Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

Pocięłam tę kuchnię na kawałeczki, teraz jeśli zechcesz mogę każdy element przerabiać na dowolny kolor. Trochę to zajęło czasu. Sorry, ale równocześnie rozgryzam co u siebie, wpadła mi praca jak zawsze na wczoraj do zrobienia i znowu nocki zarwane.

Poza tym nawet nie wiem co ustaliłyście w międzyczasie, bo nie czytałam wątku. Celowo nie czytałam. Bałam się, że coś wymyśliłyście nowego i nie pozbieram się z tematem. Dopiero teraz mogłam poszaleć z patchworkami w Twojej kuchni.

 

Nie ruszałam na razie podłogi. Wyczyściłam ścianę i...

Najpierw jasna szara z jasnym i grafiitowym blatem, potem ciemna szara i na koniec grafitowa

_JUSKRA-kuchnia-1k-01.jpg

_JUSKRA-kuchnia-1k-03.jpg_JUSKRA-kuchnia-1k-02.jpg

_JUSKRA-kuchnia-1k-04.jpg

_JUSKRA-kuchnia-1k-05.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z patchworkowymi płytkami. Wzięłam tylko jeden rodzaj, ale jeśli chcesz to zrobię przymiarkę do innych np. kolorowych.

 

Zmieniłam podłogę. Dociągnęłam deski do półwyspu. Jak wprowadza się patchworki jak na tych wizkach, to z kawałkiem płytek między deskami a patchworkami wychodzi źle. Jak chcesz to pokażę.

 

_JUSKRA-kuchnia-2k-01.jpg

_JUSKRA-kuchnia-2k-02.jpg

_JUSKRA-kuchnia-2k-03.jpg

_JUSKRA-kuchnia-2k-04.jpg

_JUSKRA-kuchnia-2k-05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją kuchnię zrobiłabym tak :) koniecznie z czarnym blatem i to najchętniej z łupku.

pas patchworkowy na ścianie może być wnęką z jakąś jedną połeczką szklaną na postawienie zielonej roślinki.

Nie zrobiłam tej wnęki, bo jutro muszę rano jechać do W-wy. Rano to oznacza świtem bladym, bo od 8 Puławska już jest nieprzejezdna :(

 

KRZESEŁKA - nawet nie próbowałam ich wymieniać na inne. To są moje ukochane Thonet, albo inspirowane Thonetami, które produkuje Radomsko. Pani wprawdzie wyszły troszkę wychudzone, ale co tam :)

 

_JUSKRA-kuchnia-6k-01.jpg

_JUSKRA-kuchnia-6k-02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

nie wiem co mam powiedzieć, naprawdę, zabrakło mi przysłowiowego języka w gębie! jutro na spokojnie wszystkie wersje sobie pooglądam, bo teraz z wrażenia po prostu mam mętlik w głowie! Nie, ja chyba nie zasnę dziś a w gości sie jutro wybieram z rana. Pestko :hug: jak ja Ci się odwdzięczę? tyle pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poczytałam.

 

Dach cudny, ale z tym myciem przez deszcz, to nie bardzo wierz fachurom. Jak długo nie będzie padać, krewa. Weź myjkę ciśnieniową nawet najtańszą i zlej go wodą jak najszybciej.

Gąsiory, he, he, to ma każdy dach :yes:. Rzygacze i łańcuchy deszczowe :no:

 

Płytki przy oknach – źle.

Lampy nad stołem – fajnie że szklane kule i dużo, ale szukałabym mniejszych.

 

Aha, jak chcesz to ci tę kuchnię teraz w pół godziny dowolnie przerobię. Mówisz ściana czerwona i jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co robisz przy kompie / :lol2:

 

Rzygacze to takie ozdobne najczęściej odprowadzenia wody z rynien dachowych. Łańcuchy deszczowe służą temu co rynny spustowe (te pionowe). Montuje się je w otworze spustowym rynny dachowej i kotwiczy drugi koniec w gruncie. Wokół można zrobić studnię chłonną, albo dołek ze żwirem, z którego robi się drenaż odprowadzający wodę. To pomysł japoński. Mnie tak wkurzają moje rynny na każdym rogu domu (8 sztuk mam), że chcę spróbować coś takiego zrobić u siebie. Poza tym to ładne jest :) Fotki już nie dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę prognozę i zobaczymy co z tym deszczem, dach ma gwarancję jak te paprochy z góry przebarwią dachówkę to odpowie wykonawca, ale zaproponuję mi tą myjką

 

Chyba najbardziej Kasiu podoba mi się ta grafitowa wersja ( nawet wszystkie ) cały czas mam w pamięci te szafki Julianny16 i one od zawsze mi się podobały. Nie wiem jak na prawie czarną ścianę zareaguje rodzinka ale dla mnie wygląda to spójnie i efektownie

Trochę bym się bała czarnego blatu, słyszałam niezbyt pozytywne opinie, ze względu że wszystko na nim widać, ale biały też odpada. Nie wiem też nic o łupkowych blatach :(

Może ten ciemno szary?

