Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszyczek Rydzów- komentarze


Recommended Posts

Takim Rydzom to fajnie :D , nie mają innych, większych problemów to dokuczają dziadkom 8)

 

A jak tam Wasze perturbacje z dachem? Udusiłeś łobuza?

 

 

PS: Jeśli masz już ekspertyzę to możesz przystąpić do tymczasowego zabezpieczenia tego cieknącego kosza chyba, że to Ci nie przeszkadza.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 841
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jak tam Wasze perturbacje z dachem? Udusiłeś łobuza?

 

PS: Jeśli masz już ekspertyzę to możesz przystąpić do tymczasowego zabezpieczenia tego cieknącego kosza chyba, że to Ci nie przeszkadza.

 

Łobuza dusić nie będę bo bym poszedł siedzieć jak za człowieka ;)

 

Na razie przyjął strusią taktykę - nie odbiera korespondencji i udaje, że sprawa go nie dotyczy :evil:

A ja wysyłam kolejne pisma, konsultuję się ze znajomym prawnikiem i szykuję mu zimny prysznic :D.

 

Cieknący dach mi strasznie przeszkadza, niestety nie za bardzo się da cokolwiek z tym zrobić.

Do budynku cieknie przynajmniej w kilku miejscach, a papa na dachu rozłazi się na całej powierzchni.

Jedyną doraźną naprawą byłoby wysmołowanie całego dachu :o - na jakiś czas by pomogło.

Ale na razie z racji ciągłych opadów śniegu na zmianę z deszczem nawet to jest niemożliwe.

Liczę się z tym, że za miesiąc, góra dwa będzie ciepła wiosna i chciałbym dach doprowadzić do

porządku - zerwać to pokrycie i położyć nowe. Robotę wykona tym razem jakaś firma polecana

przez producenta papy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę krakać ale jak nie poprawisz papy to jak nic, świerzy tynk spłynie wraz z rozpuszczonym śniegiem :cry:

 

Tego jestem w pełni świadomy :(

Niestety trzeba poczekać na stabilną dobrą pogodę i na zgodę sądu na wykonawstwo zastępcze.

Bez tego nie mogę palcem kiwnąć na dachu.

 

Na razie tynki są robione wszędzie tam gdzie nie ma ryzyka "potopu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu te drzwi faktycznie wyglądają tragicznie. Ciekaw jestem co powiedzą w serwisie, bo jak się okaże, że ten typ tak ma, to wymiana na nic się nie zda.

Może lepsze były by jednak drzwi drewniane?

 

No - pięknie to one teraz nie wyglądają :evil:

Ja myślę, że to chyba tylko jednak wada produkcyjna. W końcu trochę tych drzwi

się już sprzedało i nie słychac na forum (i nie tylko) by takie cuda się działy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikałeś, że one malowane proszkowo. A może ony ten proszek zapomnieli wygrzać. :roll: Podobno proszki się wygrzewa :-? .

Rydzu, a przeczytałeś instrukcję obsługi, ale nie taśmy tylko drzwi. Może do tych drzwi nie wolno nic przyklejać?

 

PS1. A tak swoją drogą to mają Gerdziaki co chciały - Pikną reklamę.

 

PS2. Reklama jak sama nazwa wskazuje wywodzi się od słowa reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie miałem telefon od dealera Gerdy - na 99% będzie to załatwione w ramach gwarancji

w ciągu kilku najbliższych dni. Na razie krażą papierki na linii dealer - centrala Gerdy.

Wymiana jest podobno bardzo upierdliwa, ze względu na szybkę w drzwiach - utrudnia

ona bardzo demontaż, ale to w sumie nie mój problem.

 

Więc poczekamy - zobaczymy. Na razie wygląda to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może Gerda się w końcu zachowa, trzymam kciuki.

 

Masz może fotki (z bliska) jak wyglądają po otynkowaniu te listwy ochronne do tynkowania (f-my Mago czy Margo). Z tego co oglądałem ich zastosowanie to wychodzi mi, że będzie widać "białe" jeśli okna są brązowe a ściany innego koloru niż biały.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może Gerda się w końcu zachowa, trzymam kciuki.

 

Też mamy taka nadzieję, że ważniejsze dla nich będzie dobre imię.

 

Masz może fotki (z bliska) jak wyglądają po otynkowaniu te listwy ochronne do tynkowania (f-my Mago czy Margo). Z tego co oglądałem ich zastosowanie to wychodzi mi, że będzie widać "białe" jeśli okna są brązowe a ściany innego koloru niż biały.

 

Z tymi listwami to aż wstyd się przyznać :oops: , ale nie wiem jak będzie. Na razie lecą z tynkami

w 3 pokojach i łazienkach i tam obróbki będa tradycyjne. Listwy (prawdopodobnie) użyjemy

tylko na salonie i kuchni. Ale faktycznie po otynkowaniu będzie biała (lub brazowa - bo te listwy są

też w brązie) obwódka wokół okna.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Rydzu a jaką planujesz instalację grzewczą?miedź ? plastiki?

Wczoraj instalator bardzo przekonywał mnie do plastików tymczasem wbitą w głowę mam teorię ,że miedź jest the best .Trochę mam mętlik w głowie.K

 

Tez miałem takie "ortodoksyjne" poglądy ;), zle z biegiem czasu trochę zmiękłem.

W trakcie poszukiwania wykonawcy wszystkie wyceny dostawałem w wersji z rurami plastikowymi.

Coś w tym jest....

A ze niejako " z nieba" ( a właściwie od wykonawcy za dobrą cene) spadł nam kocioł kondensacyjny

bo zakładalismy w planach finansowych kocioł atmosferyczny to i obawy związane z trwałością

termiczną instalacji trochę osłabły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...