Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator na strychu, a wielkość wyłazu


Recommended Posts

Proszę użytkowników rekuperatorów umieszczonych na strychach o opinię. Czy przy wyborze schodów strychowych/wyłazów braliście pod uwagę gabaryty rekuperatora? Mam na myśli przypadek, gdyby w przyszłości maszyna uległa uszkodzeniu to jak ją stamtąd wynieść? czy to się serwisuje na miejscu na strychu, wyciągając zepsutą część i wymieniając to na miejscu na strychu? Proszę nie odpowiadać, że mam go wynieść tak samo jak go tam wniosę, ponieważ zamierzam go tam umieścić jeszcze przed zabudową poddasza. Układ jętek oraz pomieszczenia pod nimi nie pozwalają mi na zastosowanie schodów o wymiarze 70x140, które załatwiłyby temat. Muszę zastosować schody 70x80cm i w tedy może być problem z wyniesieniem maszyny na dół.

Proszę o porady użytkowników, a także serwisantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś pośredniego nie wchodzi w grę?

Np. schody o wielkość klapy 75x115.

 

Wymiana obudowy to ostateczność (mechaniczne uszkodzenie woda-mróz lub mały pożar?).

Resztę osprzętu da się wynieść/naprawić przez dziurę 70/80.

 

Pytanie na daleką przyszłość jak przyjdzie do wymiany na nowszy/sprawniejszy model.

Starą dużą obudowę da się pociąć na mniejsze kawałki i wynieść ze strychu.

Czy nowa centrala wejdzie przez mały właz?

 

Ja zainstalowałem odpowiednio duże schody na strych i nie zaprzątam sobie głowy co będzie gdy...

Układ jętek da się zawsze lekko przerobić i wzmocnić aby weszły większe schody.

 

Pozdrawiam

GREGOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś pośredniego nie wchodzi w grę?

Np. schody o wielkość klapy 75x115.

 

Wymiana obudowy to ostateczność (mechaniczne uszkodzenie woda-mróz lub mały pożar?).

Resztę osprzętu da się wynieść/naprawić przez dziurę 70/80.

 

Pytanie na daleką przyszłość jak przyjdzie do wymiany na nowszy/sprawniejszy model.

Starą dużą obudowę da się pociąć na mniejsze kawałki i wynieść ze strychu.

Czy nowa centrala wejdzie przez mały właz?

 

Ja zainstalowałem odpowiednio duże schody na strych i nie zaprzątam sobie głowy co będzie gdy...

Układ jętek da się zawsze lekko przerobić i wzmocnić aby weszły większe schody.

 

Pozdrawiam

GREGOR

 

chodzi o odległość zamachowa schodów segmentowych. schody mają być w suficie klatki schodowej. problem w tym że pod jetkami których rozstaw pozwala na zamontowanie schodow o szerokosci 70 cm wypada barierka od schodow "normalnych". moglbym probować zamontować je obok ale tam rozstaw jetek jest mniejszy-pogadam z cieslami o przestawieniu/przeróbce. nawet jak je przerobi to w tym miejscu i tak będzie ciezko je rozłożyć.

znalazlem schody nozycowe z fakro o wymiarach 70x80, które mógłbym zamontowac prostopadle do jetek i wtedy rozkladalyby się obok barierki. wlasciwie ten otwor pozwalaby na wniesienie reku ale po zdemontowaniu schodow nozycowych, a taki demontaz nie jest dozwolony przez producenta, no ale jak mowisz ze wynoszenie reku na dół to sytuacje nadzwyczajne to pójdę w to rozwiązanie. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...