Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć Slonko :) dzięki :) widziałam Twoją łazieneczkę, śliczna :) nie pryskasz podczas kąpieli wokół? bo ja bym się tego obawiała, muszę coś tam wstawić dla swojego bezpieczeństwa, bo znając mojego męża, wszystko będzie mokre :) myślę właśnie że opcja z ścianką ok 150 a na to szyba wysokości 30 cm to będzie jakiś kompromis pomiędzy wygodą a estetyką :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę jednak mieć tam schowek Kasiu

 

Mnie podoba się wersja ze ścianką,dosuniętą do ściany,cała w kafelkach, bez szyby jeżeli ma być na niej umywalka i lustro.Możesz ustawić kibelek na ściance przy drzwiach, naprzeciw umywalki będzie mniej widoczny po wejściu do środka.

 

Wiadomość na @:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie jest kiepski,tylko na takiej małej ściance masz lustro umywalkę szafkę i szybę wydaje mi się za dużo,ale trzeba by spasować szybę w poziomie,z lustrem pod nią i sprawdzić

Edit

Jeszcze jakieś oświetlenie do tego lustra.

Edytowane przez Bejaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowy układ funkcjonalny kuchni, wygląda obiecująco, ( pomysł Any :) ) będą małe zmiany do wizki która ma zdecydować o wszystkim :D

mianowicie zlew idzie całkiem do kąta i uprzedzam mam tak aktualnie i jest to dla mnie wygodne rozwiązanie a te 32 cm zaoszczędzone, zostanie rozrysowane jako cargo pomiędzy zabudową piekarnika a lodówką. Na razie nie przewiduję innych zmian, według mnie jest dosyć dużo miejsca wokół stołu i w środku zabudowy. Jeżeli zdecyduję się na ten układ nie będzie ukrytych szafek

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/psary4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba,ta wersja z możliwością zastosowania szafek od Ewy,zlew w rogu planujesz rogowy, czy normalny na blacie w linii pieca?

 

Przeniesienie, zlewu fajnie spowoduje,kącik dla gotowania i płukania w jednym miejscu.

 

Edit

 

Pokaż wizki.

 

Dziękujemy reszta na @

 

A gdzie będzie zmywarka?

Edytowane przez Bejaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prawie taki sam układ kuchni aktualnie, zlew nie jest rogowy jest tylko dosunięty do rogu, nie mam jeszcze wizek, mają być w środę, zmywarka niestety jest po lewej stronie zlewu ale teraz też tak mam i nie jest to zbyt uciążliwe :) a za to wszystko jest pod ręką nie trzeba się dużo nabiegać :p

my też dziękujemy, zapowiada Wam się piękny dom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jeżeli coś już masz w praktyce sprawdzone ,i jest wygodne,warto zrobić podobnie,innowacje nie zawsze wychodzą na zdrowie.Zlew w rogu,normalny też jest fajny-ja chcę zmywarkę wysoko na 40 czy 45 cm,coś jak piekarnik,żeby nie schylać starych kości.

 

Zerknij, na moją podłogę w wolnej chwili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Dziewczyny:) Wróciłam i poczytałam:)

 

Jus - jaka fajna kuchnia:D tym bardziej chętnie zobaczę wizki, już nie mogę się doczekać:wiggle:

 

Pomysł z zabudową narożnika dolnej łazienki bardzo dobry - rzuciłam tylko okiem na plan, ogarnę dom, to rozkręcę się na forum - póki co z doskoku tylko. Ale schowek będzie pierwsza klasa:)

Co do prysznica bez szyby - nie mam, ale słyszałam, że kąpiel nie jest zbyt komfortowa, bo jest zimno. Jednak w zamykanym prysznicu trochę ciepła się kotłuje - a tu nic. No i chlapanie: chyba wolałabym przetrzeć ściankę szklaną (a jak jest zmiękczacz i powłoka to prawie nie trzeba) niż schylać się i ściągaczką zbierać wodę z podłogi. Opcja z połową ścianki i resztą szyby fajna, ale też mi nie pasuje z lustrem i umywalką - za dużo;)

