Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ok dziewczyny tylko pytanie,

po co mi tyle przestrzeni w kuchni nieużytkowej? przecież stół z założenia ma być mały, nierozkładany bo taki będzie w salonie, na wizkach od projektantki on praktycznie stoi w tym samym miejscu co ten na nowej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie niewidzialna szyba Jus?

 

A może spróbować obrócić kuchnię z wyspą o 90st i przytulić do ściany wejściowej? Wtedy nie dawać "wagonu" tylko wyspę i blat od strony wejścia do kuchni? Zyskasz tym samym cały korytarz przejścia za krzesłami, i przy wyspie 200cm aż 142cm przejścia na taras (przy zachowaniu między wyspą a zlewem 120cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, argument Ewy i Magdy mnie przekonał, poddaję się :p Ale teraz powiem, z ręką na sercu, dlaczego tak kombinuję przeciwko tej kuchni w L u Ciebie. Po prostu jest mi niezmiernie żal, że gotując (mimo, że tylko popołudniami, ale to się tak wydaje, że tylko wtedy) masz przed sobą ścianę :( Nie widzisz nic, ani pięknych okien, ani domowników, czy przy stole w kuchni, czy przy salonowym, stoisz odwrócona do wszystkiego. Nie wiem dlaczego, ale dla mnie to jest bardzo istotne w kuchni, może dlatego, że u siebie tak mam (mimo starej kuchni) i nie wyobrażam sobie inaczej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Tomkowa - ja mam tak w mojej aktualnej kuchni częściowo otwartej na jadalnię - płytę mam na szarym końcu za ścianą, twarzą do ściany:( Nie cierpię tego miejsca:( Dlatego tak usilnie myślę teraz nad płytą na wyspie - odbieram to jako miłe i rodzinne ustawienie. Dla rodziny i kumpeli na kawie;) Uwielbiam takie kuchnie!

 

Ale to Jus musi się w nowej kuchni dobrze czuć - Jus i Jej rodzina:)

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uważam jak Julianna. I podoba mi sie pomysl z obrotem o 90 stopni.

 

Poszłam obejrzeć kolejnych Szybkich i wsciekłych, a Wy nastukałyście 4 (!) strony, 20 minut czytałam !!!!!

 

A czemu nie niewidzialna szyba Jus?

 

A może spróbować obrócić kuchnię z wyspą o 90st i przytulić do ściany wejściowej? Wtedy nie dawać "wagonu" tylko wyspę i blat od strony wejścia do kuchni? Zyskasz tym samym cały korytarz przejścia za krzesłami, i przy wyspie 200cm aż 142cm przejścia na taras (przy zachowaniu między wyspą a zlewem 120cm)

przerabiałyśmy to chyba z Tomkową, za mało przejścia

edit

juz się pogubiłam ale poszukam :)

edit2

a nie, była opcja z L i wyspą odwróconą o 90 st, jutro może uda mi się coś stworzyć, dziś idę już spać bo jutro http://emotikona.pl/emotikony/pic/budzik.gif

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jakas dziwna jestem bo swoja płyte chciałam ukryc jak najgłebiej w kuchni, zeby jej nie wystawiac na salon

 

Szocik, zauważ, że gotując stoisz bokiem, masz płytę fasolkową, w narożniku, wystarczy lekko odwrócić głowę i masz kontakt ze wszystkim. Stań, dla próby, przy ścianie, po lewej i wyobraź sobie, że tam nie ma okna i gotujesz odwrócona tyłem do całej reszty domu ;)

 

Na dobranoc kuchnia, która łączy wszystko w jednej: dużą lodówkę dla Męża, okrągły stół dla Juskry, telewizor dla Any, gotowanie przodem dla mnie i.. dużo miejsca dla Wszystkich :D Po lewej jest naturalnie wyjście na taras ;)

Small-kitchen-design-ideas-with-minimalist-kitchen-appliance-trends-and-gray-interior-walls-and-.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam Jus o takim obróceniu (nie patrz na kolory:D)

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/Jus1_zpsdhw8ypu9.jpg

 

Blat przy lodówce ma 210cm

Między blatami jest 120cm

Wyspa 80cm głębokości i 190-200dł jeśli blat od stołu miałby się "wgryzać"

Stół 80x140

Przejście między blatem a tarasem 120

 

Można też przenieść zlew i płytę i zostawić wyspę jako blat roboczy.

