Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koszyczek Rydzów- komentarze


Recommended Posts

pokaż trochę zdjęć z widokiem domu z zewnątrz. :wink:

 

:) - na razie nie ma się czym chwalić z zewnątrz. Ogródek to kupa gruzu, mury jeszcze nieotynkowane, brak chodników itd. Ale jak tylko coś się poprawi - pokażę zdjęcia.

 

Rydzu trzymam kciukasy żeby w końcu wszystkie sprzety AGD dotarły i przeprowadzka stała sie faktem

No niestety - dziś od ranba miałem mieć ekipę do ostatecznego montażu mebli, ale rzeczona mikrofala nadal jedzie :evil: Nastepny wolny termin ekipy to dopiero poniedziałek.

 

Rydzu ale piękne te schody wychodzą...czy można troszkę podmałpować?

Podoba mi się konstrukcja...znaczy u mnie będzie drewniana, ale po ogladaniu Twoich schodów rezygnuję z balustrady i tralek...Bomba bardzo mi się podoba!

Oczywiście, że można "podmałpować" :) - ja też się sugerowałem zdjęciami innych schodów. Co do balutrady - jeszcze się jej nie dorobilismy :oops: ale będzie napewno bo mi moja szanowna małożonka dziurę w brzuchu wywierci. Swoją drogą ma rację - dziecko, 5 psów (w tym 4 radosne szczeniaki) i brak balustrady - to pachnie kłopotami). Może nawet dzisiaj zacznę coś robić w tej sprawie.

 

Rydzu, gratulacje - bardzo ładny domek, widać w nim wlozone mnostwo waszej pracy i wiele fajnych rozwiązań. Ja mam podobne schody tzn. konstrukcja metalowa z profili, malowana proszkowo i do niej mocowane stopnice na kołki Fischera.

 

Jak montowaliście stopnice bo nie doczytalem się (moze przez przeoczenie) ?? U mnie przy chodzeniu stopnie troszkę "trzaskają" tzn na niektorych wydaja takie odglosy podobne do trzaskania. Zastanawiam się czy to wina mocowania czy moze tego ze są lekko zabiegowe, idace po łuku i z tego powodu troche się uginają.

 

Dzieki za pochwały :oops: .domu.

Kołków fischera troche się bałem - może bezzasadnie bo to w końcu wiodąca firma - ale to jednak mocowanie tylko "na wcisk". Stopnice mocowaliśmy od spodu grubymi wkrętami do drewna z łbem sześciokątnym. Z każdej strony 3 takie śruby. Pod pierwszą (patrząc z przodu) dawaliśmy dodatkowo cienkie podkładki gumowe. Na razie (tydzień uzytkowania) nic nie "gra" w stopniach i samej konstrukcji. Jest cicho - czyli wszystko zgodnie z założeniami :)

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 841
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

RYDZU - mieszkacie już?

:cry: Niestety nie.... cały czas blokuje nas kuchnia.

Ciekawe że w całym kraju stolica przesyłki dostarcza w 1 dzień a cholerna mikrofala whirlpoola jedzie do nas juz 2 tygodnie :evil:

Jutro będzie krwawy dzień dla pracowników Whirlpoola i Koła - więcej napiszę w dzienniku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej RYDZU, piekne drzwi masz u siebie, a już ościeżnice to po prostu miodzio - napisz o nich coś więcej...

 

Drzwi to Porta model Toledo w okleinie naturalnej - kolor sosna nr 3. Akurat była promocja do końca czerwca - wtedy zamawialismy - i było po 200 pln tańsze na każdej sztuce.

Ościeznice tez Porta - model Prestige. Niestety jak sama nazwa sugeruje, cena też "prestige" ;) - ale co tam, raz się żyje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu,

wlasnie przeczytalem. Bardzo mi sie podoba. Co do tej prowizorki, to jak widac nie taka znowu straszna, skoro juz zdazyliscie zalozyc rolety na okna.A propos, przykreciles je do ramy, czy na jakichs dodatkowych uchwytach? U nas rolety dowozily sie dlugo( ponad miesiac ).

