Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dom Pierwszy (nie)Wielki - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Zimy nie ma, czekamy na wiosnę i powoli zaczyna się sen o ogrodzie ;)

Musimy się zająć naszą działeczką, bo na razie to pobudowlane pobojowisko.

I oto pojawia się pytanie o ogrodzenie.

Swego czasu w Warszawie w drodze do domu mijałam dom, który mi się bardzo podobał. Bo był biały. Ogrodzenia imponującego nie miał, ale się świetnie łączyło, bo było również białe. Poniżej zdjęcie z google street view - mam nadzieję, że nie popełniam przestępstwa:

https://www.google.pl/maps/@52.106179,21.030009,3a,75y,49.7h,88.4t/data=!3m4!1e1!3m2!1s5PiNGE3_5gnHH8ec1WDKqQ!2e0!6m1!1e1

https://goo.gl/maps/D3XQJ

 

Pomyślałam, że wykorzystamy nabyte w Leroy panele Wiśniowski i zrobimy podobnie. Z tą różnicą, że u nas biały murek miałby szerokość równą panelowi. I tak na przemian. Oczywiście z podobnym białym fundamentem.

A oto kilka moich inspiracji:

4c83a707b97e8c333e1945a7eb725c88.jpgb2c8bb0ca49ba3ab65d6736daa455347.jpg

Edytowane przez ditomasso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogrodu, to jestem totalny laik. Szczyt moich osiągnięć, to tzw. "ręka do kwiatów", które rosną i nie zdychają podlewane raz na 3-4 tygodnie. No i bez w rogu działki, czyli mojej Lenki "beza" ;)

Wiem, co bym w tym ogrodzie chciała mieć, ale jak to zrobić, to już inna para kaloszy...

Więc magnolia, hortensja, lawenda, trawy ozdobne. Jakieś trzmieliny, bukszpany dla zagęszczenia. Niestety, nie lubię tuj, więc będą tylko tam, gdzie koniecznie muszą...

Nasz teren jest bardzo nierówny, zatem będzie wielopoziomowo. Tu pewnie trawy różnej wysokości się nadadzą. Poniżej kilka złowionych w necie zdjęć:

original.jpg 378974_511168212258173_1178188891_n.jpg

2c1f8edf600dbe7ae04c35463033daee.jpg 0ff0ecf05be7cd89043968ab2c1a58e7.jpg

 

Co do inspiracji z forum, zachwyca mnie ogród malkul. Jest cudny i niewątpliwie papugą będę w temacie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogrodu, to jestem totalny laik. Szczyt moich osiągnięć, to tzw. "ręka do kwiatów", które rosną i nie zdychają podlewane raz na 3-4 tygodnie. No i bez w rogu działki, czyli mojej Lenki "beza" ;)

Wiem, co bym w tym ogrodzie chciała mieć, ale jak to zrobić, to już inna para kaloszy...

Więc magnolia, hortensja, lawenda, trawy ozdobne. Jakieś trzmieliny, bukszpany dla zagęszczenia. Niestety, nie lubię tuj, więc będą tylko tam, gdzie koniecznie muszą...

Nasz teren jest bardzo nierówny, zatem będzie wielopoziomowo. Tu pewnie trawy różnej wysokości się nadadzą. Poniżej kilka złowionych w necie zdjęć:

[ATTACH=CONFIG]300096[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]300097[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]300098[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]300099[/ATTACH]

 

Co do inspiracji z forum, zachwyca mnie ogród malkul. Jest cudny i niewątpliwie papugą będę w temacie :rolleyes:

 

Hej widzę ze masz bardzo podobny rozstaw mebli w kuchni jaki planuje u siebie, z tym że u mnie lodówka w wysokiej zabudowie po lewej i wyspa na środku, fajnie urządziliście swój domek, będę podpatrywać :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej widzę ze masz bardzo podobny rozstaw mebli w kuchni jaki planuje u siebie, z tym że u mnie lodówka w wysokiej zabudowie po lewej i wyspa na środku, fajnie urządziliście swój domek, będę podpatrywać :D:D

 

Dziękuję!

Zapraszam! Teraz pewnie się zacznie fantazja ogrodowa ;)

Ale i w domu trochę zostało jeszcze do zrobienia. Myślę, że w domu zawsze można coś robić, przez co dziennik się nigdy nie skończy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz piękniej u Ciebie, wiosna tuż tuż , więc czas zacząć myśleć o ogrodzie :)

u nas na razie inne dylematy, ale podglądam i roślinki;

w poniedziałek ruszyło centralne, upajamy się więc ciepełkiem , po niedzieli przyjdzie glazurnik i mam nadzieję, że ruszy z kopyta z robotą :wiggle:

powiedz mi jaką macie w salonie podłogę, byłam dzisiaj w leroy i zastanawiam się nad podłogą z paneli, chociaż wcześniej myśleliśmy o drewnie, jednak pan z obsługi trochę odradzał mi drewno ze względu na możliwość zarysowań, chociażby przez kota lub psa i teraz zgłupiałam; wzięłam próbkę paneli i nie wiem, te są matowe, ale chyba wolałabym bardziej błyszczące

 

10947647_876777592384782_264897777_n.jpg 10943603_876781622384379_208880445_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jaką macie w salonie podłogę, byłam dzisiaj w leroy i zastanawiam się nad podłogą z paneli, chociaż wcześniej myśleliśmy o drewnie, jednak pan z obsługi trochę odradzał mi drewno ze względu na możliwość zarysowań, chociażby przez kota lub psa i teraz zgłupiałam; wzięłam próbkę paneli i nie wiem, te są matowe, ale chyba wolałabym bardziej błyszczące

 

[ATTACH=CONFIG]300671[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]300672[/ATTACH]

 

Piękne te panele, Iza! Mi się podobają i pasują do terakoty.

