Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Eh poprawilam. Pisze z telefonu a tutaj androidowi wydaje się lepiej co chce napisać i mnie poprawia. Zdarzy mi się że nie mam czasu przeczytać i znowu poprawić i takie kwiatki wychodzą. Ale z komputera prawie nie korzystam. Syn ma alergię na moje siedzenie przy biurku ;) więc siedzę na forum cichaczem kiedy nie widzi używając komorki ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem. Ja gryzie ściany z 'rozpaczy' bo uwielbiam 'dziwaczne' okna a będę miała skrajnie zwyczajne. Z ukrytej zabudowy może nie rezygnuj ale przemysł. Może wąska taka na opakowania spizarkowe lub przyprawy - nie wiem jaki masz styl przechowywania bo ja od czasu mojej wielkiej wojny z molami spożywczymi wszystko od razu przepakowuje do szczelnych słoików, jeśli Ty też tak robisz to taka zabudowa - niekoniecznie przy blacie ale na pustej ścianie byłby genialny. A może jakiś inny genialny i nietypowy system organizacyjny. Mogę Ci podesłać kilka rozwiązań które znalazłam - większość stolarz zrobi bez problemu

to nawet nie tak ANiko, nie gryzę się :) po prostu zależy mi aby kuchnia była nietuzinkowa, funkcjonalna i piękna, nie chcę zrezygnować ani z jednej tej funkcji, stąd te poszukiwania :) wysoka zabudowa po prostu mi się podoba, nie chodzi o przechowywanie :)będę miała spiżarkę, ale w tej ostatniej wersji jest cargo 30 pomiędzy piekarnikiem a lodówką wiec nie ma źle. Na pintereście też mam taki dział jak TY :) może choć parę uda nam się zastosować w nowych kuchniach. Androidem się nie przejmuj, mnie też denerwuje jak pisz smsy bo przekręca.

 

Juskra, a co chodzi z tymi wzorzystymi płytkami do kuchni? Nie możesz mieć na całej podłodze? Przecież meble masz bardzo stonowane, to co przeszkadza?

Chodzi o to że dla biednych niewprawnych w urządzaniu wnętrz matołków takich ja, jednolita podłoga w jak największej ilości pomieszczeń jest bezpieczniejsza niż łączenie kolorów i faktur w różnych pokojach. Dlatego planowałam w wiatrołapie, korytarzu i kuchni tą samą podłogę ale projektantka wrzuciła na wizce te patchworki i bardzo mi się spodobały ( z tych względów co Tobie też ) i chciałabym jednak zmienić pierwotny plan, no i mam nadzieję ze mi pomożecie to wszystko połączyć aby nie wyszedł misz masz,

 

AnikoPl w fajnym jezyku piszesz :D :lol2:

 

Justys jak piesio dzisiaj?? prosze go posmyrac za uszkiem od Cioci :)

 

ojj znam te cichacze.. kiedys tez tak robilam przed corcia :lol2:

 

no dobra musze zmykac dalej w droge :bye:

dzisiaj były tylko dwa zastrzyki, wymiotował znowu co prawda ale mam wrażenie ze się ma lepiej. najdziwniejsze jest to że nie chrapie, polubiłam już jego chrapanie, chrumkanie i inne buldożkowe odgłosy a po tej operacji wszystko ucichło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cudny Frodo:) Całus od cioci proszę przekazać:D

 

Justynko - czy dziewczyna od wizek zrobi Ci kilka różnych łączeń tej podłogi w całej części dziennej? Czy póki co zbierasz kombinacje?;)

Nie rezygnuj z tych płytek kolorowych - nadadzą piękny i niepowtarzalny charakter Twojej stonowanej kuchni:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że chyba najlepiej jak je dam tylko w środek kuchni pomiędzy zabudową kuchenną, Pestka obiecała nam jej wersje to na razie czekam a potem jak coś wybierzemy wspólnie to poproszę ją o wizki :)

 

Frodkiem lepiej, dostał nową zabawkę i zdążył ją ją solidnie pogryź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że chyba najlepiej jak je dam tylko w środek kuchni pomiędzy zabudową kuchenną, Pestka obiecała nam jej wersje to na razie czekam a potem jak coś wybierzemy wspólnie to poproszę ją o wizki :)

 

Frodkiem lepiej, dostał nową zabawkę i zdążył ją ją solidnie pogryź :D

 

