Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszyczek Rydzów- komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 841
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dlaczego? :cry:

Widziałem 2 wpusty dachowe

Chyba,że masz jeszcze jakiś kosz dachowy ze spustem zewnętrznym?

 

Dobrze widziałeś - wpusty dachowe są dwa. Tyle tylko że obsadzone nieszczelnie

więc leje sie dookoła nich woda która dostaje się pod warstwę wierzchnią.

 

Papa jest zgrzana w sposób makabryczny. Konsultowałem się z doradca technicznym

Icopala i wiem, że dobrze nie jest - i to już po rozmowie telefonicznej.

A jego wizyta pewnie rzuci jeszcze trochę światła na temat pokrycia naszgo dachu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie żałujesz, że jakiś humanitarny ukrócił kary cielesne, co? :roll: 8)

 

Cie choroba... z tymi cielesnymi niezła myśl.

A u mnie tyle drewna na placu, miejsce na widoku dość dobrym, jakiś taki pręgież

bym zmontował i pokazówka by była jak cholera :D

 

Może by się redakcja Muratora załapała na transmisję on-line,

ewentualnie zapis z tego powędrowałby do działu "Ku przestrodze wykonawcom" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu może coś ze złotych haseł kroyeny:

"Każdy kij ma dwa końce, a różdżka nawet trzy!."

 

Jesteś na pólmetku, a pręgierz chcesz ustawiać to sobie przypomnij jak micimarci po publicznym biczowaniu wykonawców szukał. :-?

 

Hehehe... spoooko.

Pręgież dla jednego konkretnego człowieka jest przewidziany.

Mojego wykonawcę pomimo wszystko będę ludziom polecał, bo w stawianiu

murów jest dobry. A że dachu płaskiego zrobić nie umie i próbował się nauczyć

moim kosztem.... to juz inna kwestia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj RYDZU :D

Z Twoim dachem sprawa jest rzeczywiście poważna. Nie rezygnuj więc z walki z wykonawcą, rzeczoznawca to dobry pomysł. Pewnie i tak okaże się, że nalepszym rozwiązaniem jest zerwanie warstw papy i położenie nowej. Myślę, że to czego doświadczasz to chyba budowlana normalka, z którą każdy się spotyka na którymś etapie. A swoją drogą skąd ja znam argumenty typu "tak się nie robi", "chwyt poniżej pasa", "chyba budowa porzerosła Pana finansowo i teraz szuka Pan oszczędności na wykonawcy"...

Trzymaj się i walcz o swoje :D

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYDZU nie składaj broni na czas zimy. Pamiętam, że pisałeś coś o ogrzewaniu kozą. Dach swoją drogą, a instalacje swoją. Ja mimo, że cały czas walczymy z ocieleniem (i do końca jeszcze nie wiadomo jak wyjdzie), elektryka i firmę grzewczo-hydrauliczną dogaduję na grudzień. Z kominkowcami już prawie ustaliłem warunki i jak tylko bedzie ocieplenie wstawiają wkład i zaczynamy grzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kabelek to tymczasowo mam nadzieję, no chyba, że chcesz tron w Świątynii Dumania zmienić w krzesełko elektryczne. :o

RYDZU nie jest oryginalny z tym kabelkiem w rurze. U nas tymczasowa elektryka wchodzi do budynku rurą PCV, którą w przyszłości będzie doprowadzane powietrze do kominka. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie okna mogą być zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

RUDZU Ty to masz nerwy. Tylko powiedz mi co zrobisz, jak zaczniesz jak poseł Giertych dostawać anonimowe SMS'y z pogruszkami, albo jak ten Twój wykonawca prostak wraz z kolegami zechce odebrać w jego mniemaniu należne mu pieniądze np. w naturze z Twojej budowy.

Nie chcę krakać ale po ludziach tego pokroju wszystkiego można się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYDZU Ty to masz nerwy. Tylko powiedz mi co zrobisz, jak zaczniesz jak poseł Giertych dostawać anonimowe SMS'y z pogruszkami, albo jak ten Twój wykonawca prostak wraz z kolegami zechce odebrać w jego mniemaniu należne mu pieniądze np. w naturze z Twojej budowy.

Nie chcę krakać ale po ludziach tego pokroju wszystkiego można się spodziewać.

 

Hehehe.

Nie będę się licytował co będzie gdy... bo to może podchodzić pod groźby karalne ;)

Mam nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Chatkę chcę ubezpieczyć dodatkowo

jak tylko "wejdą" okna - ale to planowałem niezależnie od obrotu spraw z majstrem.

Pomimo wszystko majstra będę polecał innym bo od strony wykonawczej murów

wszystko było właściwie w porządku. Schody zaczęły się dopiero przy stropodachu.

Każdy ma prawo sie uczyć - ale nie moim kosztem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu

jeśli zamierzasz współpracować z jakąś agencją ochrony to już ich poproś o tablice informacyjne. Będzie miał buca z głowy a jeszcze go otym poinformuj, że masz obiekt monitorowany. Nie musi wiedzieć jak :wink: 8) . Swoją drogą to hardy jest. Ja bym nie odpuścił, nie możemy dawać im się zastraszać i wchodzić nam na głowę. Przecież to są nasze ciężko zarobione pieniądze, które oni mają w d...pie.

 

Nie dawaj się i powodzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ochrony to moim zdaniem RYDZU ma cały blok letkich zawistników, którzy tylko patrzą bez okna jak co na budowie stuknie. 8)

 

Całe szczęście, że nie byłeś o tej 9.00 gostek chciał pewnie pokazać jaki jest mocny a zapomniał, że iniemamocni.

Możesz mu jeszcze otwartym tekstem nadać, że pewnie by się tak nei skończyło jeżeliby pateroka do narzędzi nie dopuszczał, a na twojwj budowie zwłaszcza.

Icopala do parteru. Ma chłopak 4 kwartał, ale moze też mieć zapisek o olewaniu klienta w papierach. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...