Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Juskra moi znajomi dopiero od jakiś 2 lat zaczynają wyprowadzać się od rodziców, ja mam 30 a oni średnio o rok starsi ode mnie więc z tym wyfruwaniem nie byłabym taka pewna. Moja córka już się zadeklarowała ze ona wyprowadzać się nie zamierza :-P

Ja bym córkę posadzila i jak chce pokój to niech popracuje inaczej będzie tak jak mama chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żartuj sobie Aniko, to straszne! choć wyobrażam sobie ze " nie ma jak u mamy" . Moja coś sobie tam dorabia, ale wystarcza co najwyżej na paliwo, na szczęści rozsądne mam dziecko i wie co może dostać :)

Melisko - zgodnie z przysłowiem "małe dzieci mały kłopot " :D

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam programu do liczenia tylko taki gotowiec jakby kosztorysu,można czasem dostać do projektu gotowego,ale tylko orientacyjnie można się nim posługiwać,dach się nie zgadza,ale pogląd jakiś jest,ścianki z WC doszły u mnie i kila innych zmian-bedę normalnie mierzyć miarką, te metry strzeliłam tak do zapytania plus minus.

 

Taki kosztorys robiony kiedyś dla poprzedniego klienta stary.

 

Powiedz córce że jak nie zdecyduje gdzie co ma być to gniazdka do monitora nie będzie,ładnie z biurkiem narożnym,tylko będzie tyłem do drzwi.

 

A tak po za tym,chyba tylko my tak mamy że roztrząsamy każdy szczególik-popatrz monitor i miejsce na kawę priorytetem,mój syn jak powiedzieliśmy że sie budujemy zapytał jaki tam rodzaj i szybkość internetu.Osobiście kabelki do gniazdek i innych kabelków z elektrykami ustalał,a jak pytam o meble to ważne aby słońce w monitor nie świeciło, i tyle.

 

Masz w projekcie zestawienie materiałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam i z niego wyszło ponad 600 m ale okazało się ze mój wykonawca policzył jeszcze sufity w piwnicy i garaż oraz oznajmił ze zawsze liczy metry z inwestorem powykonawczo i to mnie ujęło : ) więc wezmę chłopaka, lubię go bo zawsze się przyznaje jak coś spieprzy i naprawia w swoim zakresie a wtopy zdarzyły mu się dwi:)

edit

i powiedział że policzył na parterze 3 metry bo zawsze się tynkuje ponad sufit i pod wylewkami trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój,nie daje mi wolnej ręki-ale jeździ ze mną namacalnie i naocznie,zobaczyć różne rozwiązania struktury,ale ja muszę najpierw wszystko obcykać,potem pokazać,a nawet wskazać różnicę,dyskutujemy ze sprzedawcami-koniecznie warto kilu wersji posłuchać-prawie zawsze są wykluczające.Potem wzajemnie dyskutujemy i już.Jednak ja mam rozpracować temat i podać w pigułce.

 

Po trzeciej takiej wizycie potrafi tak jak dzisiaj stwierdzić,że jednak cienkie wanny ładniejsze(tak miało być)

 

Naprawdę podpisał już umowę? Płacicie już?Promocja była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już tutaj. Podniósł z 2mb prędkości jaka tutaj jest max na 20 jakie max będzie tam.pół roku za darmo więc na razie jeszcze nie płacimy, w maju kończy się promocja więc kilka mies będziemy płacić więcej, ale potem ponoć zwiększenie kosztowałoby jakieś opłaty więc albo przez półtora roku mielibyśmy wolniejszy net albo placilibysmy więcej. Tak czy inaczej poinformował mnie o tym po jakiś 2 miesiącach jak tak z ciekawości przeglądałam kto z dostawców działa na tamtym terenie ;) - taki szczegół wyleciał mu z głowy :-P Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już tutaj. Podniósł z 2mb prędkości jaka tutaj jest max na 20 jakie max będzie tam.pół roku za darmo więc na razie jeszcze nie płacimy, w maju kończy się promocja więc kilka mies będziemy płacić więcej, ale potem ponoć zwiększenie kosztowałoby jakieś opłaty więc albo przez półtora roku mielibyśmy wolniejszy net albo placilibysmy więcej. Tak czy inaczej poinformował mnie o tym po jakiś 2 miesiącach jak tak z ciekawości przeglądałam kto z dostawców działa na tamtym terenie ;) - taki szczegół wyleciał mu z głowy :-P

 

Szczegół,ale zobacz jak dogłębnie rozpracowany-przeliczony,opisany, czyli da się gruntownie zając zagadnieniami budowlanymi,popatrz nawet nie marudził zobacz to,chcę tamto...Rah ciach i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie mam teraz prawie identyczny układ w kuchni, tylko lodówkę po przeciwnej stronie za blatem roboczym i bardzo go lubię, mimo że zlew jest w kacie, nie stanowi to dla mnie problemu, tylko wąsko mam teraz w środku, aktualnie mam 110 cm a w tej z wizki jest 127 cm więc będzie wygodniej, rodzince się podoba :)

tylko ten "marmur" z ściany pociągnęłabym do jej końca, równo z kafelkami

"robią" sie jeszcze 2 inne opcje kolorystyczne, bo mimo wszystko trochę się boję jasnych blatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę, ale podobają mi się te szare fronty szafek i blat szary tylko nie jestem pewna połysku :) a może zrezygnować z cegiełek i tą kafle ( zapomniałam jak się nazywają :p) dać na całą kuchnię? Ty je chyba masz w łazience, jak się sprawdzają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...