Czyli Frodek wraca do zdrowia, super:)

Co do płytek, to zerknij na tę kuchnię. Nie będziesz miała, co prawda tradycyjnego okapu, ale może warto zgapić ogólną kompozycję płytek ;) Myślę, że warto dać je na ścianę, bo po pierwsze primo będziesz się nią zachwycać z salonu, a po drugie primo, tylko na podłodze między zabudową nie będzie widoczna z zewnątrz :)

juskra.jpg

 

Aha: uważam, że pomysł z opaską z płytek patchwork wokół ścian z oknami w kuchni i salonie też jest bardzo fajny :) Może wtedy w kuchni wystarczyłyby płytki na kawałku pod szafkami wiszącymi, a reszta ścian farba ceramiczna? :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że Juska bardzo długo myślała o wyspie, co na początek wywołało uśmiech na twarzy z racji metrażu i nieszczęsnego okna, postanowiłem sobie trochę porysować w wolnych chwilach i przekonać się czy to możliwe. Cały ja:bash: A że narysowałem jakiś czas temu to się podzielę. Najwyżej inwestorka znow będzie rozmyślała po nocach zamiast spać:lol2: Przerwy między wyspą i zabudową 112cm ( celowo system bez uchwytowy, co daje jakieś 115cm w porównaniu do optymalnych 120 więc nie jest źle) no i do okna 90cm (nie wiedziałem jaka szerokość drzwi tarasowych ale chyba więcej niż 90 nie mają) Szerokość wyspy 80cm, pomysł podkradłem, nie pamiętam kogo.

 

 

http://images68.fotosik.pl/728/02984ac406dcca17.jpg

http://images69.fotosik.pl/728/821cb49146934b8e.jpg

http://images68.fotosik.pl/728/6cb9daa74b38eaa8.jpg

http://images69.fotosik.pl/728/a54aacf3de786826.jpg

Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Arku, widać lubisz wyzwania :D tak jak Tomkowa walczysz z moją kuchnią :)

 

potwierdzam nie można otworzyć obrazków :( ale z tego co widać to ja już miałam taki układ :D

 

edit

podają stronę

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228930-A-wszystko-zacz%C4%99%C5%82o-si%C4%99-od-kuchni-%29/page58

Edytowane przez Juskra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Frodek wraca do zdrowia, super:)

Co do płytek, to zerknij na tę kuchnię. Nie będziesz miała, co prawda tradycyjnego okapu, ale może warto zgapić ogólną kompozycję płytek ;) Myślę, że warto dać je na ścianę, bo po pierwsze primo będziesz się nią zachwycać z salonu, a po drugie primo, tylko na podłodze między zabudową nie będzie widoczna z zewnątrz :)

[ATTACH=CONFIG]309569[/ATTACH]

 

Aha: uważam, że pomysł z opaską z płytek patchwork wokół ścian z oknami w kuchni i salonie też jest bardzo fajny :) Może wtedy w kuchni wystarczyłyby płytki na kawałku pod szafkami wiszącymi, a reszta ścian farba ceramiczna? :)

 

myślę ten pomysł z swoistym dywanem w kuchni jest najlepszy, pisałam też o tym wyżej :) stonowana góra i szaleństwo na podłodze :) ale proponujesz jakie płytki pod tymi wiszącymi? zwykłe czy też vivesy?

ta druga opcja aby były pod oknem w salonie też, już jest wyzwaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ten pomysł z swoistym dywanem w kuchni jest najlepszy, pisałam też o tym wyżej :) stonowana góra i szaleństwo na podłodze :) ale proponujesz jakie płytki pod tymi wiszącymi? zwykłe czy też vivesy?

ta druga opcja aby były pod oknem w salonie też, już jest wyzwaniem :)

 

Pisałaś o dywanie, ale tylko w przestrzeni pomiędzy zabudową, a ja proponuję taki dywan, aby był pociągnięty aż pod stół :) Pod szafki wiszące oczywiście patchwork ;)

Wyzwanie?? Nie lubisz wyzwań ? :lol2: Wykorzystaj współpracę z projektantką i poproś ją o takie wizualizacje :) Wystarczą dwie wizki: widok na wejściu, gdy widzisz okno kuchenne i część salonu ze stołem oraz z rogu salonu z widokiem na kuchnię. Wydaje mi się, że byłoby ekstra :) Wtedy patchwork też pod szafki wiszące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...