Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

Aniu, to świetna informacja, że nie trzeba skręcać, bo też żal mi ją dziurawić :D. Cieszę się, że jesteś z niej zadowolona, bo to najlepsza rekomendacja :). Troszkę się boję czarnego koloru, ale najbardziej u nas pasował z tej oferty jaka jest w PL.

W sieci można znaleźć oferty firm, które szyją pokrowce do sof z Ikei w różnych kolorach.

 

Tomcia wyjaśnienie Bejaro wszystko tłumaczy :lol2:

 

Mmeliso, a pamiętasz u kogo wstawiłaś ten test?

Ja te sofy pokochałam od pierwszego wejrzenia. W sklepie podobały mi się w każdej aranżacji, a były w kilku boxach. Wszędzie zapraszały do tego by na nich usiąść i zawsze było to przyjemne doświadczenie :). Czekałam cierpliwie na okazję i udało się :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ewo - piękny jest ten czarny - jeśli dobrze pamiętam, to taki mięsisty, grubo pleciony:)

Słyszałam o możliwości nabycia dodatkowych pokrowców do sof ikea - koleżanka nawet zamawiała do ektorpa. Szukałam do naszego narożnika, ale wychodziły dość drogo, choć były niespotykane:) Zawsze też tapicer może uszyć na wzór tych, nie powinno być z tym problemu.

 

Jus - masz już wybrane sofki lub narożnik?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny :) ja mam zamiar wyprowadzać się za 1,5 roku :) nie mam jeszcze wybranych sof, ba! ja jeszcze nie wiem gdzie będą tak na dobrą sprawę stały :D

Melisko ja też chętnie zajrzałabym do tych testów o których piszesz,

na wizki czekam, moja pani projektanta zorientowała się że mam "grupę wsparcia" i nie chce mi ich przesłać, zaproponowała ze pokaze mi je na spotkaniu ( poniedziałek) abym opowiedziała jej o pierwszych wrażeniach :) zaprotestowałam... :p ale dalej ich nie ma. Druga sprawa czy ja mam odwagę je pokazać moje kochane .... :D

Tomkowa skoro Twoje "siedzenie" jest takie wrażliwe, skorzystam z Twoich rad przy wyborze kanapy :D

Ana zdjęcie Twojego salonu powalają, jak z jakiś czasopism dizajnerskich :) super, zostaw proszę, no mam słabość do turkusów więc wielkie wow :D

Pesteczko przyznaj się " bez bicia" kto dla Ciebie pracuje i ile osób, że Ty masz te wszystkie inspiracje i adresy tak od ręki :) jesteś dla nas niedoścignionym wzorem :)

Aniko z wielkim zaciekawiem będę śledzić Twoje wnętrza, coś czuję że będą wyjątkowe :)

Ewa pomimo wszystkich niedoróbek o których piszesz w swoim wątku i tak uważam że masz jedno z najładniejszych, najcieplejszych wnętrz, takie które zachęca do odwiedzania. Bardzo bym chciała mieć taką atmosferę u siebie, bez dramatyzmu i zadęcia

 

chciałabym Wam przedstawić gabinet męża :) zaakceptowany przez użytkownika :) brak doprecyzowanych kolorów ale układ był dla niego najważniejszy aby wiedział jak rozplanować elektrykę :)

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/gabinet.jpg

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z aktualności budowlanych :D mamy ( prawie) dachówkę na garażu, no i mąż przyznał że jednak zrobiliśmy za duży garaż :p

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/budowa/1.03.15/DSC_0319.jpg

ciągle mi wchodzi w kadr, chyba chce też zaistnieć na tym forum :rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko - nikt nigdy tak pięknie nie powiedział o moim salonie:hug: Z uwagi na przychówek chcieliśmy tanim kosztem i udało się - cieszę się, że komuś jeszcze się podoba:)

Czy Pani projektantka wstydzi się swoich wersji, czy uważa, że mieszamy Ci za bardzo w głowie?;) Możesz Ją uspokoić - jej wizki są naprawdę bardzo profesjonalne:) Ale może chodzi o to drugie, dlatego chce Ci pokazać w pierwszej kolejności i poczekać na Twoją opinię;)

 

Ile m ma gabinet? Wygląda na bardzo duży. Nie wiem, czy jeśli mężowi się podoba to mamy coś pisać, czy zostaje tak jak jest?;)

 

Dachówka pierwsza klasa!! W jakim kolorze planujecie tynki i okna?

