicy masz te projekty modeliny?

 

Melisko też myślę o modułowej i zrób sobie te wizki :)

 

Ana może kiedyś tato przyjedzie do Ciebie na dłużej :D

 

Dziękuję Wam że się udzielacie u mnie, to dla mnie dużo znaczy że jesteście i mi pomagacie bo ja taka mało dizajnerska ;) jestem i dlatego jestem Wam ogromnie wdzięczna za wszelkie uwagi

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też kupowałam już od fundamentów :D

ale to jakieś duperele - coś co wiem, że będzie pasowało tak czy siak...

tylko jedną wtopę z lampą zrobiłam - bo nie mam dla niej miejsca już

 

a co do wizki a rzeczywistość - chyba nikt nie ma idealnie odwzorowane potem... coś się zmienia, inny obrazem, inna lampa, inny stolik, inny kolor...

ja osobiście jak patrzę na wizkę to chodzi mi o układ, rozmieszczenie sprzętów, mniej więcej kolorystykę... ale nie dokładnie wszystko - ale może to dlatego mam takie podejście bo ja swoje wizki lepię w paincie :D no i są takie mniej więcej... bardziej mniej :lol2:

 

Karolina, nie wiem jak to się stało ale ominęłam tego posta a on mądry jest :) chyba byłam tak zaaferowana tymi wizkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juskro, tylko się nie przejmuj tym, co piszemy:hug: Może jestem jakaś dziwna ale uważam, że każdy projekt musi się czymś charakteryzować, wyróżniać. Nie chodzi o to, żeby wszędzie były designerskie lampy - ważne żeby projekt wydobywał z domu to, co w nim najlepsze i uwzględniał preferencje jego mieszkańców. Nie podoba mi się, to, że dziewczyna idzie na łatwiznę - wszędzie takie same stoliki, powielone lampy. Piszę to dlatego, żebyś wiedziała, że możesz od niej oczekiwać większego zaangażowania. Okrągła lampa nad stolikiem nie musi być taka sama - może nawiązywać do innych kolorem albo fakturą. Czasami oglądam wizualizacje i mam nieodparte wrażenia, że mimo iż tworzą je różni ludzie, wszystkie są na jedno kopyto, bez znaków szczególnych. Na początku chciałam swoje wnętrza powierzyć specjaliście ale szybko z tego pomysłu zrezygnowałam - ostało się na jednej łazience i połowie drugiej - dosłownie, bo układ zrobiłam sama, a Pesteczka machnęła mi granatową ścianę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chloe tylko trochę się przejmuję :D wiem ( czuję :) ) że Wasze uwagi płyną z dobrego serca a nie z jakieś niechęci do mnie :) Pani projektantka to bardzo młoda dziewczyna, ma niewielkie doświadczenie i myślę że jej podejście do tego projektu nie jest "sztampowe" albo że jej się nie chce, ma wiele entuzjazmu :)

Wybrałam właśnie młodą osobę bo miałam nadzieję ze nie będzie myślała schematycznie tylko da wyraz swojej kreatywności ale chyba coś mało jej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja nie żaden fachowiec. Czasem czuję, że coś nie pasuje i nie mam pojęcia jak to rozwiązać. czasem wyobraźnia podpowiada, jak u Chloe, że trzeba zaszaleć i trafiam, albo nie. U Chloe ten granatowy bez żyrandola, który powiesiła za nic by się nie obronił. Był dobrym tłem dla reszty łazienki, a jednak za mało.

 

To Studio Mikołajska niezłe jest, bo trzyma się kupy. Jeden element współgra i uzupełnia drugi. Ładna kompozycja.

 

Jus, Twoja pani projektantka.... Elfir napisała kiedyś o ogrodach projektowanych przez firmy ogrodnicze. Chodziło o to, że najczęściej nie mają projektanta z prawdziwego zdarzenia, tylko program komputerowy i operatora do niego. Ten tworzy projekty kopiując fragmenty z innych, obcych założeń ogrodowych. Nie zwraca uwagi, bo nic o tym nie wie, na warunki jakich wymagają poszczególne rośliny. Ot, ma być ładnie. Potem inwestor wykłada kasę, firma przywozi rośliny i sadzi. Wszystko wygląda pięknie, a po roku taki ogród to obraz nędzy i rozpaczy.

 

Przepraszam Cię, Jus. ja bym zmieniła projektantkę. 2-3 próby i niewypał, okey. Ale to już tak się ustaliło :(

 

Oprócz Magdy34 est na fm Agnieszka G. Robiła wizualizacje wielu forumkom i robiła to bardzo dobrze.

Barbara74 i Julianna – one na pewno korzystały. Zapytaj. Wiem, że było niedrogo

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?216162-Projektowanie-wn%C4%99trz-wizualizacje&p=6004520#post6004520

Może to jest lepszy sposób niż tak sobie boki obijać z osobą, która nie czuje tematu.

 

A ja nie jestem wnętrzarzem i czasem coś mi po prostu wydaje się, że będzie lepiej. Mogę na pewno dużo pomóc jeśli chodzi o schody i kominki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus, ja tak jak Dziewczyny... jeżeli nie jesteś przekonana, to zmień projektantkę. Zaoszczędzisz czas a niewykluczone,że i nerwy. Wiem o czym mówię,ponieważ ja na początku współpracowalam z inną panią arch. i też było wiele wersji i zupełnie to nie było to,nie czułam tego wow. Po zmianie,nowa arch. po kilku spotkaniach, solidnym wywiadzie od razu pierwsza wizka była strzałem w 10tkę. Polecam Magdę, też uwielbiam jej wizualizacje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och!

mam z nią podpisaną umowę i zapłaconą pierwszą transze... żal mi jej, może to moja wina i podsyłane jej inspiracje nie są spójne, na moim pinterescie jest dużo rzeczy które mi się podobają

 

To nie Ty jesteś od spójności:no: Nie użalaj się nad projektantką - to jest jej praca - prędzej czy poźniej przytrafi jej się sytuacja, ze klient czegoś nie akceptuje. I nie pokazuj jej pinteresta. Powinna zrobić wywiad i z tego czerpać wiadomości.

 

Może ona wstawia wszystko, co się da, bo jeszcze Cię bada? Pogadaj szczerze i poproś, żeby zrobiła coś, co wie że by do Ciebie pasowało- może trzeba ją otworzyć, bo boi się zaryzykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałam jej maila, cyt. :

Prośba, bo coś nam nie zgrzyta, teraz już trochę więcej mnie Pani zna, lubię wnętrza proste, ciepłe trochę eleganckie i raczej nowoczesne, ważne jest dla mnie oświetlenie, dobór lamp i to aby nie było sztampowo, proszę trochę zaszaleć 

Proszę zamknąć oczy i wyczarować dla mnie coś pięknego i spójnego w całości

:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałam jej maila, cyt. :

Prośba, bo coś nam nie zgrzyta, teraz już trochę więcej mnie Pani zna, lubię wnętrza proste, ciepłe trochę eleganckie i raczej nowoczesne, ważne jest dla mnie oświetlenie, dobór lamp i to aby nie było sztampowo, proszę trochę zaszaleć 

Proszę zamknąć oczy i wyczarować dla mnie coś pięknego i spójnego w całości

:wiggle:

 

Trzymam mocno kciuki,żeby wyszło jej coś ciekawego... ona sobie nie zdaje sprawy jak dużą masz tu 'grupę wspierającą' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...