Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A wszystko zaczęło się od kuchni :)


Recommended Posts

Teraz się wyglupie ale fugi to łączenia między plytkami i czym mniejsze płytki tym więcej fug? Więc lepsze są większe płytki? Na usprawiedliwienie mam to ze dzisiaj taka pogoda że ciężko kojarzę, syn urządza maraton wyrośnięcia zębów a ja jestem blondynką i nigdy nic nie budowalam i wykańczania :p

 

Dokładnie taka zasada,na ogrzewaniu podłogowym szersze,teraz te droższe rektyfikowane mogą mieć fugę cieniutką ponoć.

 

Jedyną metodą działającą u mojego młodego to była cała obrana marchewka z lodówki która robiła za gryzaka a miała smak-może w maratonie ulży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie taka zasada,na ogrzewaniu podłogowym szersze,teraz te droższe rektyfikowane mogą mieć fugę cieniutką ponoć.

 

Jedyną metodą działającą u mojego młodego to była cała obrana marchewka z lodówki która robiła za gryzaka a miała smak-może w maratonie ulży.

jeszcze wytłumacz co znaczy rektyfikowana bo ja tego długo zrozumieć nie mogłam i wujek google był gorący :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i szarych dla mnie za dużo,mam awersje i już szczególnie jak mi się zachlapie lub z miksera coś wyleci,wyobraźcie sobie wybuchający żurek ten zakwas-zeskrobywałam te wiórki czy tam otręby paznokciem z fug z płytek i szafek schodziły gładko , mam też w łazience w kabinie dwie ściany,nie białe ale zółtawego odcienia od mydła potrafią nabrać,do tego szkło , z dwojga złego wolę szkło.

 

Beata ale pewnych rzeczy nie unikniemy, musimy mieć jakieś fugi... co do szafek to ja właśnie dlatego chciałam mieć z forniru bo teraz mam mdf lakierowany w połysku a cześć w macie i klne na czym świat stoi, ciągle jakieś paluchy są, a na macie nawet z czystej wody zacieki są a jak kiedyś dawno temu miałam stare drewniane fronty to myłam tylko na święta a i tak nic nie było widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadłam do kombinowania i wpadałam jak śliwka. :( Te rózne patchworki i nie patchworki mają różne formaty. calkiem mi to z głowy wyleciało. Ściągnęłam folder z płytkami i http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a043.gif Należy mi się. Na zdjęciach to wygląta niegroźnie, po prostu nie wiadomo jakie wielkości, a wielkość ma kolosalne znaczenie dla wyglądu i możliwości łączenia płytek. Same popatrzcie.

http://kaflowicza.pl/

Tylko w tym jednym sklepie sprawdziłam:

 

CIFRE Provenza - pojedynczy kafel wielkości 44 x 44 cm ma rysunek z 16 płytek. I jak to łączyć z inną płytką? Albo musi być od tego samego producenta w odpowiedniej wielkości, albo zdarzy się, że trzeba będzie fugą kombinować i wyjść może pokracznie.

CIFRE Provenza dekor (44x44).jpg

 

REALONDA Kilim (44x44 cm)

REALONDA Kilim (44x44).jpg

 

Na szczęście idealnie do niej pasuje REALONDA Durango (44x44 cm)

REALONDA Durango (44x44)-01.jpg

 

Być może Durango pasuje też kolorem do REALONDA Skyros deco (44x44 cm), ale wątpię, bo trudno kolor po zdjęciu ocenić.

REALONDA Skyros deco (44x44)-bezowe.jpg

 

A z czym połączyć REALONDA Skyros deco (44x44 cm) o błękitno-kobaltowym wzorze? Czy jest czysto biała?

REALONDA Skyros deco (44x44).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat bardziej brud przyciąga wg mnie,mam lakier w kuchni, teraz lakier też chyba , bo mimo wszystko gładszy, moje stare były super,ale teraz się chyba takich nie robi jakaś okleina to byla PRLowska

 

Mam wszelkie odcienie szarości fugi na podłodze na dole też olałam,ale w łazience szoruję szczoteczką do zębów mam magnoliowe,raz na mc,a powinnam częściej,podłogi łazienkowe a raczej fugi zaszczycam świątecznie,Teraz dam szare i basta,

 

A i zauważyłam że te łazienkowe brudzą sie szybciej po balsamie pod prysznic tym na mokro do spłukiwania.

