Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziewczyny ale teraz tak na poważnie, czy to będzie wygodne? w kuchnia L jest jednak bezpieczna, sprawdzona i funkcjonalna, w tej trzeba się będzie "przeciskać" przejście między wyspą a zabudową ma 106 cm, czy to wystarczy? kolejna kwestia to dojście do okna,

mamy analityka na sali ?

przydała by się sprout, ona zawsze mnie sprowadza na ziemię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus - wg moich obliczeń po wstawieniu zabudowy na 62 zostaje Ci do okna 282.

Jeśli postawisz centralnie wyspę o głębokości 90cm to zostanie z obu stron 96

 

Wyspę można dać na 80cm głębokości i zabezpieczyć płytę (chyba, że decydujesz się na okap wysuwany z blatu - to będzie barierka przed spadającymi garnkami na wnuki;)

Wtedy po obu stronach masz 101

 

Z drugiej strony - są 4 dorosłe osoby. Jak będziecie siedzieć wszyscy przy stole to nikt się nie będzie przeciskać na taras....

Jak zjecie to wsuniecie krzesła i przy 100cm przejdziecie "pod rękę":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa...moja obecna kuchnia jest mocno prostokątna i wąska. Między blatami mam 138cm i kręcimy się po kuchni w 5-tkę, dzieci z reguły kulają się po podłodze, albo siedzą i grają w grę - miejsca dużo, nikt się nie obija o siebie.

Dla Was 100 moim zdaniem wystarczy.

 

Ustaw sobie kartony jakieś, albo szafki i pokręćcie się w takim korytarzu, żeby unaocznić sobie to ustawienie

 

Aa..i jeszcze jedno - takie ustawienie zapewnia wygodą pracę dwóm osobom po przeciwnych stronach wyspy - wspólne szykowanie śniadań, wspólne gotowanie.

Zobaczysz, że po stronie zlewu będzie z reguły jedna osoba się krzątać;)

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci idzie - od razu widać, co i jak do tej kuchni wchodzi:yes:

 

Ja nadal obstaję za przecięciem/skróceniem tego wagonu na środku, aczkolwiek zmieniłaś układ, bo lodówka nie jest już na końcu, więc będzie wygodniej. Podwyższam ocenę:rotfl:

 

Ps. wcale nie masz małej kuchni:no:

Edytowane przez _Chloe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci idzie - od razu widać, co i jak do tej kuchni wchodzi:yes:

 

Ja nadal obstaję za przecięciem/skróceniem tego wagonu na środku, aczkolwiek zmieniłaś układ, bo lodówka nie jest już na końcu, więc będzie wygodniej. Podwyższam ocenę:rotfl:

 

Ps. wcale nie masz małej kuchni:no:

 

dzięki, Wy tak wysuwacie wysoko poprzeczkę że się rozkręcam :rotfl::rotfl: nie mogę przeciąć tego wagonu bo albo wyspa albo stół będzie za krótki ale mogę zrobić stół wolnostojący i gdyby był zawalidrogą ( np na imprezach) możnaby go wynieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus - wg moich obliczeń po wstawieniu zabudowy na 62 zostaje Ci do okna 282.

Jeśli postawisz centralnie wyspę o głębokości 90cm to zostanie z obu stron 96

 

Wyspę można dać na 80cm głębokości i zabezpieczyć płytę (chyba, że decydujesz się na okap wysuwany z blatu - to będzie barierka przed spadającymi garnkami na wnuki;)

Wtedy po obu stronach masz 101

 

Z drugiej strony - są 4 dorosłe osoby. Jak będziecie siedzieć wszyscy przy stole to nikt się nie będzie przeciskać na taras....

Jak zjecie to wsuniecie krzesła i przy 100cm przejdziecie "pod rękę":)

Ana a co masz na myśli pisząc zabezpieczyć płytę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pojawiły się wnuki, albo gdybyś gotowała z rozmachem, to żeby garnek nie pojechał na drugą stronę wyspy można dać np szybę montowaną blat-sufit.

Albo właśnie wysuwany z blatu okap:)

 

"wagon" nie powinien straszyć bo jest zróżnicowany wysokością.

 

Można oczywiście dać osobny stół, ale to zawsze będzie dostawka;)

Mnie się podoba jak stół "wcina" się w blat - można nawet naddać go 5-10cm od strony tarasu i o te 5-10cm wcześniej skończyć, tak jakby z jednej strony "oplatał" wyspę. Jest sporo takich inspiracji - Pestka też wklejała

np

http://www.manao.pl/sites/default/files/09-05_aneks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juskra - jeśli na budowie masz styropian, to jest to idealny materiał da "modelowania" - ja tak sobie stawiałam sofę i narożnik oraz stół:lol2: Szczerze polecam.

 

Co do półwyspostołu - zrób sobie model na budowie i od razu będziesz wiedzieć, czy Ci wygodnie - nie można wykluczyć, że taki układ będzie bezkolizyjny i bezprzepychankowy.

 

 

Ana dobrze mówi- różnica poziomów i faktur ładnie podzieli przestrzeń - sprawdź tylko, czy jest wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loguję się, bo mnie zaskoczył ten układ. Przepraszam, bo nie jestem w stanie przeczytać wszystkiego co napisałyście. Przepraszam też wszystkie dziewczyny zachwycające się tym ostatnim układem, ale nie wydaje się Wam, że marnuje miejsce? Chodzi mi o tę przestrzeń między wyspą a oknami, gdzie nie ma stołu. Nie masz małej kuchni Jus, ale tym układem na pewno wytniesz sobie kawałek użytku, bo rzadko tam staniesz i nic nie postawisz. No chyba, że będą z tamtej strony otwierane szafki, gdzie włożysz rzeczy rzadko używane (taki podblatowy pawlacz). Na inspiracjach, które pokazujecie kuchnia jest otwarta, więc nie ma tego problemu. U Ciebie jest ściana i okno.

Dobrej nocy :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...