Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Półwysep z płytą indukcyjną wady i zalety !


knittwiktoria

Recommended Posts

[ATTACH=CONFIG]281991[/ATTACH]

 

ja mogę polecić moje rozwiązanie, super się sprawuje i zasłania - zdejmowana skrzynio donica, a od strony kuchni półeczka. A wyspa czy półwysep dla mnie nie ma wad. Okap wyspowy tez wcale nie musi być drogi, ja kupiłam zwykły podszafkowy za 250 zł i obudowałam.

tak to wygląda od kuchni

20140928_173214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

A dziękuję bardzo za miłe słowa. Zielona ścieżka ;-) powstała z potrzeby oddzielenia kuchni od reszty salonowo-jadalnianej. Może tego nie widać ale wyspa jest duża i mega wygodna, nawet przerosła moje wyobrażenia jeśli chodzi o komfort i wykorzystanie.

głębokość całkowita to 110cm a głębokość blatu do donicy to 80cm, więc dużo więcej niż standardowo płyta na blacie 60cm pod ścianą.

ja akurat chciałam powielić kształt i wielkość tej wnęki stąd kawałek który został bez donicy utworzył naturalnie jakby strefę wydawania pełnych talerzy do stołu :)

wokół płyty wszędzie postawisz duży talerz lub garnek także dalej już ręka nie sięga i donica nic nie zabiera z użyteczności

 

co do wyboru roślinek tą są to zwykłe trawki z LM dwa gatunki wstawione naprzemiennie. W pierwszej wersji myślałam posadzić tam języki teściowej (taka roślina nie znam fachowej nazwy), ale wyszłyby za wysokie. Te trawki są super bo zagęściły się niemożliwie, nawet grysu nie wsypałam białego a taki miałam zamiar bo ziemi nie widać wcale.

są na tyle wysokie i gęste, że wyspę i ewentualny bałagan zasłaniają w całości, a z dalszej odległości np. z kanapy w salonie nie widać nawet blatu pod oknem, więc spełniły swoją rolę :) od strony kuchni donica jest wnęką, na małe potrzebne pierdoły które chce się mieć pod ręką np. cukiernica czy solniczka. okap też jest dość masywnym meblem bo też miał tworzyć niby przysłonę. jedynie trzeba go przewidzieć już robiąc sufit podwieszany bo jest to ciężka konstrukcja i muszą być dodatkowe profile. ale za to nie była tak kosztowna jak okapy wyspowe

Edytowane przez johana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...