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/Jus2_zpsjaircwzn.jpg

 

Chociaż moim zdaniem lepiej wykorzystuje się opcję z "wagonem" bo tu jednak odpadają 2 narożniki 60x60 jako blat roboczy:( Ale z drugiej strony jako miejsce na czajniki, tostery i inne dobre;)

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana nie widzę Twojego rzutu:(

Za to ja zrobiłam taki :D

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/kuchniaSH4.jpg

edit

wyspa ma 70x220, stół 40x220, dwa kawałki blatów, jeden na wyspie 100cmm a drugi w zabudowie 112 no i też nie ma carga

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiłam:)

 

Można też dać nerkę jak u szocika (ale nie mam nerki w programie;)) Wtedy odchudzić wyspę z 80 do 60. Stół 80 (jak jest) - zyskujesz 20cm za krzesłami, choć i tak jest dużo - założyłam korytarz na 120cm, nie wiem ile masz w planie

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/Jus3_zpsfifaqocs.jpg

 

Twoja wersja też fajna, wygodna w kuchni, chociaż gorzej z siedzeniem w 4-kę obok siebie;)

 

A cargo jest niezbędne?

Będziesz miała spiżarnię, prawda?

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, ewidentnie macie za dużo wolnego czasu! :p Żeby tyle naklepać w ciągu jednego popołudnia/wieczoru... :)

 

Zanim zaczniecie to wszystko od nowa przestawiać, kilka pytań porządkujących:

- przygotowywanie posiłków - gotujesz sama, czy raczej ktoś jeszcze się krząta? np. obiera warzywa (praca w strefie brudnej/mokrej) albo kroi je do sałatki (potrzeba blatu), podczas gdy Ty mieszasz w garnkach? Jeśli tak, to na pewno w wersji 1 z wyspą to się nie uda. Za ciasno. W dodatku jeśli przy stole usiądą co najmniej 3 osoby, to wyciągnięcie czegokolwiek z lodówki będzie "trudne"... tak samo przeciskanie się gotującego do spiżarki.

- jedzenie - jecie wszyscy razem, jak już ugotujesz, czy Ty gotujesz, a reszta je? Jeśli to drugie, to wersja 2 z wyspą (ta dzisiejsza) może mieć sens. Jeśli to pierwsze - to będziecie tak w rządku siedzieć? ;)

 

Jeśli w kuchni rodzina ma się gromadzić na posiłki i RAZEM je jeść, to nadal jestem za normalnym stołem w kuchni. Dostępnym z każdej strony.

 

Jeśli chodzi o samo gotowanie i to dążenie do usytuowania płyty tak, żeby stać przodem do okna - przepraszam, ale nie rozumiem problemu. Mnie zdecydowanie więcej czasu zajmuje obieranie, siekanie, mielenie, krojenie i ogólnie obróbka, niż samo mieszanie w garnkach. Nie rozumiem koncepcji zajmowania fajnej, dostępnej dla wszystkich przestrzeni roboczej, jaką może być wyspa, przez palniki, wokół których jest czasem ciekawie, ale jeszcze częściej niebezpiecznie i brudno. No, chyba, że płyta zajmowałaby nie więcej niż 1/5 powierzchni wyspy.

Wg mnie idealnym rozwiązaniem jest układ od prawej do lewej: lodówka - blat - zlewozmywak - blat - płyta - blat. To naprawdę jest wygodne. A w kuchni ergonomia jest jednak najważniejsza.

 

Jeśli bardzo chcesz pracować przodem do reszty domu, to raczej przy układzie w L (pierwotnym) pomyślałabym o umieszczeniu na środku wyspy z funkcją stołu / stołu roboczego. Postaram się czegoś poszukać. :)

 

Podsumowując wersje "wyspiarskie" - pierwsza marnuje przestrzeń, a jednocześnie będzie niewygodna, druga jest wygodniejsza, ale ... nie masz blatu na postawienie narzędzi :p (bo przecież blat przy płycie, na który będą patrzeć siedzący przy stole, będzie raczej pusty, ewentualnie postawisz tam owoce). Żadna z tych wersji do mnie nie przemawia. ;)

 

Uściski! :)

 

A, jeszcze jedno - nadal mnie intryguje, ile razy w roku przy stole w jadalni ma usiąść więcej niż 12 osób, a już szczególnie te 30, dla których chcesz robić ten ogromny (i w konsekwencji pewnie kosztowny) stół. ;) Jeśli mniej niż 3, to robiłabym jakiś fajny, typowy stół, a w piwnicy trzymała dodatkowe blaty i kozły/nogi / składane proste stoły, które w razie konieczności będzie mozna dostawić do stołu podstawowego. I tak wszystko przykryjesz obrusem. :p ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...