Widze na tym zdjeciu za wami z toastem regulator pogodowy. 410, czy 420? I w koncu jaki macie kociol? Rozumiem, ze Vaillant( bo regulator) ale jaki rodzaj?

Pozdrawiam

Jankes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu,

wlasnie przeczytalem. Bardzo mi sie podoba. Co do tej prowizorki, to jak widac nie taka znowu straszna, skoro juz zdazyliscie zalozyc rolety na okna.A propos, przykreciles je do ramy, czy na jakichs dodatkowych uchwytach? U nas rolety dowozily sie dlugo( ponad miesiac ).

Widze na tym zdjeciu za wami z toastem regulator pogodowy. 410, czy 420? I w koncu jaki macie kociol? Rozumiem, ze Vaillant( bo regulator) ale jaki rodzaj?

Pozdrawiam

Jankes

 

Rolety zabralismy z mieszkania - były w pokoju naszej córy. Są mocowane na takie małe

uchwyty zaciskowe obejmujące od góry skrzydło okna.

Docelowe rolety dopiero w planach. Bardzo się ucieszyłem bo widziałem w ofercie firmy w której kupuję

rolety "od zawsze" rolety z obudowami w kolorze złoty dąb - więc nie będą się tak rzucały w oczy :).

 

Regulator to model 420, kociołek Vaillant EcoTec 246/2. Pierwotnie miał być jakiś zwykły (atmosferyczny)

ale dzięki koledze rafslusarczykowi mamy porządnego kondensata za zbliżone pieniądze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu

Zdjęcia psów są super !!!!.

Gratuluje przeprowadzki i Twoje go "zacięcia" w wykańczaniu własnymi siłami domu. Rozumię, że mieszkanie udało się już sprzedać?

 

Dzieki! Psiaki faktycznie są urocze. Najgorsze są tylko poranki gdy trzeba uprzatnac "pole minowe".

Lekko traumatyczne doznanie :wink:

Sprawa mieszkania jest po umowie wstepnej i zaliczce, więc chyba będzie dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Rydzu!

Ach jak ja ci zazdroszczę... Ja jeszcze co najmniej do sierpnia poczekam na przeprowadzkę (bo zaczynam budowęw kwietniu) :(

Powiedz mi cośdokładniej na temat tego "reduktora wodociągowego". Cóż to za ustrojstwo?

 

POZDRAWIAM SERDECZNIE I ŻYCZĘ WAM SZCZĘŚCIA W NOWYM DOMU!!! :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Rydzu!

Ach jak ja ci zazdroszczę... Ja jeszcze co najmniej do sierpnia poczekam na przeprowadzkę (bo zaczynam budowęw kwietniu) :(

Powiedz mi cośdokładniej na temat tego "reduktora wodociągowego". Cóż to za ustrojstwo?

 

POZDRAWIAM SERDECZNIE I ŻYCZĘ WAM SZCZĘŚCIA W NOWYM DOMU!!! :):):)

 

Dzięki, dzieki :) - nieskromnie powiem, że jest czego. Już bym do bloków nie wrócił za żadne skarby. Jest super!

 

Reduktor wodociągowy to takie samo ustrojstwo jak reduktor gazowy - zmniejsza i wyrównuje

cisnienie wody w instalacji.

Wygląda to tak:

http://rydze.internetdsl.pl/murator/243.jpg

na niższej rurce - najpierw jest filtr - srebrny z niebeskim zaworem na dole i manometrem,

a potem właśnie reduktor (mosiężny) . U góry ma pokrętło którym się ustawia ciśnienie,

no i manometr który pokazuje to co ustawilismy.

Skoki cisnienia - mimo, że to centrum są dość spore, poza tym podobno kotły gazowe za

nimi nie przepadają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...