Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszyczek Rydzów- komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 841
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ostatecznie - jak widać na zdjęciach zdecydowałem o niełączeniu instalacji DGP

i rekuperatora. Będą funkcjonowały jako zupełnie niezależne systemy - a to powinno

ułatwić ich sterowanie.

Całkowicie się zgadzam. Chyba większość z nas, która myślała o tym na początku na koniec dochodzi do takiego wniosku.

Z niecierpliwością czekamy na zdjątka z kaflami i obudowanym kominkiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, że kryzysy budowlane to normalka - sam miałem kryzys w niedzielę. Dawniej nasuwałem jak reks, każdą wolną chwilę spędzałem na budowie, zawsze można było znaleźć coś do roboty, a nagle opadło mnie wielkie zniechęcenie i to w momencie gdy dom jest już prawie gotowy ...

RYDZU - trzymaj się !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu, mam pytanko o sprzęcik AGD. Czym się kierowaliście przy wyborze.

Nie mam pojęcia jak oceniać te parametry techniczne. Interesuje mnie płyta gazowa ceramiczna,

piekarnik i okap. Komplentnie nie wiem jak ugryźć temat. Podpowiedz co Oprócz ceny :lol:

zadecydowało o wyborze.

 

Witaj.

Jeśli chodzi o sprzęt to częściowo sugerowaliśmy się opiniami użytkowników, cześciowo

własnymi potrzebami, no i finansami także bo Miele nam się bardzo podoba ;), ale musielismy

kupić towar z niższych półek.

 

Tak to wyszło końcowo:

- Mikrofala (whirlpool AMW 510 ix) - mamy whirlpoola i złego słowa o nim nie możemy powiedzieć.

Dla nas była ważna pojemność (40l - wiekszość ma ok 22 - 25 l i nie wchodzi duża pizza ;) )

i funkcja crisp (pieczenie na tależu aluminiowym)

- Piekarnik (whirlpool akz 431 ix) - tutaj bez fajerwerków, termoobieg i pare innych przydatnych

drobiazgów. No i zgodność optyczna modelu z mikrofalą bo będa razem w jednym słupku

- Lodówka (gorenje k357 2 mela) - lodówka do zabudowy odpadła w przedbiegach (za mała

pojemność). Szukaliśmy czegoś co ma 4 szuflady w zamrażarce (bo my jak te chomiki ;) )

i 180 cm wzrostu. Okazało się, że ciężko będzie. Ale gorenje to podobno bardzo dobra firma więc

co tam... potestujemy!

- Zmywarka (aeg favorit 84470 vi) - po wysłuchaniu porad posiadaczy i nie tylko doszliśmy do

wniosku ze 45 cm wersja w zupełności na 3-4 osoby wystarczy. Opinie o aeg sa jak najbardziej pochlebne.

- Okap - (faber synthesis 90cm) pierwotnie był wybrany candy szerokości 90 cm - bo miał przyciski

z przodu, a nie od dołu. Niby drobiazg, ale jak się ma 190 cm wzrostu to kucanie by włączyć okap

mi sie nie podoba. Poza tym łatwiej utrzymac je w czystości - tym bardziej, że płytę grzejną

wybraliśmy gazową. Ostatecznie staneło na czymś lepszym za mniejsze pieniądze.

- płyta gazowa - cała długa historia z wyborem. Uparliśmy się na gazową z rusztami żeliwnymi.

Przez moment była na tapecie wersja szklana, ale wszystkie były wykonane jakoś tak

nie bardzo i nas "nie porwały"

No i problem - wiekszość ma ruszty druciane. Szukamy, przerzucamy. Były modele zanussiego, ale

już nie produkują, albo importer ściemnia. Koniec końców zobaczyliśmy u znajomych płyte candy

psa 640 / 2 fx z żeliwnymi rusztami i taka miała być. Do wczoraj... ;)

Przeglądałem stronę www aristona a tam modeli płyt od diabła i trochę. I przy niektórych napisane

ruszty zeliwne. Niestety strona ich jest przykładme jak nie należy towaru reklamować.

Beznadziejnie małe zdjęcia i opisy niewiele mówiące.

Na szczeście w sklepie którym będzie nas zaopatrywał mieli folder w wersji dla studiów kuchennych

i tam były zdjęcia porządne. na ich podstawie podjęliśmy decyzję - Ta i zadna inna!

Padło na model ariston ph 750 rt gh - 4 palnikowa, jeden palnik 2 koronowy - 2 pokrętła do

jego regulacji, jeden palnik turbo 3 koronowy i 2 zwykłe. No i ruszty żeliwne!