My mamy Dąb Kendari od Artens. Zakupione w Leroy Merlin. Wyglądają, jak dechy i są bardzo solidne. Przy szarych dodatkach są bardzo stonowane, co mnie cieszy.

Ja generalnie wolę matowe, ale to kwestia gustu.

Co do drewna, to może się rozsychać, trzeba olejować... I generalnie izoluje za dużo ciepła. My mamy panele 8mm, to maksymalna grubość dla ogrzewania podłogowego. Chciała inne, ale miały 10 albo 12 mm i mi odradzili.

Mamy też tę specjalną piankę na ogrzewanie podłogowe pod panelami (niebieska ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz! Ja myślę, że ważne, żebyśmy dążyli do tego, co nam się najbardziej podoba i co będzie dla nas najlepsze.

My zdecydowaliśmy się na panele z kilku względów:

- drewno, które mi się podobało, kosztowało 300-400 zł ma metr... a jak było w przystępnej cenie, to wyglądało jak tandetne panele... i na ogół miało wzór klepki, a niestety nie lubię (pokomunistyczna awersja do parkietów ;) ) No cóż, drogi mam gust :rolleyes:

- mieliśmy do położenia około 100 m2, co znacznie podrożyło by sprawę, więc powoli szliśmy w stronę paneli

- drewno trzeba impregnować, olejować, cyklinować.... leniwa jestem...

- pomimo opinii, że na podłogówce najlepiej sprawują się płytki - nie podoba mi się niestety taka podłoga w domu. Już widzę moje dzieci siadające latem dupką na zimnych płytkach... Brrr... :p

 

I wybraliśmy właśnie te panele, bo wyglądają, jak zarąbiste dechy! Bo oczywiście podobają mi się deski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje, zdecydowanie wybieram panele, drewniane podłogi z wyższej półki mają ceny zarąbiste, teraz nie mam na to kasy a tańsze fatalne kolory, do niczego nie pasują

ostatecznie będzie to panel [ATTACH=CONFIG]302232[/ATTACH]

 

pozdrawiam [ATTACH=CONFIG]302234[/ATTACH]

 

Piękna deska! Będzie ślicznie, zobaczysz. Ja się moimi cały czas zachwycam.

I piękna lawenda! Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Natalka! Czekam na Twoją łazienkę zatem. Dla mnie ten Zień to najlepsze płytki ever, jakie można mieć w łazience :yes:

 

W dzienniku budowy też pisałam na ten temat.

 

u mnie już skończona łazienka tak jak obiecałam pokazuje co mi wyszło :)20150206_133652.jpg20150206_133743.jpg20150206_133812.jpg20150206_133731.jpg20150206_133826.jpg

Edytowane przez Natalka6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Chwaliłam się w Dzienniku, pochwalę się i tutaj.

Pojawiliśmy się w Muratorze :D

 

IMG_00001193.jpg

Jakiś czas temu miła Pani Redaktor zgłosiła się do nas z pytaniem, czy nie chcielibyśmy się wypowiedzieć na temat elewacji na podstawie naszych doświadczeń. Oczywiście, znalazła nas na Forum :)

Weszliśmy w to i oto nasz mały wkład w Polską Prasę Budowlaną :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już skończona łazienka tak jak obiecałam pokazuje co mi wyszło :)[ATTACH=CONFIG]303303[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303304[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303305[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303306[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303307[/ATTACH]

mam pytanie do Natalki6 (jesli nie masz Joasiu nic przeciwko), czy oświetlenie przed lustrem w formie wiszących lamp jest wystarczające, czy dobrze oświetla twarz ? cały czas jeszcze myślę jak zrobić u siebie czy tylko sufitowe czy coś podobnego jak u ciebie

Joasia super artykuł, gratuluję Kierownikowi i pominiętemu Inwestorowi,

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Natalki6 (jesli nie masz Joasiu nic przeciwko), czy oświetlenie przed lustrem w formie wiszących lamp jest wystarczające, czy dobrze oświetla twarz ? cały czas jeszcze myślę jak zrobić u siebie czy tylko sufitowe czy coś podobnego jak u ciebie

Joasia super artykuł, gratuluję Kierownikowi i pominiętemu Inwestorowi,

pozdrawiam :D

 

Oczywiście, że nie mam nic przeciwko. Natalki łazienka jest boska!

I dzięki za komplementa. Fajnie tak się w prasie polansować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła zimowiosna... Już tydzień temu czułyśmy jej powiew i się z córką na rolki wybrałyśmy. A dziś zdychamy na zapalenie oskrzeli...

 

Natomiast Mąż Inwestor korzysta z pogody i rozpoczął murowanie tarasu. Ubiegły sezon zakończyliśmy wylanymi fundamentami pod taras. Teraz mąż muruje bloczki, zatem sezon drugi uznaję za rozpoczęty :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...