 

A do kuchni położyłam płytki takie jakby łupane gres łupany nierówny razem z polerem wszystko na jednej płytce, pokonała mnie na całej lini najgorsza rzecz w całym domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urok wynajmowania - nie wiesz nic o tym jak dbać o fugi ;) zazwyczaj jak się wchodzi do mieszkania to nie dbasz o kolor a o pozbycie się brudu a nawet pleśni. Nie wiem jak można doprowadzić do takiego stanu a tak często to widzialam że przestałam na to zwracać uwagę przy wyborze nowego, potem tylko z domestosem czyszczenie zanim dzieci będę kąpać. Nie mam pojęcia jako kolor był pierwotny, ja chce by przestał być czarny . Kompletnie nie myślałam o nich do tej pory w kwestiach swoich wyborów do domu.

 

Te niebieskie podobają mi się najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, mam nadzieję ze to co teraz robisz przyda się na okoliczność Twojego remontu, ja nie miałam pojęcia że to moze być tak trudne, myślę ze zwykły kafelkarz by sobie z tym nie poradził, na inspiracjach to wygląda pięknie, ale czy znalazłaś coś z polskich domów?

Beatko, przewidziałaś te komplikacje... ja odpuściłam fugom :p

Aniko człowiek się uczy całe życie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PERONDA fs Faenza – każda płytka t0 9 kafelków w jednym i wielkość 33 x 33 cm

PERONDA fs Faenza (33x33).jpg

 

No, i VIVESY jako jedyne w tym zbiorze mają pojedyncze kafle o wielkości 20 x 20 cm.

VIVES Comillas

VIVES Comillas (20x20).jpg

VIVES Tassel w trzech kolorystykach

VIVES Tassel (20x20)-A.jpg

VIVES Tassel (20x20)-B.jpg

VIVES Tassel (20x20)cream-C.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PERONDA fs Faenza – każda płytka t0 9 kafelków w jednym i wielkość 33 x 33 cm

[ATTACH=CONFIG]310360[/ATTACH]

 

No, i VIVESY jako jedyne w tym zbiorze mają pojedyncze kafle o wielkości 20 x 20 cm.

VIVES Comillas

[ATTACH=CONFIG]310361[/ATTACH]

VIVES Tassel w trzech kolorystykach

[ATTACH=CONFIG]310362[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]310363[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]310364[/ATTACH]

 

jakby stał się cud i miałabym mieć te vivesy zdecydowałabym się na te szare przedostatnie :)

Ty też jesteś niesamowita :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piękna szara płytka Realonda Portland o wymiarach 44x44, czyli takich, jak ulubione Realonda Patchwork Juskry

 

portland.jpg

 

Też, tak jak Bejaro, uważam, że przy wzorze patchworkowym schodzenie się fug z płytką gładką nie jest sprawą życia lub śmierci. Wcale bym się tym tak bardzo nie przejmowała ;)

 

Aha: to, że Vives mają bok 20 cm wcale nie oznacza, że 3 takie płytki idealnie się zgrają z płytką o boku 60 cm. Trzeba pamiętać, że fugi dodadzą im milimetrów sporo :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fugi to tylko szare. Jasne, ciemne, ale z tego koloru.

Pamiętam jak wiele lat temu zprzyjaźniony kafelkarz robił łazienkę u moich rodziców. wymyśliłam ją, kupiłam kaflr i... fugi. Oberwałam, a fugi wyrzucono.

Płytki były... a co tam naśmiecę i pokażę, bo tak łatwiej niż tłumaczyć.

Lazienka-Andersialska-IMG_8810.jpg Lazienka-Andersialska-IMG_8814.jpg

Wszędzie jest ta sama fuga, ten sam kolor. Przez 20 lat w ogóle się nie zmieniła, nawet na podłodze.

A to była zwykła fuga. Teraz są różne wynalazki, np. epoksydowe fugi z przeznaczeniem do pomieszczeń trudnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych inspiracjach,one śliczne są wszystkie,a fugi można poskromić,albo zignorować kto co woli.

 

Pestko miałaś mądrego kafelkarza.

 

A przedstawiłaś wybór imponującej wielkości.

 

Aniko do mycia fug wypróbuj meglio odtłuszczacz uniwersalny niby, ale ja nim myję prawie wszystko bo ładnie rozpuszcza brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent sugeruje w katalogu łączenia płytek z gładkimi: Patchwork z grafitowymi, Tapis z szarymi lub marengo.

REALONDA Patchwork-01.jpg REALONDA Patchwork-02.jpg

REALONDA Tapis-01.jpg REALONDA Tapis-02.jpg

Klikajcie, powięszką się bardziej niż gdyby zadała im tu wielkość

 

Te patchworki są świetne :) jest 100 kombinacji kafli na płytkach.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...