 

To tak chyba po krótce wszystko opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu nie wiem, kto Ci tak doradzał z tą zmywarką, ale w tej chwili jest nas dwie osoby (właściwie trzy - ale jej naczynek jeszcze nie zmywamy w zmywarce) mam 60-tkę i nie zamieniłbym na 45. Chodzi prawie codziennie. To co dopiero przy 3 i 4 osobach.

 

Ano widzisz - co człek to opinia.

Nasi znajomi mają 4 osobowa rodzinę i narzekają, że 60-tka jest za duża i muszą zbierać

naczyna półtora dnia by ja odpalić.

Ja tam zmywarke traktuję jako novum niezupełnie konieczne - ale połowica sie uparła

- więc niech ma ;) - ja przez 34 lata mojego życia nie miałem z tym urządzeniem do czynienia,

więc pewnie i tak będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.... Spaliła mi się "markowa" szlifierka firmy Toya. Skracałem drzwi do kotłowni i już miałem kończyć a tu nagle trrrach - sprzęt znacznie zwolnił, zaczął jednocześnie kopcić i świecić . Gdy wyłączyłem prąd czynna pozostała tylko funkcja kopcenia.

 

RYDZU - mało żeśmy z małżoncią nie pospadali z krzeseł od tej funkcji kopcenia. Przyjmij wyrazy współczucia z powodu dotkliwej straty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofala (whirlpool AMW 510 ix)

(40l - wiekszość ma ok 22 - 25 l i nie wchodzi duża pizza ;) )

i funkcja crisp (pieczenie na tależu aluminiowym)

Piekarnik (whirlpool akz 431 ix)

Lodówka (gorenje k357 2 mela)

Zmywarka (aeg favorit 84470 vi)

Okap - (faber synthesis 90cm)

candy psa 640 / 2 fx z żeliwnymi rusztami i taka miała być.

ariston ph 750 rt gh

 

 

Rydzu, kurde, od tych symboli aż palce na klawiaturze mi błądzą :D :o

Ale masz to obcykane. My też wiemy co, tylko za cholerę nie pamiętam tych symboli. W katalogach mamy krzyżykiem :o pozaznaczane :wink: :D

 

Pozdrawiam

 

PS.

Gorenje robi "bebechy" dla AEG-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zmywarka (aeg favorit 84470 vi)... Opinie o aeg sa jak najbardziej pochlebne...

Witam,

Mam zmywarke AEG 84470VI . Kupiona grudzien 2004. Na poczatku jej uzytkowania pisalem na forum pozytywne informacje. Teraz jest sklonny zwrocic ta zmywarke w ramach reklamacji jako produkt nie spelniajacy swojej funkcji (czyli mozliwosci zabudowania jej w ciagu szafek). Wg mnie zmywarka ta ma nieusuwalna wada konstrukcyjna. Kanal odprowadzajacy goraca pare z komory mycia i polaczenie tego kanalu ze zbiornikiem na skropliny sa nieszczelne i goraca para wodna wydostaje sie na zewnatrz w duzych ilosciach i skrapla na dolnej powierzchni blatu tak ze wisza krople wody. W kanale jest niewielkie nadcisnienie wywolane przez pracujacy wentylator. Kanal jest plaski zbudowany z dwoch czesci pomiedzy ktorymi jest gumowa uszczelka. Polaczenie tych czesci jest nieszczelne. Kanal ten wchodzi do zbiornika na skropliny ktore to polaczenie uszczelnione jest pianka. Polaczenie to jest nieszczelne. Przez te nieszczelnosci wydostaje sie goraca para wodna. Po paru miesiacach gnicie i butwienie szafek jest pewne. Kanal wykonany jest z polibutylenu a tego materialu trwale nie ima sie zaden klej czy silikon (sprawdzalem) i bardzo trudno a wlasciwie niemozliwe jest znalezienie lepiszcza ktore to uszczelni. Rozmawialem z dzialem technicznym Electroluxa i potwierdzaja moje spostrzenia. Przyslali mi instrukcje serwisowa opisujaca sposob naprawy tej wady w ktorej stoi ze nalezy uzyc ... silikonu. Z tego jasno wynika ze nie ma szans by jakikolwiek serwis naprawil ta wade w ramach gwarancji, skoro sam producent pisze bzdury. Kanalu nie wymieniaja na inny. Dzial techniczny sugerowal w tej sytuacji zwrot zmywarki, co tez uczynie. Przypuszczam ze podobny problem maja inne zmywarki Electrolux jako ze jest to jeden koncern i wykorzystuja te same podzespoly

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inż. Mamoń - wyrazy współczucia przyjęte ;). A szlifierkę kupiłem nową - tym razem markową.

Potestuję ją intensywnie w trakcie robienia schodów.

