Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mały rekuperator do garażu a prawo


Recommended Posts

Witajcie, mam dwa pytania:

1. Czy mogę w garażu zastosować rekuperator zamiast grawitacyjnej wymiany powietrza? Nie znalazłem żadnych przepisów przeciwko temu.

 

2. Projektuję nawiew i wywiew do "głównego" rekuperatora w garażu. Czy mogę się podłączyć do tych projektowanych rur (oczywiście przed głównym rekuperatorem) z małym garażowym rekuperatorem?

Cel to ograniczenie ilości nawiewów/wywiewów

 

I przy okazji:

3. Czy mogę się do wywiewu podłączyć z odkurzaczem centralnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam dwa pytania:

1. Czy mogę w garażu zastosować rekuperator zamiast grawitacyjnej wymiany powietrza? Nie znalazłem żadnych przepisów przeciwko temu.

 

2. Projektuję nawiew i wywiew do "głównego" rekuperatora w garażu. Czy mogę się podłączyć do tych projektowanych rur (oczywiście przed głównym rekuperatorem) z małym garażowym rekuperatorem?

Cel to ograniczenie ilości nawiewów/wywiewów

 

I przy okazji:

3. Czy mogę się do wywiewu podłączyć z odkurzaczem centralnym?

Zastanowiłeś się nad sensem tego? Garaż sam się wentyluje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - reku nie musi być jakiś super, jak będzie lepszy od wymiany grawitacyjnej to już sukces. Myślałem o wymienniku 200m3 - któregoś taniego z allegro.
W garażu nie ma oprowadzania wody, nie trzeba więc domowe reku. Można dać ścienny reku za kilkaset zł.

40008_org.jpg Lub zrobić samemu za 60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź,

A co do łączenia czerpni i wyrzutni powietrza - można, czy nie?

To się nie miesza... Nawet złoty medal na Budmie kiedyś dostały takie reku. http://wentylacja.com.pl/Wiadomo%C5%9Bci/Z%C5%82oty-Medal-dla-minirekuperator%C3%B3w-Blue-29586.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...