 

Bejaro - ja też chcę zobaczyć Twoją podłogę;) to nie fair, hihi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Slonko dzięki widziałam Twoją łazieneczkę,

śliczna

dziękuję :) jeszcze paru rzeczy w niej brakuje by była taka, jak sobie wymyśliłam na początku ;)

ale miło mi, że Ci się podoba :)

 

 

nie pryskasz podczas kąpieli wokół?

oczywiście, że pryskam, ale nie mocno ..... każdy z nas pryska, ale uwierz mi, że nawet dziecku odpowiada prysznic bez ścianki

i nie ma problemu by ściągaczką z podłogi zgarnąć

(u dzieci też wciąż mam bez szyby czy kabiny i nie wiem, czy ją w ogóle robić)

 

domyślam się jednak, że będą zwolennicy szyby ;) ja piszę o własnych doświadczeniach

myślę właśnie że opcja z ścianką ok 150

a na to szyba wysokości 30 cm to będzie jakiś kompromis pomiędzy wygodą a estetyką

myślę, że ładniej będzie po prostu ścianka nawet taka wąska ......

 

 

no i nie zgodzę się, że jest zimno podczas kąpieli, wszystko zależy, jak ciepło jest w łazience w ogóle

dla mnie większym dyskomfortem jest wyjście z nagrzanej kabiny to zdecydowanie chłodniejszej wtedy łazienki

przy otwartym prysznicu cała łazienka nagrzewa się równomiernie, a mam dość duża łazienkę nie jest mi zimno

 

 

rozumiem, że chcesz zrobić podobnie (tylko bez drzwi)

http://www.wymiatam.com/assets/Uploads/_resampled/SetWidth300-Fotolia-prysznic-azienka2.jpg

 

 

ja planowałam taką wersję

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTMF6YHCmxAP9pmNkg8Q5hoecs_r9BzxN6BI_86vxWcDl9i9cZ3Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Dziewczyny:) Wróciłam i poczytałam:)

 

Jus - jaka fajna kuchnia:D tym bardziej chętnie zobaczę wizki, już nie mogę się doczekać:wiggle:

 

Pomysł z zabudową narożnika dolnej łazienki bardzo dobry - rzuciłam tylko okiem na plan, ogarnę dom, to rozkręcę się na forum - póki co z doskoku tylko. Ale schowek będzie pierwsza klasa:)

Co do prysznica bez szyby - nie mam, ale słyszałam, że kąpiel nie jest zbyt komfortowa, bo jest zimno. Jednak w zamykanym prysznicu trochę ciepła się kotłuje - a tu nic. No i chlapanie: chyba wolałabym przetrzeć ściankę szklaną (a jak jest zmiękczacz i powłoka to prawie nie trzeba) niż schylać się i ściągaczką zbierać wodę z podłogi. Opcja z połową ścianki i resztą szyby fajna, ale też mi nie pasuje z lustrem i umywalką - za dużo;)

 

Bejaro - ja też chcę zobaczyć Twoją podłogę;) to nie fair, hihi;)

 

O nowe inspiracje będą bo Ania wróciła-chudziaka Justyna widziała w realu tym bardziej jej opinia najbardziej realnie zobrazowana-a podłoga w sferze marzeń,ale na ziemię sprowadza mnie rozprowadzenie rurek pod drewnem gęściej,i ta nieszczęsna grubość desek w stosunku do ceramiki-muszę to wiedzieć już.

 

Po użytkowaniu dwa razy po dwa tygodnie otwartego prysznica (cóż to za czaso okres) wiem że nie jest zimno jeszcze jak drabinka blisko,a myciem zajmowała się pokojówka taki oto system odpowiada mi bardzo bardzo.