 

Nurni - te symbole to ja mam na kartce spisane ;) - też bym pewnie nie spamiętał

wszystkiego bo by mi obwody siadły - coś jak w "pięknym umysle" :D:D

Jesteś kolejną osobą która mi pisze o współpracy Gorenje i AEG - ale to chyba dobrze świadczy o firmie.

 

Pagin - bardzo cennna uwaga. Musze na ten temat pogadać ze sprzedawcami i serwisantami.

Może coś się od tego czasu w konstrukcji zmieniło, a może tylko ten Twój egzemparz jest trochę "nie ten tego" :-?

Tak czy tak sprawa wymaga zbadania. Dzięki!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu

no dach to teraz masz zawodowy :D Będzie trochę młodszy od reszty domu więc i dłużej wytrzyma :wink:

A jak tam poprzedni wykonawca-partacz? Skruszał?

 

Rury od wentylacji i DGP położyłeś po prostu - no ja nie wiem - the best!!!

 

Mam pytanko:

- czy na zdjęciu nr 287 widać pomieszcze nie w którym będzie kominek, a na ścianie widać czujnik temperatury od kotła?

Jeśli tak to czy nie będzie ciepło z kominka fałszować obrazu temp. w całym domu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu

no dach to teraz masz zawodowy :D Będzie trochę młodszy od reszty domu więc i dłużej wytrzyma :wink:

A jak tam poprzedni wykonawca-partacz? Skruszał?

 

Powiem ci, że naprawdę jestem mile zaskoczony postawą ekipy która dach naprawiała - zresztą pisałem o tym w dzienniku. Chłopaki się przyłozyli, wszystko wygląda na zrobione porządnie. jeszcze w tym tygodniu przyjada na poprawki - pokrycie zasypką spoin i dokończenie obróbki ogniomuru.

A poprzedni wykonawca? - hm.... nie odbiera poczty. Ja sobie spokojnie czekam na zaproszenie na rozprawe i mam nadzieję, ze pan majster tego zaproszenia też nie odbierze - szybciej wszystko wtedy pójdzie ;)

 

Rury od wentylacji i DGP położyłeś po prostu - no ja nie wiem - the best!!!

 

Nie chwalmy za wczesnie :oops: - poczekam z opijaniem instalacji na moment odpalenia kominka.

 

Mam pytanko:

- czy na zdjęciu nr 287 widać pomieszcze nie w którym będzie kominek, a na ścianie widać czujnik temperatury od kotła?

Jeśli tak to czy nie będzie ciepło z kominka fałszować obrazu temp. w całym domu?

 

Tak - na tym zdjęciu widać sterownik od kotła i jest od w pomieszczeniu kominkowym (salonie). Od kominka jest oddalony maksymalnie tyle ile tylko sie dało - około 6,5m. Obudowę wkładu planuje zrobić zimną (no powiedzmy chłodną - beton komórkowy + płyty wełny z folią alu od środka) więc promieniowanie wkładu do pomieszczenia powinno zostac zredukowane do minimum. A wydajne dgp resztę problemu rozwiąże - powietrze powinno miec w miare jednakową temperaturę. A jak będzie w rzeczywistości - czas pokaże ;).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu,

Szcuneczek za to zdjecie na moja prosbe :D :D .

A tak oprocz tego to jeszcze kilka pytan. Po pierwsze, czy rure kupowales w jakims supermarkecie, czy tam gdzie wklad( jak byla cenna)? Ona jest nalozona na krociec wkladu czy wlozona do niego i co to za obejma na koncu tej rury( od strony wkladu )? Aha, jeszcze cos pisales o jakiejs redukcji.( albo mi sie cos myli). Wybacz ta dociekliwosc, ale tym zdjeciem to wsadziles kij w mrowisko. Zamiast dac odpowiedz na jedno pytanie obudziles kilka nastepnych. Mam nadzieje, ze odpiszesz mimo wszystko.

Pozdrawiam

Jankes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpisuję ;)

 

Rurę kupowałem razem z wkładem kominkowym - za 1,5m kawałek zapłaciłem coś ok 200 pln.

Średnica zewnętrzna wylotu wkładu to 180mm, średnica rury także - więc nijak by się tego nie dało połaczyć ze sobą bez wykorzystania redukcji (pierścienia redukcyjnego). Widać go dobrze na tym zdjęciu mocowania wkładu - ma kolor oliwkowy. Przekrój tego łącznika jest taki, że węższa część wchodzi do wnętrza otworu wkładu kominkowego, a szersza wychodzi na zewnątrz rury spalinowej. Wszystko po to by ewentualne skropliny spłynęły do wnętrza wkładu a nie na zewnatrz (w przypadku nieszczelności oczywiście).

 

To chyba wszystko :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...