A męża po prostu zaproś do nas, bo ewidentnie przyczajki robi:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu289, masz ładny, z konsekwencją urządzony salon :).

Masz rację, że można samemu uszyć pokrowce. Złożyliśmy już dwie sofy i zachwycałam się prostotą pokrowców. Myślę, że sama będę w stanie coś podobnego odszyć jak już nabiorę wprawy w pracy z maszyną. Wyjdzie z pewnością taniej.

 

Jus, wybór sofy na etapie na którym jesteś teraz wcale nie jest "za szybko". Nie chodzi o zakup, ale określenie jej parametrów. Dzięki temu możesz wprowadzić ewentualne korekty jeszcze w stanie surowym (np. okazałoby się, że jest konieczne podniesienie okna by oparcie sofy nie wchodziło w światło okna, itp.). My zmniejszyliśmy nieco okno w stosunku do projektu (nie chciałam baterii kuchennej wchodzącej na okno) i sami wymyśliliśmy świetliki stropowe w korytarzu. Nie ma ich w projekcie, a pomysł wpadł mi do głowy w przeddzień wylewania stropu.

Nierzadko ludzie wręcz projektują domy pod konkretne meble - czyli praca zaczyna się jakby od końca :). Dlatego bardzo dobrze, że teraz pracujesz z wizualizacjami :yes: I skoro już temat zszedł na to - myślę, że decyzja Pani Projektantki jest słuszna i jak najbardziej sensowna. Chce porozmawiać z TOBĄ, zrozumieć CIEBIE, odpowiedzieć na TWOJE potrzeby. Tak postępują profesjonaliści :yes: Nasze uwagi choć życzliwe, to uwzględniają NASZE potrzeby, fiksacje i upodobania :). Jak sama widzisz często bywają sprzeczne, bo to co dla jednej osoby jest ważne, dla innej nie ma znaczenia. Jedna osoba umiejscowienie płyty uzależnia od kontaktu wzrokowego z domownikami, a druga od funkcjonalności :). Każda ma swoje racje, ale żadna z nas nie zamieszka z Tobą :). Naszym zadaniem jest raczej wyłapać to co może być dla Ciebie kłopotem, dyskomfortem (np. odbijające się okno w ekranie TV, niepraktyczne krzesła w kuchni), a nie krytyka projektów. Z tego co piszesz masz dobrą relację z tą dziewczyną, więc na pewno się dogadacie, a my doczekamy się kolejnej wersji wizualizacji :).

 

Nie miałam okazji wypowiedzieć się o Twoich słupach na tarasie. Nie przejmuj się nimi :). Jak wiesz ja mam 2 słupy w środku domu (konsekwencja szklanego stropu) i można do nich przywyknąć, a nawet uczynić z nich atut :).

 

Gratuluję dachówek na dachu garażu :).

 

Co do projektu przestrzeni Męża. Chciałaś nas zapytać o zdanie czy tylko oznajmić, że to jedyny z możliwych układów? :)

Widać, że to duża przestrzeń, która ma pełnić kilka funkcji - jakich? Wiem, że będą komputery. Co jeszcze być powinno?

 

 

Edit:

 

Wyszperałam jeszcze coś a propos piekarnika parowego :). Mnie przekonała do niego Channel8. Ba! Wręcz zapragnęłam też taki posiadać :).

TUTAJ i TUTAJ zobaczysz i przeczytasz jej wrażenia :).