 

Właśnie nie ma różnicy temperatur,mnie odpowiadało każdy ma swoje upodobania,może zapytać należy M Justyny,bo to on chyba najczęściej będzie z tego prysznica korzystać,i pożenić to z praktycznym myciem.

 

 

 

Zaraz wyślę zgodnie z życzeniem

Edytowane przez Bejaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slonko, bejaro - to super, że piszecie, że nie jest zimno. Moja opinia była zasłyszana (kto wie, czy też nie od kogoś, kto nie ma, a słyszał:lol2:)

Osobiście nie cierpię różnicy temperatur między zamkniętą kabiną a resztą łazienki po otwarciu drzwi, dlatego w swojej łazience planuję na tyle dużą kabinę, żeby zmieścił się tam ręcznik:D A po wytarciu to już różnice mi nie straszne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za wszelkie sugestie

trochę sie obawiam tej łazienki, wizja lokalna na budowie spowodowała sie zastanawiam nad tą ścianką za którą ma być schowek, w realu to wydaje się jeszcze mniejsze niz w programie, wykonawca na budowie powiedział mi że może zrobić tam tylko taką ściankę meblową ( na zasadzie szafy zabudowanej) pamiętajcie że to jest łazienka w piwnicy, będzie tam 2,10 wysokości, to nisko bardzo więc zimno tam nie będzie tylko czy ta ścianka prysznicowa nie spowoduje że będzie tam jak w jaskini? planowałam tam szare płytki ale z powodu wielkości i wysokości może coś innego tam dać? tak sobie ją wyobrażam :) tylko kaloryfer zamiast okna

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/%b3azienka%20w%20piwnicy/piwnica.jpg

szyba by ją tak nie przytłoczyła:

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/%b3azienka%20w%20piwnicy/piwnica1.jpg

a może taką jasną ją zrobić? mam wrażenie że tu tylko kabina prysznicowa jest w płytkach

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/%b3azienka%20w%20piwnicy/piwnica2.jpg

 

Ważna kwestia jest taka, ze to łazienka "zapasowa" będzie rzadziej użytkowana niż główna na parterze

 

Słonko i tu mnie zaskoczyłaś że nie pryskacie, miska klozetowa wydaje się być blisko, w łazience o której mówimy mogę zrobić ściankę 130 cm więc sporo, u mnie nie powinno być problemy z wodą, bo przy odpływie liniowych zdaje się jest jakiś spad? bo mój mąż to "chlapacz" znakomity :D, jednak ciągle się zastanawiam jak często będzie z niej korzystał bo pewnie wygodniej mu będzie kąpać się jednak na górze

planowałam właściwie dać jeszcze wyższą ścianę, raczej 3/4 ściany a na resztę szybę ale dziewczyny uświadomiły mi ze za dużo by sie już tam działo

Ana wróciłaś :) tęskniliśmy :D wizki kuchni mają być .... niedługo :p też się nie moge doczekać, to najważniejsza decyzja jesli chodzi o aranżacje domu, bo te dwa układy różni wszystko!

Bejaro będziesz miała śliczną podłogę, bo domek masz taaaki fajny :D no i życzę pani sprzątające także do domu :D

Agatah ręcznik przewieszasz na drzwi prysznicowe? u mnie byłby cały mokry a kąpiel w wannie traktuję wyłącznie jako relaks, także nie wyobrażam sobie traktować takiej kąpieli jako codzienność aczkolwiek Tomkowa uświadomiła mi w wątku łazienkowym że są takie wspaniałości do kąpieli że nie trzeba się już spłukiwać, ja jakoś mimo pachnidełek do wanny zawsze używam jeszcze prysznica

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mogłoby to wyglądać z szybą

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/%b3azienka%20w%20piwnicy/%b3_szyba.jpg

i dla porównania ze ścianą

http://mmj.pl/~lotharek/Justyna/projekt/%b3azienka%20_walk.jpg

 

ps muszę się jeszcze takich ładnych wizek nauczyć jak ma Słonko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...