Piszesz też że nieładnie wyglądają zwykłe płytki połączone z vivesami ale drewno pod eksploatowanym bardzo stolikiem szybko zrobi mi się nieładne więc chyba wolałabym zaryzykować płytkami. No i zastanawiam się czy jednak nie dać lekkiego koloru tym patchworkom ? czy niebieskie będą pasować do turkusu w salonie?

 

A ja ały czas siedziałam u Szocika i podziwiłam Twoje schody a u mnie takie piękności czekały :bash:

 

Kasiu, piję Twoje zdrowie, zmykaj się wyspać i tak tyle czasu mi poświęciłaś, dziękuję :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisalam się i usunelo :/

Zapowiadają na dzisiaj deszcz u nas a ze jesteśmy sąsiadki to pewnie i u Ciebie popada.

Dach z tych moich wymarzonych ale pzp nie pozwala wkięc pozostaje mi podziwiać u innych.

Pestko w jakim programie robisz wizki?

Krzesła bardzo ładne.

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam ją zapisaną :) To TA? Cały czas bardzo mi się podoba :)

 

[ATTACH=CONFIG]310143[/ATTACH]

 

Ta:)

 

Moja farba ceramiczna od grudnia - ścierałam z niej już nawet sok z buraczków, zeszło jakby to były płytki - bez szorowania - o prostu mokrą szmatką. Tak sobie myślę, że gdyby nawet po roku zaczęło się coś dziać, pomaluję jeszcze raz - jedna ściana - godzina roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale świetne kuchnie:D

 

podoba mi się najbardziej ta:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310177&d=1427329239

 

tylko dałabym mniej vivesów - tylko na przedłużeniu wyspy - o, jak tu:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310170&d=1427328943

 

to pozwoli wstawić do kuchni np jasnoszary blat, absolutnie niebrudzący;)

Może wówczas pod stolikiem i w części roboczej kuchni dać szare płytki i byłoby ładne przejście do desek w salonie:)

I chyba dałabym coś szarego na ścianę przy zlewie (farbę), żeby jak najbardziej zcaliła się z blatem - wtedy masz 2 mocne akcenty - vivesy i grafitową ścianę + szafki Julianki:D Bardzo pięknie!! Kasiu - jestem pod wrażeniem kuchni Justy:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale świetne kuchnie:D

 

 

Może wówczas pod stolikiem i w części roboczej kuchni dać szare płytki i byłoby ładne przejście do desek w salonie:)

I chyba dałabym coś szarego na ścianę przy zlewie (farbę), żeby jak najbardziej zcaliła się z blatem - wtedy masz 2 mocne akcenty - vivesy i grafitową ścianę + szafki Julianki:D Bardzo pięknie!! Kasiu - jestem pod wrażeniem kuchni Justy:yes::D

 

Nie wiem czy dobrze mi się wydaje ale tam w tym miejscu jest ten korytarzyk? zaraz przy wejściu do spiżarni,wtedy drewno od razu w tej części też na podłodze.

 

Ja jestem pod takim wrażeniem tego co pokazała Pestka,że się na razie nie wypowiadam,która najładniejsza muszę ochłonąć potrzebuję czasu, mój mózg musi to wszystko przetworzyć,albo zgłupieje do reszty,Justyna kuchnia piękna będzie ale wybrać która dla Ciebie najpiękniejsza to wyzwanie.Ciekawe co Tobie najbardziej przypadło do serca-jakieś wskazówki czego absolutnie nie (oprócz ciemnych blatów) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzajcie dziewczyny bo ja wczoraj siedziałam i wzdychałam do tych kuchni :)

Beatko nie - dla czarnych blatów i nie dla drewnianej podłogi pod stołem i tak jak mówisz w tym całym ciągu komunikacyjnym od wejścia z korytarza do kuchni, koło spiżarki aż do wejścia do salonu wolałabym mieć płytki, problematyczne jest dla mnie to wejście do salonu - jak to płytki połączyć z salonem bo ono jest po skosie

Chloe dziękuję za informacje, cenna :D

ANa ten swoisty chodniczek też mi się podoba :) ale co myślisz jakby dół był jak Pestka zrobiła a nad blatem te vivesy tak tradycyjnie pomiędzy blatem i szafkami jak jest a potem nad blatem aż do końca zabudowy ? tak się kiedyś robiło.... :) i wtedy zrezygnować z tego paska w górę? ale tak myślę że wtedy nie było by już tak czadowo :p

Aniko trzymam Cię za słowo i liczę na deszcz, pewnie w swoim życiu będziesz jeszcze jeden dom budować to wtedy sobie taki machniesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus - nie byłoby tak czadowo;)

A teraz byłoby inaczej niż wszyscy mają - i na tym ten "czad" polega:D

Można oczywiście przy tej inspiracji dać wivesy nad blatem z płytą aż do końca wyspy, albo stołu, albo ściany - też byłoby ładnie, ale...

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=310170&d=1427328943

 

tak przewidywalnie, prawda?;)

No masz wyzwanie kochana:D myśl, poddaj pod obrady;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...