Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaki okap kuchenny?


Olleo

Recommended Posts

Szukam jak najcichszego okapu kuchennego, który spełnia nastepujace założenia:

- do zabudowy w szafce 60, teleskopowy, kolor inox

- wydajność do kuchni o kubaturze 30m3 zamkniętej

- tryb pracy: wyciąg

- cena 200-400zł

 

Niestety producenci podają sobie parametry, jak chcą, ale nie informują, czy to w trybie obiegu przez filtr, czy wyciągu, a głośność na I, II, czy III biegu. Liczę na Was, że mi podpowiecie, czego szukać.

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mocny. Jesli sie nie myle, to u mnie powinien byc maks 180m3/h?

 

odpisałem na prv - ale skoro jest już temat to będzie na zaś dla innych może...

 

Kernau KTH 10.260X

 

przecież nikt nie każe odpalać okapu zawsze na trzecim biegu - pracując na "I" czy "II" będzie jeszcze cichszy...

a mając ten trzeci intensywny bieg - będzie w sam raz przydatny gdy będzie smażone czy gotowane coś o wybitnie intensywnym zapachu...

 

tańsze - prostsze okapy są dodatkowo bardziej niedbale wykonane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeciego uzywać nie będę mógł - nie mogę zaciągać powietrza przez wentylację wywiewną, bo w tym samym kominie mam wylot z kotła gazowego. 480m3 to 2.5x za duża wydajność.

 

Nie musi być tańszy - może być nawet droższy, byle dopasować wydajność do pomieszczenia. Jak będzie miał maks wydajność powiedzmy 200m3/h, to na I biegu będzie jeszcze cichszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 years później...
hej, jakiś czas temu miałm problem z doborem odpowiedniego okapu. Osobiście mi pasował bardziej okap wyspowy, a nie do zabudowy w szafce, ale znalazłem u producenta, który nazywa się Toflesz. Wiem, że posiada rożne rodzaje okapów, więc warto się z nim kontaktować. Ja sporo kwestii wątpliwych wyjaśniłem telefonicznie, więc obsługa klienta się ceni i jest całkiem ok. Poszukaj gdzieś w internecie ich strony i kontaktu, może coś doradzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...