Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Baumit MPI 25 Fine - do malowania bez gładzi/szlichty?


Recommended Posts

Planuję w domu - Phoroterm 44 Dryfix - otynkować od wewnątrz i od zewnątrz tynkami cementowo-wapiennymi. Przyszedł czas, w którym trzeba zdecydować o tynku wewnętrznym i go wykonać.

 

Mam taką "wizję" że jak niektórzy bywalcy tego forum pomaluję tynk cementowo-wapienny (bez nakładania gładzi i szlichty). Nie muszę mieć ściany gładkiej jak "pupa niemowlaka", ale też nie chciałbym "baranka".

 

Wymyśliłem sobie, że zdecyduję się na Baumit MPI 25 Fine (ziarno max 0,5) - według producenta to GŁADKI cementowo-wapienny, jednowarstwowy tynk maszynowy. "Bardzo drobne uziarnienie i wysoka plastyczność produktu umożliwiają wykonywanie tynków wewnętrznych, zacieranych na gładko. (...) Tynk ten charakteryzuje wysoka wytrzymałość na ściskanie CS III (pow. 5 MPa) oraz wysoka przyczepność do podłoża 0,5 MPa. Zużycie tynku wynosi ok. 14kg/m2/cm, a minimalna grubość 8mm na suficie i 10mm na ścianie."

 

Karta techniczna:

http://www.baumit.pl/upload/pimdam/pdb/PDBL_MPI_25_Fine.pdf

 

 

Mam pytanie, czy ktoś już ma ten tynk u siebie?

Czy rzeczywiście jest na tyle gładki, ze po pomalowaniu nie będzie raził "chropowatością"?

Czy da się tynk cementowo-wapienny (nie jest biały po wyschnięciu przecież) pomalować na śnieżnobiały kolor?

Edytowane przez asmagus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo czytać nie potrafisz (bez obrazy) albo jakiś mundry wcisnął kit. Baumit w karcie technicznej gwarantuje wytrzymałość jedynie circa 2,5 MPa, co odpowiada cyferkom w nazwie - 25.

Dalej: z deklaracji właściwości użytkowych wynika że zawiera w sobie najpewniej jakiś uszczelniacz (-> przepuszczalność pary wodnej W1, typówka dla c/w - takich normalnych W0 - czyli nieco większa.

W składzie ma ok 3% wapna (tu i kolejne liczby to delikatne wróżby), ok 17 - 18% cementu, najpewniej klasy 32,5, hutniczego.

Jeżeli jest to tynk o ziarnie o grubości do 0,5 mm to najpewniej są to frakcje piasków kwarcowych.

Tynk jak tynk żaden tzw. szał. Po prostu zeszli z uziarnieniem, dodali cementu, nieco wapna by zielone gie... nie wychodziło. Według mnie jest nieco zbyt mocny / twardy jako zewnętrzny. Zwróć uwagę na przerwę technologiczną po nałożeniu warstwy 10 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...