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, dzielę się z Wami tym co wyszperałam w necie szukając pomysłów dla siebie. Przy okazji wpadały mi piękne realizacje i nie mogłam się oprzeć pragnieniu zachowania ich. Mam więc potężne archiwum. Wiele ostatnio przeniosłam na Pinteresta, ale to długa droga, bo chcę by od każdego zdjęcia prowadziły ścieżki do oryginałów. Więc idzie powoli.

Fajnie, że czasem trafiam w Wasze potrzeby :)

 

 

Jus, za duży garaż to nie problem. Wydzielicie przestrzeń na różne rzeczy, o których mało kto myśli (poza Aną :) ), by w domu z ogródkiem było na nie miejsce. Zdziwisz sie ile tego jest :)

My mamy wprawdzie garaż na 2 samochody, ale ze słupem pośrodku i jest... za wąski. Architektka chyba zapomniała, że są inne pojazdy niż FIAT 125p. Żadne drzwi samochodowe nie otworzą się u nas na całą szerokość :(

 

PS.:

Nabyliśmy dziś nową umiejętność – odpowietrzanie kaloryferów. Wystarczyło, że jeden dzień nie było wody i gotowy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i z okazji Dnia Kobiet, wszystkiego najlepszego kochane Panie :)

Jeśli chodzi o gabinet męża to ma 30 m2, jest jego miejscem pracy i dowodzenia :) pewnie zastanawiacie się nad umiejscowieniem tv naprzeciwko okna :) mój mąż ma specyficzne wymagania, tzn musi mieć ogromne biurko i dużo miejsca na przechowywanie urządzeń, które sprzedaje, druga sprawa że jest nocnym markiem, rolety ma zawsze zaciągnięte, panuje u niego półmrok, dobrego oświetlenia wymaga jedynie jego miejsce pracy:) w pierwszej opcji wszystko było w odbiciu lustrzanym i część wypoczynkowa była po drugiej stronie ale wtedy miał mniej półek, więc zażyczył sobie innej wersji to ma :) a najważniejsze że jest zadowolony i dumny z moich nowych umiejętności :) Dlatego raczej chciałam się tylko pochwalić że dzięki Wam się czegoś nauczyłam, dziękuję :hug:

teraz będzie na tapecie jego łazienka :) tutaj będę potrzebowała Waszej pomocy bo ma nieregularny kształt :)

Ana okna będą w antracycie a elewacje chciałabym w śmietankowym kolorze

Ewuś Twoje rady bezcenne :) nigdy nie pomyślałabym aby skrócić okno bo nie wejdzie mi kanapa :) raczej szukałabym innej kanapy :)z panią projektantką masz jak zwykle racje, chce z nią pracować i mam nadzieję że razem coś fajnego nam wyjdzie, problem jest we mnie bo póki co nie wiem czego do końca chcę, słup muszę "okiełznać", nie damy się mu!

Pestuś w piwnicy mam jeszcze 30m pomieszczenie gospodarcze :) no i dalej nie jest podjęta decyzja co do tarasu a raczej części pod nim, bo jakby go zabudować to tam super miejsce byłoby na wszelkiego rodzaju narzędzia ogrodnicze, zawsze były by pod ręką, dziś spotkanie z koparkowym to okaże się co z naszym terenem przed i za domem

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justys piekna dachowka..maz faktycznie czai sie na fotki, wiec niech zaistnieje na tym FM i sie cieszy, ze ma swoj udzial :D jest rodzynkiem wsrod nas Kobiet tutaj :D

Garaz fajnie ze duzy, ile to rzeczy sie zbiera potrzebnych w ogrodzie :rolleyes:

 

Ana obraz z koniem jest mega :jawdrop: ten kolorek! wow!

Salon pieknie zaaranzowany!

