Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszyczek Rydzów- komentarze


Recommended Posts

Rydzu!

Co z twoim dziennikiem? czytam z zapartym tchem i nie mpoge sie doczekac na ciag dalszy.

Pozdrawiam

Jankes

 

Dzisiaj trochę nadrobię popołudniu. Sporo się nadziało na budowie , ale nie było czasu - przygotowania do wystawy psów. Nasza suka zajęła w końcu PIERWSZE miejsce (mieliśmy juz przydomek "wiecznie drudzy") i zdobyliśmy pierwsze CWC - mały krok w stronę Championa Polski :D.

 

Pozdrawiam i zapraszam do dziennika póżnym popołudniem (może nawet wieczorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 841
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

RYDZU - beleki stropowe 825 cm toż to przerażające :o :o

 

Fakt - jak taka wisi w powietrzu nad głową to robi wrażenie - tym bardziej,

że w porównaniu do terrivy stopka belki jest sporo potężniejsza.

 

Czy ktokolwiek w Europie układał już takie?

 

No - wczoraj moja ekipa ;)

 

O jedno bym się wszakże nie martwił - jak jesteś informatyk to chyba kominy wcelują we właściwe miejsca. Co innego gdybyś był polonistą :wink:

 

Właśnie wróciłem z placu boju - kominy trafiły pomiędzy belki !!!

Co za ulga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pokaz. :lol:

Przecież taka kostka to może się w trzech pozycjach :oops: znaleźć. :roll:

 

A jakby tak dajmy na to te beleczki oprzeć na kosteczkach na sztorc postawionych (niekoniecznie najdłuższym bokiem) byłoby tak jeszcze ze 2 cm wyżej. :roll:

 

Zgadza się - kostka ma wymiary 6x9x19 - mnie akurat tutaj potrzeba było 6 cm do pełni szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu może zaproponujęcoś do odznaczenia na niebiesko w dzienniku? :roll:

 

Co np? :lol:

 

A jakbyś tak dajmy na to zadeklował jakimś grubszym styropianem. Czy to wyjdzie kosztowo drożej niż wlanie betonu w pustaki?

 

Też o tym myślałem (tzn o styropianie) - i nie chodzi o koszty tylko o dodatkowy

ciężar - dlatego chyba coś jednak wykombinuję. Mam czas do soboty rano.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak "nie chodzi o koszty" to zaszaleję i ten styropian co by nie odpłynął pod naciskiem betonu "do głębi", to bym opluł pianką poliuretan powinna docisnąć skleić i przytrzymać.

 

PS. Czyje się dowartościowany :lol: i proszę o zdjęcia w dzienniku z niebieskimi literkami 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu,

W ostatnim swoim poscie piszesz" ...gwozdzie do betonu....". Czy znalazles jakies takie co to sie da wbic w beton? A moze to byl tylko skrot myslowy?

Jankes

 

Tak - znalazłem takowe - na wyraźną prośbę ekipy. W sklepie żelaznym kupiłem.

Kilogram kosztował niestety aż 18 pln wobec 6 pln za kg zwykłych gwoździ.

I faktycznie wchodzą w beton - może nie jak w masło, ale wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak "nie chodzi o koszty" to zaszaleję i ten styropian co by nie odpłynął pod naciskiem betonu "do głębi", to bym opluł pianką poliuretan powinna docisnąć skleić i przytrzymać.

 

No i widzisz - na to nie wpadłem że styropian mogę przykleić pianką! :) Super!

Tym bardziej że nie musze tego robić super dokładnie - beton dociśnie styropian,

a pianka ma za zadanie tylko go utrzymać w miejscu przeznaczenia do momentu zalania.

 

PS. Czyje się dowartościowany :lol: i proszę o zdjęcia w dzienniku z niebieskimi literkami 8) .

 

Myślę że da się coś z tym zrobić :) - próbka juz jest w przedostatnim poście :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego napisałem, że niebieskim. :lol:

 

A widzisz Rydzu od tego są Stańczyki, co by inne horyzonty tego samego dzieła pokazywać.

 

Jak się zdecydujesz na testowanie to daj cynka co z prototypem,. A i nie zapomnij, że pienić powinieneś odpowiednio wcześniej, więc niestety skracam czas do napysłu nad rozwiązaniem. A może lepiej wywalic na Wymianę doświadczeń wątek, np. rodzaje deklowania/czopownia pustaków stropowych? Może ktoś miał jeszcze co innego, szybszego, tańszego znaczy skuteczniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...