 

Dziewczyny testy moja pupa robilam szczegolnie na kanape stockholm i stocksund, bylo to w styczniu wiec do tego czasu pamietam tylko tyle ze jedna jest sztywniejsza w siedzisku a w druga sie zapadalam i wstac nie chcialam (stocksund) taka wygodna :D

Wglad do galerii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochane

http://planaweddingnow.com/wp-content/uploads/2014/10/Wedding-Flowers-Bouquet-Teal.jpg

 

Julianko - (czy mogę tak o Tobie pisać? Ewa to oczywiście piękne imię, mojej mamy również, ale do Ciebie i Twojej delikatności tak bardzo pasuje mi Julianka, że nie mogę się oprzeć;)) bardzo mądrze napisane! Nie możemy zapominać, że to nie nasze wnętrza, bo chyba nie ma nic gorszego, jak ostateczne rozczarowanie gospodyni, że "jednak to nie był dobry pomysł";)

Zgadzam się również z projektowaniem domu od mebli - ba konsekwentnie to realizuję i nie wbiję łopaty dopóki nie urządzę wnętrz:)

 

Justyś - antracyt i śmietana to śliczne połączenie:)

Ja cały czas nie wiem jeszcze co wybiorę - trochę się antracytów boję z zewnątrz ze względu na widoczny kurz - obecnie mam czekoladowe parapety zewnętrzne i przeklinam je jak mogę:( Ech...przyjdzie czas - będę pytać użytkowników:)

 

Mel - dziękuję:hug: konia rzeczywiście szukałam bardzo długo - że będzie koń to było oczywiste, ale uparłam się na turkusowego:) I udało się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego :hug:właściwych wyborów, bo to najważniejsze gdy budujemy.

 

Ha, ha, wiecie, że jakoś za chwilę ustanowili dzięń mężczyzn ??? No, jakby im mało było przez całe życie tych dni :rotfl:

 

Mój J dostanie nieco złośliwy prezent. Rok temu zostawił u przyjaciela moją ukochaną maleńką rozkladaną automatycznie parasolkę Samsonite. Genialna, bo leciutka i w większości torebek się mieści. No, więc zostawił i w porę nie odebrał. Szlag ją trafił nieodwołalnie i ostatecznie, bo jakiś pajac ją sobie stamtąd pożyczył i już.

Więc teraz po długim szukaniu takiej samej, znalazłam. Wylazła ze mnie małpa złośliwa i kupiła 2 dwie, sobie granatową, a dla J czarną. Dam, niech ma własną, a jak znowu zgubi to strzelę focha giganta ;)

 

 

Jus, nie dałoby się tak pokombinować z tą przestrzenią pod tarasem, żeby schody na taras poszły bokiem? Można by zrobić od ogrodu przeszlenie i miałabyś oranżerię / szklarnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, ha - faktycznie tak to zabrzmiało z sofą, ale posłużyłam się tylko abstrakcyjnym przykładem :).

Nasz architekt zaprojektował nam wszystkie okna tuż przy narożnikach. Gdybyśmy tak zrobili, to nie miałabym miejsca na postawienie żadnego mebla w salonie i w pokojach dzieci, bo każdy wchodziłby w światło okna :(. Sami zatem dokonaliśmy zmian na etapie stawiania murów.

 

Mmelisa, dziękuję za link :hug: Ależ ładne te aranżacje!

 

Edit: Aniu oczywiście, że może być mój nick :). Ja też bardzo lubię to imię i dlatego tak nazwałam swoją Córeczkę :). Moje prawdziwe imię... bardziej toleruję ;).

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gabinetu, to nawet nie zwróciłam uwagi, że jest tam TV :rolleyes:. Nie opisałaś poszczególnych części, więc trudno się odnieść, bo na rzucie widać tylko tak ogólnie. Czy tam jest aneks kuchenny?

Zadowolenie męża i Twoja satysfakcja to podstawa :). Gdybyś jednak potrzebowała burzy mózgów, to wiesz, że można na nas liczyć :D. Zawsze to miło utwierdzić się w swojej wersji lub znaleźć jeszcze lepszajsze rozwiązanie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...